Skocz do zawartości

Chemia


MrBat

Rekomendowane odpowiedzi

Bierz Model Color - dobre i pod pędzel i pod aerograf, a przede wszystkim masz więcej farby w farbie - są gęstsze i możesz bardziej rozcieńczyć.

A paleta jest na pewno wystarczająca - można pięknie mieszać "po kropelce".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używał już metalizerów akrylowych Agamy !?. Niby miała być pasta , pomimo trzepania buteleczką dalej jest taka sobie trochę gęsta farba. Bez specjalnego podkładu kryje pędzlem bardzo dobrze .Mam do tego ustrojstwa rozpuszczalnik , ale jakoś nie chce się to dobrze zmieszać i zaraz opada pigment na dno. Chciałem prysnąć aero ale dałem sobie na razie odbój. Odczekałem dobę i wziąłem się za lekką polerkę i... i nic. Dalej taka sobie błyszcząca. Na razie walczyłem z "czerwonym złotem" i " brązem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam mały problemik z zakupami.

Chcę kupić farbkę agama dark slate grey (B08)ale ma ona na stronie sklepu dziwny odcień, zdecydowanie ciemna zieleń.

 

e7501a941b4ef7ff.jpg

 

W modelu który chcę nią pomalować odcień jest mniej więcej taki:

6b685de1188d9a61m.jpg

 

Wiem na stronie sklepu pisze że:

 

''kolor na obrazku może różnić się od oryginału''

 

Ale aż tak?!

Może ktoś już kupował tą farbę? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
"przyczepność"

poza gunze lepszej nie znajdziesz - używaj leveling thinner gunze jako rozcieńczalnik

czy farby akrylowe Tamiyi wymagają podkładu

złe pytanie, czy model wymaga podkładu - jakość warsztatowa

Jesli pow. pod malowanie jest wypracowana , śmiało maluj docelowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja umieszczę wspomniany w jednym z wątków silikon.

1003010eq0.jpg

w647.png

 

Zdjęcie robione na szybko, więc do porównania wymiarów posłużył ołóweczek z IKEI.

 

Silikon Biały- dla mnie niezastąpiony przy sklejaniu większych powierzchni, w których stykają się tylko brzegi elementów, a między ich środkami jest jakaś przestrzeń. Wtedy plamka silikonu w środek i po złączeniu mamy pewniejszą spoinę. Ja używam go głównie do sklejania skrzydeł w jednopłatach z okresu II WŚ, oraz do przyklejania gotowych płatów do kadłuba.

 

Co do ceny to nie wiem ile kosztuje, ale zapewne nie są to duże pieniądze. Jak będę w okolicy sklepu z budowlanymi to zerknę i za pomocą EDIT'a wpiszę cenkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz mi powiedz Świstak, czy spoina jest po stwardnieniu twarda na kamień? Czy można to szlifować, jak trzyma się tego szpachla, jak trzyma się tego farba?

Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby szpachla modelarska się od silikonu nie odkruszała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi reggy

 

Otóż chyba źle mnie zrozumiałeś, nie używam silikonu jako szpachli.

Zobacz na fotki. Na potrzebę wyjaśnienia wyciąłem dwa elementy oczekującego modelu z ramek (proszę nie zwracać uwagi na datę zdjęć, gdyż po zmianie baterii nie chciało mi się jej z powrotem ustawiać):

40510308en1.jpg

Oto nie sklejony płat skrzydeł. W paincie naspray'owałem miejsca, w których po przyłożeniu drugiej części płata nie stykają się one.

Właśnie w takie miejsca używam silikonu. Bowiem te części da się potraktować klejem tylko na łączeniach.

 

A tutaj wspomniana druga część płata przyłapana na taśmę:

49281831lo5.jpg

 

Mam nadzieję, że już zrozumiałeś o co mi chodziło

 

Pozdrawiam

Bartek Witowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć.

mam mały problem.

otóż coś mi się stało z farbką, mianowicie na spodzie są jakieś "gluty" i mam wrażenie że farba jest teraz rzadsza i źle się nią maluje... farba firmy Model Master. Jakiś sposób na o jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mocno i dokładnie wymieszać.Albo wyciągnąć "gluta" i wtedy wymieszać.Pierwszym sposobem tracisz mniej farby.Zależy jeszcze czy glut jest zaschnięty i twardy czy raczej lekko"zżelowany"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... mam pewien problem, otóż kończę już model czołgu E10. Na model naniosłem już bezbarwny lakier, na którym zrobiłem washa i nałożyłem kalki. Pozostało jedynie spowodować aby model nie świecił się i go ubrudzić. Do pierwszego zadania kupiłem bezbarwny matt humbrola, problem w tym że chce go nanieść za pomocą aerografu. Czy firmowy rozcieńczalnik humbrola będzie się nadawał do rozcieńczania, i w jakich proporcjach to rozcieńczać???

 

Przy okazji zapytam się na przyszłość również do tego modelu :P, będę chciał zrobić efekt zakurzenia, też za pomocą aero... Czym rozcieńczyć pigmenty i też w jakiej proporcji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.