Skocz do zawartości

Arkusz sędziowski - Konkurs Zima 2015


Reflect

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Zapraszam do oceniania TUTAJ

 

Kilka słów wyjaśnienia.

 

1. Głos ważny to taki który zawiera wszystkie odpowiedzi oraz realny username oraz przypisany do niego adres email. Nie przyjmujemy głosów od userów którzy założyli konto od dnia dzisiejszego.

2. Całość arkusza wypełniona rzetelnie powinna zająć wam około godziny.

3. Pamiętajcie, że ocena 5 powinna być przyznana tylko za wybitne osiągnięcia modelarskie. Oczywiście przyznanie punktów to wasza decyzja, ale za każdym z modeli stoją dziesiątki jeśli nie setki godzin pracy. Oceniajcie sprawiedliwie (jak się komuś należy jedynka to przyznawać śmiało :-)

 

To wszystko - dziękuję wam za wytrwałość i niesamowite prace które tutaj zechcieliście zaprezentować!

 

pozdrawiam

Admin

 

 

P.S.

Tak, wiem, że można odpalać arkusz wielokrotnie i teoretycznie oddawać więcej niż jedną turę głosów - zapewniam jednak, że taki głos będzie nieważny włącznie z unieważnieniem galerii (UWAGA! Podkładanie tzw. świni = ban z forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zastanawia mnie jedna kwestia?

Nie wiem może tylko mnie to wydaje się dziwne ale ocenianie modeli wykonanych przez siebie jest dość napisałbym nie zręczne i tu pytanie czy jest możliwość pominięcia oceny modelu lub modeli które się wykonało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam

Niestety nie było innej możliwości konstrukcji arkusza. Głosuj jak chcesz - musimy się umówić, że każdy ma totalną dowolność głosowania.

 

pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc ja ponieważ pola są wymagane i nie da się przejść dalej nie wypełniając ich wystawie sobie minimalną ilość punktów w miejscu gdzie jest mój model.

Kawka zrobiona więc ruszam z oglądaniem i ocenianiem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, mam bardzo mieszane uczucia co do tej metody głosowania.

 

Po pierwsze: nie można wymagać od każdego głosującego, żeby znał wszystkie warsztaty, więc ocena takiego warsztatu to raczej w moim przypadku w 90% fikcja i "strzał".

Po drugie: głosowanie na samego siebie to jednak zły pomysł.

Po trzecie: nawet jeśli śledziłem jakiś warsztat, to nie do końca pamiętam czy klejenie modelu było na 2 czy na 4, w sytuacji gdy wiem że ogólne wrażenia i malowanie oceniam na 5, bo mi się efekt finalny bardzo podoba (dałem takich ocen kilka, nie uważam że 5 to musi być wybitne dzieło).

Po czwarte: szkoda że zostałem zmuszony do głosowanie na model/dioramę/figurkę, ktróej w ogóle nie znałem - do galerii nie miałem czasu zaglądać, więc oceniałem tylko na podstawie zdjęć w arkuszu.

 

Reasumując, na przyszłość (bo będą jakieś konkursy jeszcze jak mniemam ) lepiej nie zmuszać wszystkich do głosowania na absolutnie wszystko i we wszystkich kategoriach, tylko na to co głosujący chce.

Przykładowo ja najchętniej oddałbym głos na kilka samolotów i pewnie kilka innych pojazdów, bo raz że dobrze je znam, bo śledziłem warsztaty i dlatego że mi się podobały.

 

Tyle w tym temacie ode mnie.

Nie chodzi mi o dyskusję na temat głosowania bo nie ma sensu teraz tego zmieniać, a i zamieszania nie chcę wprowadzać.

To tylko tak na przyszłość, parę uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Wiesz Solo - ja sobie doskonale zdawałem sprawę, że wymuszenie oceny każdej z galerii, może się nie wszystkim podobać. Uważam jednak, że każdy ma prawo do otrzymania oceny. Co zaś się tyczy konieczności zerknięcia w warsztat i przewertowania kilku stron... hmmm - nikt nie mówił, że ocenianie modeli jest łatwe i przyjemne. Nie chciałem aby gremium "wybranych" decydowało o losach naszych prac - wolałem aby każdy użytkownik forum miał do tego prawo.

 

pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Godzina na wypełnienie arkusza? Dziękuję, nawet nie zaczynam... Miałem nadzieję na normalne głosowanie.

 

Godzina to przybliżony czas, jeśli chcesz oceniać dokładnie (czyli przejrzeć warsztaty, zaznajomić się z interpretacją tematów itp). Nie wiem jakiego rodzaju normalności się spodziewałeś.

 

pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzina na wypełnienie arkusza? Dziękuję, nawet nie zaczynam... Miałem nadzieję na normalne głosowanie.

Nie oceniasz na czas, nie ma licznika. ;) Możesz wyklikać arkusz w pięć minut jak masz sprawnie działającą myszkę i szybkie łącze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem

Przy każdym modelu wchodziłem w galerię i przeglądałem warsztat.

Jedyny problem jaki miałem to kategoria specjalna w malowaniu polskim i młodego modelarza.

Trudno mi było ocenić model juniora nie pamiętając które są które.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka wad ma ta ankieta do głosowania, ale że to pierwsza w tak poważnym i dużym konkursie to da się przeżyć. Przy następnym będzie zapewne lepiej. I mi wystarczyło że 30min na nią, bo śledziłem kilka warsztatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankieta mi się podoba, wątków których nie widziałem to miałem okazję poznać chociaż trochę, wchodząc do galerii czy warsztatów.

 

Pozdrawiam

Skoren86

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełniłem swój obywatelski obowiązek głosujac zgodnie ze swoim sumieniem... Myślę że ankieta była całkiem dobrze skonstruowana a co najważniejsze dawała możliwość odświeżenia sobie w pamięci zarówno warsztatów jak i galerii. No cóż Panowie, nie pozostaje mi nic innego jak napisać iż była to wyjatkowa przyjemność oglądać wasze warsztaty, prace, zmagania z martwą naturą a i możliwośc podpowiadania Wam tego i owego też dawała mi satysfakcje mimo iż sam nie startowałem w konkursie. Parę moich pomysłow, podpowiedzi i uwag na zawsze pozostanie w Waszych pracach. Myślę że teraz ilość wiadomosći prywatnych do mnie gwałtownie spadnie... Trzymam kciuki za wszystkich uczestników i niech wygraja najlepsi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja również po. I faktycznie schodzi na to godzina - a chciałem być tylko trochę dokładny. Jest to nieco męczące, ale wydaje mi się, że taki sposób oceny będzie dość dobry.

 

Chociaż zastanawiam się, czy na następny raz wprowadzać obowiązek oceny wszystkich modeli bez wyjątku - niektóre dziedziny modelarstwa to dla mnie czarna magia i nie wiem na ile moje punkty są przyznane sprawiedliwie i "z głową". Kilkukrotnie naprawdę chciałoby się "wstrzymać" od głosu.

 

Swojemu modelowi, wzorem kilku poprzedników, dałem jedyneczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.