Skocz do zawartości

IŁ-28 Trumpeter 1/72


rymulus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 296
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Świetnie Ci wychodzi ta kabina. Chciałbym Ci jednak zwrócić uwagę na jeden element. Zanim skleisz element dorobiony wyszlifuj dokładnie kanty. Pozostawiasz na nich zadziory, które będą bardzo widoczne pod farbę.

Nie dotyczy to kabiny (mało co będzie widać po sklejeniu), ale zwróć na to uwagę przy innych widocznych elementach bo później to fatalnie wygląda na gotowym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Ci wychodzi ta kabina. Chciałbym Ci jednak zwrócić uwagę na jeden element. Zanim skleisz element dorobiony wyszlifuj dokładnie kanty. Pozostawiasz na nich zadziory, które będą bardzo widoczne pod farbę.

Nie dotyczy to kabiny (mało co będzie widać po sklejeniu), ale zwróć na to uwagę przy innych widocznych elementach bo później to fatalnie wygląda na gotowym modelu.

Cenna uwaga. Staram się wykańczać krawędzie, co nie znaczy że nie zostawiłem jakichś baboli. Nawet jakiś czas temu podprowadziłem małżonce taką piankową kostkę ze ścierniwem rożnej gradacji, fachowo to się chyba nazywa polerka do paznokci i na tym staram się delikatnie zaokrąglać kanty żeby pozbyć się zadziorów i resztek ze szlifowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , że ten fotel z zestawu robił na zdjęciu tylko za statystę...

Tak, tylko statysta gdyż nieco różni się od oryginału Sprawdzałem czy jest dostępny fotel z żywicy, znalazłam ale wygląda prawie identycznie jak ten zestawowy.

 

Sporo pracy wkładasz w tego Ił-a konkretna robota

Jak już chyba pisałem bardzo podoba mi się ten samolot, choć sam nie wiem dlaczego,więc staram się choć odrobinę "upiększyć" ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , że ten fotel z zestawu robił na zdjęciu tylko za statystę...

Tak, tylko statysta gdyż nieco różni się od oryginału Sprawdzałem czy jest dostępny fotel z żywicy, znalazłam ale wygląda prawie identycznie jak ten zestawowy.

Pavla robi niezłe fotele żywiczne do Iła-28. Na pewno o niebo lepsze od zestawowych.

Co do kokpitu - fajnie to wychodzi, ale nie kusiło Cię, żeby pójść trochę na łatwiznę i wykorzystać blachy z Parta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:piwo: .....fajna robota.
Łukasz ja Cię po prostu podziwiam:) Pozdrowienia z Przemyśla:)

Dziękuje wam za dobra słowo, motywuje ono do dalszej pracy.

 

Pavla robi niezłe fotele żywiczne do Iła-28. Na pewno o niebo lepsze od zestawowych.

Co do kokpitu - fajnie to wychodzi, ale nie kusiło Cię, żeby pójść trochę na łatwiznę i wykorzystać blachy z Parta?

Szukałem foteli z żywicy i jedyne co znalazłem to takie jak te na zdjęciu. Są lepsze od zestawowych ale też nie są idealne, szczególnie jeśli idzie o zagłówek. Osobiście nie jestem pewien czy zrobię coś lepszego niż ta żywica ale się postaram.

 

2HmI2P4.jpg

 

Zastanawiałem się nad blachami. Ich cena mnie trochę jednak odstraszyła bo za same dwie blaszki musiałbym dać prawie dwa razy tyle co za model, a wykorzystałbym tylko kilka elementów ponieważ sporo z nich nie nadaje się do użycia w moim przypadku, np. rama oszklenia strzelca czy coś co ma poprawić wygląd drzwi komory bombowej. Na pewno z tego zestawu przydałyby mi się elementy do podwozia i tablica przyrządów z którą na chwilę obecną walczę i średnio mi wychodzi (nie mieści mi się jeden zegar )

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam i przedstawiam małą aktualizację. Niewiele tego ale pokazać chyba warto.

