Skocz do zawartości

[L] Junkers Ju.188 Hasegawa 1:72


sjr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no właśnie, jak skończyłem to doszedłem do wniosku że wg zdjęcia powinno być te kropki większe... no i teraz nie ukrywam że mam dylemat, czy podłączyć stary aero z dyszą 0,2 i poprawiać czy tak zostawić Podejrzewam że jakbym niektóre powiększył efekt byłby lepszy, ale boje się że mogę przedobrzyć.

 

Ogólnie stwierdzam że ciężko robić takie kamo dyszą 0,38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz egzemplarz ze zdjęcia, to weź sobie kawałek plastiku, i potrenuj na nim te plamy, zeby wygladały jak na focie. Nie rób eksperymentów na modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, zrobię testy i podejmę decyzję :-)

 

Zrobiłem testy na chińczyku 0,2mm, jest o wiele lepiej niż w przypadku standardowej dyszy 0,38 z Paasche jednak przy każdym odpuszczeniu spustu pluje farbą :(

 

Będę chyba poprawiał jednak dziś przy czyszczeniu sprzętu upuściłem dysze i będę musiał we wtorek zakupić nową.

0,25 mm do paasche już zamówiłem, będzie jednak pewnie dopiero za miesiąc. do tego czasu chyba trzeba będzie zrobić przerwę bo chińczykiem 0,2 malowanie tego kamo jest bardzo ryzykowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdzie na dyszy 0.25 z reki. Na chińczyku 0.2 już ładnie szło ale niestety przy każdym powrocie spustu pluł farbą, co dyskwalifikowało go do użycia na modelu. Czekam bo i tak parę dni temu zakupiłem zestaw 0,25 do paasche za oceanem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferret dobrze radzi. Skoro ci pluje, boisz się, zrób szablon. Z dystansem oczywiście. Zaczynaj na szablonie, żeby kleks nie poleciał na model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… Czekam
Tymczasem mogę użyczyć VJR z dyszą #1.
… zakupiłem zestaw 0' date='25 do paasche za oceanem[/quote']Rozumiem, że TN-1 plus TT-1 plus TA-1. Ile wychodzi w złotówkach z transportem do Warszawy?

 

Dzięki ale wolę nie pożyczać takiego sprzętu, jutro już będę miał nową dysze 0,38 z kriskaru

 

zestaw #1:

12 USD + wysyłka w kopercie 3,50 CAD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem' date=' że TN-1 plus TT-1 plus TA-1.[/quote']zestaw #1
Proszę o potwierdzenie, że mówimy o tym samym.

… Ile wychodzi w złotówkach z transportem do Warszawy?
12 USD + wysyłka w kopercie 3,50 CAD
Poproszę o namiary na sklep pachnący żywicą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówimy o tym samym TN-1+TA-1+ TT-1

 

Kupowałem tutaj, przez 2 dni była promocja poniżej 12USD:

https://www.amazon.com/Paasche-Airbrush-TG-227-1-Spray-Head/dp/B00JUPUNIA/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1492522565&sr=8-1&keywords=paasche+tg+size+1

 

Towar do PL wysyła mi rodzina w zwykłej kopercie bąbelkowej, gdyby nie to nie opłaca się całkowicie taka zabawa, lepiej zamówić w Kriskarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba Twój Junkers.

jeśli chciałeś wykonać egzemplarz z fotek które pokazałeś, to zważ iż tamte łaty są gdzieś z 1,5 raza większe od twoich i chyba gęściej "upakowane"

Wygląda również na to, że swastyki na ogonie oraz górna część kadłubowych krzyży są częściowo przykryte ciapkami.

 

Pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wpadły kalki, niestety nie jestem z nich do konca zadowolony :/ te na czarnym trochę srebrzą :( podejrzewam że dałem za cienką warstwę klaru :/

 

C5285sG.jpg

 

NMxRtRg.jpg

 

fqyiWBm.jpg

 

kQQmsjJ.jpg

 

BwYwYAY.jpg

 

Zastanawiam się też jaki wash będzie najlepszy przy takim zróżnicowaniu kolorów, brąz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawiam się też jaki wash będzie najlepszy przy takim zróżnicowaniu kolorów, brąz?

 

Polecam zerknąć do magazynu Aces High - night fighters of the luftwaffe. Jest w nim relacja z budowy Heinkel He 177 A-5 Greif w podobnym malowaniu:

lightbox-issue1-4.jpg

 

Na górę autor położył ciemnozielonego washa - AK 024 Dark Streaking Grime:

http://ak-interactive.com/v2/product/dark-streaking-grime/

 

na spód natomiast szarego washa - AK 303 Grey Vash For Kriegsmarine Ships

http://ak-interactive.com/v2/product/grey-wash-for-kriegsmarine-ships/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.