Skocz do zawartości

VI Wrocław Model Show, 1-2 kwietnia 2017


lejgo_inc

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem, wróciłem Dziękuję za udaną imprezę i za Grand Prix i wyróżnienie za moje Ufo Było to bardzo miłe zaskoczenie, tym bardziej że w ogóle nie wiedziałem że "Roswell - Historia prawdziwa" się zakwalifikuje do tematu przewodniego Sąsiedzi Jak zawsze wracam bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ostrowiec też już dojechał . Jak na debiut to jesteśmy bardzo zadowoleni - już wybieramy się na rok przyszły .

Oprócz imprezy zwiedziliśmy zoo, rynek i Ogród Japoński, a przy okazji targi motocyklowe... na tyle starczyło sił .

Szkoda że P4 taka bez konkurencji... ale krasnal zacny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję organizatorom świetnej imprezy. Szczególnie doceniam sposób prezentacji wyników pracy sędziów - pieczątki, lista na drzwiach, udostępnione karty oceny w konkursie punktowym. Tylko życzyć sobie, żeby wszystkie konkursy tak się kończyły. Dziękuję sędziom i IPMS Świdnica za docenienie moich modeli. Licznym spotkanym przyjaciołom - za miłe rozmowy.

Spieszę też donieść, że po dobrych dwóch godzinach pocenia się i przeklinania pod nosem udało się naprawić skasowane podwozie i flary Holta w medalowym BE.2c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło słyszeć, że operacja na goleniach i flarach zakończyła się sukcesem! .

Dziękujemy za miłe słowa te wypowiedziane na żywo i te napisane. Było nam niezmiernie miło gościć wszystkich Was na naszej imprezie w budynku II LO. Za wszelakie niedociągnięcia - bo takowe zawsze się znajdą przepraszamy - winnych być może spotka los jaki można było obejrzeć na pewnej małej dioramie. Przywieźliście do nas w tym roku 534 modele, z części których na pewno stworzymy stosowną galerię, która będzie ozdabiała naszą stronę przez następny rok. A skoro jesteśmy przy następnym roku to już teraz zapraszamy wszystkich Was do wzięcia udziału w kolejnej VII edycji WMS2018 i do ponownej rywalizacji nie tylko na stołach modelarskich , a przy tej okazji wspomnę tylko, że miejsce do rywalizacji jest idealne, być może wielu z Was nie zwróciło większej uwagi na samo miejsce rozgrywania festiwalu, ale to na terenie II LO kręcono sceny do znakomitego polskiego filmu z 1981 r. "Wielki bieg" w reż. J. Domaradzkiego, a mury szkoły opuszczali wybitni absolwenci z W. Rutkiewicz na czele. Jeśli znajdziecie chwilę czasu to zachęcam do przeczytania TUTAJ krótkiej historii miejsca, które odwiedziliście w ten weekend.

Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy za rok!

PS. Już niebawem zamieścimy wyniki jak również film z kamer, które nam towarzyszyły w trakcie tegorocznego WMS2017.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przyłączam się do wszystkich dobrych opinii wyrażonych co do imprezy.

 

Szczególnie podpinam się pod ocenę Przema co do przemyślanej organizacji konkursu punktowego, która zmierza do uczynienia go klarownym i zrozumiałym. W takich zagadnieniach zapewne trudno dojść do rozwiązań idealnych, ale we Wrocławiu idzie to w bardzo dobrym kierunku. Za bardzo istotne uważam to, że jest możliwość późniejszego porozmawiania z sędziami dlaczego zapadły takie a nie inne decyzje. Przećwiczyłem to na własnym przykładzie, gdzie niektóre z pozycji punktowych wydawały mi się niezrozumiałe. Porozmawialiśmy, poznałem sposób podejścia i dzięki temu - nawet jeśli w jakimś konkretnym przypadku mógłbym mieć inną opinię - wiem, że ocen dokonywano bez jakiegokolwiek zabarwienia typu zła wola itp. itd.

 

Tak trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dołączyć do gratulacji dla organizatorów. Świetna impreza, wszystko doskonale zorganizowane i co najważniejsze wspaniała atmosfera. Chciałbym też podziękować gronu sędziowskiemu za wyróżnienie mojej pracy.

Za rok na pewno odwiedzę Wrocław.

 

Poniżej wyróżnione maleństwo

 

nm3kVD7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystawiałem w Profi, ale z tego co widziałem i czytałem dopiski -ŻENADA, SĘDZIOWIE SIĘGNELI DNA-oczywiście piszę tu o niektórych werdyktach. Przykład polski porozbierany Li p. Mikuckiego tylko 2 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przyłączam się do wszystkich dobrych opinii wyrażonych co do imprezy.

 

Szczególnie podpinam się pod ocenę Przema co do przemyślanej organizacji konkursu punktowego, która zmierza do uczynienia go klarownym i zrozumiałym. W takich zagadnieniach zapewne trudno dojść do rozwiązań idealnych, ale we Wrocławiu idzie to w bardzo dobrym kierunku. Za bardzo istotne uważam to, że jest możliwość późniejszego porozmawiania z sędziami dlaczego zapadły takie a nie inne decyzje. Przećwiczyłem to na własnym przykładzie, gdzie niektóre z pozycji punktowych wydawały mi się niezrozumiałe. Porozmawialiśmy, poznałem sposób podejścia i dzięki temu - nawet jeśli w jakimś konkretnym przypadku mógłbym mieć inną opinię - wiem, że ocen dokonywano bez jakiegokolwiek zabarwienia typu zła wola itp. itd.