Wykonałem tablicę przyrządów, jest to trzecia wersja której jakość wykonania jest w mojej opinii do zaakceptowania. Dodałem także kilka elementów do wanny pilota. Przykleiłem też tapicerkę.

 

ILA0T86.jpg

 

BpN6h3z.jpg

 

DeJ6Ro8.jpg

 

eQHE7vS.jpg

 

TYF97OR.jpg

 

f2tMrOm.jpg

 

O6fdd5A.jpg

 

EDFdauu.jpg

 

1Hcra0n.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkretna rzeźba

 

Kolejny dzień dłubania i rzeźbienia tym razem przy fotelach.

A oto wynik na chwilę obecną.

"Łysy" fotel,

 

BRPgIIi.jpg

 

9jCCKX7.jpg

 

SbMfyav.jpg

 

4QYNDih.jpg

 

I1FXDkr.jpg

 

 

poducha oparcia.

 

vnf2KMV.jpg

 

QEho3d4.jpg

 

7XijngP.jpg

 

HT5R7ju.jpg

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wielkim wrażeniem tego kokpitu - żywice niech się chowają! I zdjęcia znacznie lepsze, niż wcześniej. Przyjemnie się to ogląda.

Zdjęcia lepsze, czyli w końcu dogadałem się z aparatem i oświetleniem .

Prace nad fotelami uważam za zakończone. Nawet po pomalowaniu wyglądają całkiem przyzwoicie. Najbardziej jestem zadowolony z poduchy oparcia gdyż w mojej ocenie wyszła całkiem realistycznie, jakby była naprawdę ze skóry, a to trochę plasteliny pokrytej taśmą teflonową (taka do uszczelniania połączeń).

 

Fotel po pomalowaniu jeszcze bez pasów.

 

ipsAviC.jpg

 

u8biLUn.jpg

 

1Dtaqc0.jpg

 

xTIAxN8.jpg

 

Jeden z etapów powstawania pasów i klamerek.

 

IskSGSn.jpg

 

Pasy zrobiłem z taśmy maskującej, paska blaszki aluminiowej (odzysk po spożytym cieście) i drucika z którego powstały wszystkie klamerki.

 

ndPH7fu.jpg

 

Kompletny fotel.

 

qBYK5Mg.jpg

 

icQNq7h.jpg

 

NHiA4L2.jpg

 

uya1MCy.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele dużo lepsze niż żywiczne. Czym formujesz klamerki że wychodzą takie małe?

Tym razem wyginałem je na czubku nożyka. Wyglądało to tak, że koniec długiego drucika dociskałem czubkiem nożyka do maty i zaginałem go. Za każdym razem jedno zagięcie, a na koniec odcinałem nadmiar drutu i zostawała tylko prostokątna klamerka.

Innym razem zrobiłem z kawałka plastiku szablon i na niego nakręciłem ciasno kilka zwojów drutu, a następnie przecinałem wszystkie zwoje na raz. Dzięki temu miałem kilka lub kilkanaście klamerek do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy się weekend czas więc na małą aktualizację.

Dorobiłem kilka kolejnych elementów, manetki przepustnic, wolant, orczyk i jakieś inne wajchy. Doszła także płyta na podłogę.

Kokpit dostał też już kolor, lekkie obicia, suchy pędzel i lekkie brudzenia.

Pozostało jeszcze dokleić tą całą drobnicę.

 

67HEayz.jpg

 

UaHeNmD.jpg

 

JhEjhy4.jpg

 

33rxRQB.jpg

 

jcOhox8.jpg

 

39cJVAv.jpg

 

xKQCy8N.jpg

 

n3FpTQ2.jpg

 

Drobnica zamontowana.

 

yjcO4xC.jpg

 

tLonviK.jpg

 

UtyjIva.jpg

 

Pw4tNpD.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.