 

Tak trzymać

 

To ze model był porozbierany nie znaczy ze bym cacy i miał wygrać od strzału, a gdzie indziej idzie jak burza i kosi wszystko

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TReS - ponieważ Twój komentarz został umieszczony pod zacytowaną moją wypowiedzią, wyjaśnij proszę o co chodzi, gdyż nie wystawiałem żadnego "porozbieranego" modelu i z mojej wypowiedzi nie wynika, abym kwestionował wyniki sędziowania w klasie, w której wystawiałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj75 akurat cytat twojej wypowiedzi jest dla Klondike, No fakt trochę zle to ująłem, gdzie Ty piszesz o punktowaniu i Ew wyjaśnieniu niejasności ile i za co pkt.

A Klondike narzeka na denną ocenę sędziów dla Lim'a porozbieranego czy innych modeli, sędzia tez człowiek i nie wszystko mu sie musi podobać.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem podziękowania specjalne dla Kamila Feliksa Sztarbały (KFS-minatures) za podzielenie się umiejętnościami w zakresie malowania i weathering'owania modeli lotniczych. Kamil dał kapitalny ponad 4 godzinny pokaz w/w technik. Wkrótce ukaże się film z tychże pokazów (obecnie trwa obróbka w naszym studiu filmowym M-zone )

 

qf2ki1n.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klondike, być może jest jakiś aspekt pracy sędziów, zwłaszcza w konkursie punktowym prowadzonym ściśle wg regulaminu, który jednak ci umyka? Myślę że aby rzeczowo ocenić czy faktycznie osiągnęli już to dno, czy jeszcze mają trochę głębi do pokonania wypadałoby chociaż znać regulamnin i wagi punktów w poszczególnych kategoriach. Wszelkie oceny pracy sędziów w konkursie punktowym nie oparte o te dane trudno mi nazwać rzeczowymi. Zachęcam abyś nastepnym razem porozmawiał z sedziami, jak czlowiek z człowiekiem. To są naprawdę doświadczeni goście, a przy okazji cholernie fajnie, konkretnie i kulturalnie się z nimi gada o modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUgMDEn.jpg

Flacha-z czym masz Liptona?

 

Chyba z herbatą . Przynajmniej tak mówili w sklepie

 

Jak dla mnie impreza boska. Sporo świetnych pomysłów organizacyjnych które się sprawdziły (na pewno część zastosuję na Fieście).

A "tworzenie dioramy" wymiatało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak dla mnie impreza boska. Sporo świetnych pomysłów organizacyjnych które się sprawdziły (na pewno część zastosuję na Fieście)

 

Stosujcie, tyle ile chcecie, ograniczeń brak

Miałem ze sobą aparat, ale jakoś nie było czasu go włączyć, nie mniej jednak jak ekipy się rozjeżdżały, na sali opadał kurz, a szkoła zaczynała wracać do pierwotnego przeznaczenia udało mi się zrobić telefonem jedną jedyną fotkę z całej imprezy i dziwie się czemu Marcin nie pozgłaszałeś rowerów do naszej klasy O31: jednoślady (wszystkie skale)

 

WP_20170402_001_zpslqqdo8lj.jpg

 

PS. Pewnie Wasze bystre oczy zauważyły już, że nasza strona powoli zaczyna zmieniać wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..." i dziwie się czemu Marcin nie pozgłaszałeś rowerów do naszej klasy O31: jednoślady (wszystkie skale) "

 

WP_20170402_001_zpslqqdo8lj.jpg

 

Robert bo w połowie pracy sędziów musiałbym im zabrać eksponaty by móc pozwiedzać Wasz piękny gród

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klondike - dzięki za miłe słowa. Liczę na tę rozmowę, chociaż jeżeli masz jakieś wnioski na gorąco to fajnie byłoby je poznać wcześniej niż za rok, tak żeby była możliwość uwzględnienia ich przy przygotowaniu przyszłorocznej imprezy (PW w razie potrzeby).

 

 

Tymczasem parę fotek okrętów, zdominowanych przez skalę 1:700:

 

6WMS_okrety_01.jpg

 

6WMS_okrety_02.jpg

 

6WMS_okrety_03.jpg

 

6WMS_okrety_04.jpg

 

6WMS_okrety_05.jpg

 

6WMS_okrety_06.jpg

 

6WMS_okrety_07.jpg

 

6WMS_okrety_08.jpg

 

6WMS_okrety_09.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład polski porozbierany Li p. Mikuckiego tylko 2 m.

 

Kwestia jak wyglądał model, który wygrał z LiMem Irka. Są tu jego zdjęcia?

Jeśli był lepszy to chyba wszystko gra?

Według mnie źle się dzieje, gdy stosujący regulamin stają się jego więźniami. Widywałem to często i niekoniecznie w modelarstwie. Regulamin staje się alibi dla uzasadnienia złych decyzji. A moim zdaniem w dobrym konkursie modelarskim powinien wygrywać najlepszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.