Skocz do zawartości

Aerograf cz.2


Tap-chan

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie tydzień temu dostałem z amiami procona, z tą różnicą, że zdecydowałem się na PS274. Kosztował mnie jakieś 260zł. plus wysyłka. Czekałem 10 dni, ale chyba tylko dlatego, że kupiłem w piątek wieczorem, więc przez trzy dni weekendu nic się nie działo

Aerograf jest i działa perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określenie "wzorowany" chyba nie jest adekwatne, gdy są to TE SAME części? Czy coś się zmieniło? Bo jeszcze niedawno mówiło się, że Procony nie tyle są wzorowane, ile produkowane przez Iwatę...

Bo wzorowane, to są chinole za 50zł

 

Nie to żebym się czepiał, bo nie wiem jak jest naprawdę, ale jakim cudem Iwata miałaby produkować to samo pod inną marką i pozwalać to sprzedawać za pół ceny?

To byłby biznesowy strzał w kolano.

Trudno mi uwierzyć że Procon to to samo co Iwata, jeśli chodzi o jakość.

Nawet na zdjęciach te aerografy wyglądają nieco inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, taki marketing odwrócony, wręcz à rebours: im mniej sprzedamy tym lepiej sprzedamy.

Czyli Iwata produkuje Iwatę na podpuchę, tylko po to żeby nagonić Proconowi klientów.

Brzmi sensownie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę, to pewnie znają tylko iluminaci

Ponieważ sam się nie znam, słucham i patrzę na bardziej doświadczonych. A oni wymieniają części pomiędzy i one pasują. Że korpusy są inne - choć nie aż tak bardzo, za to mechanizmy, dysze, iglice, są te same.

Z tą jedną różnicą, że kilkukrotnie już spotkałem się z opinią, że po zabawie proconem, wolą pracować nim, niż HP-C...

Ale moim zdaniem to wszystko jest kompletnie bez znaczenia i ja mam to gdzieś. Jeżeli w którymś momencie stwierdzę, że procon jest dla mnie "za mały", będę się zastanawiał Ale w kontekście tego, do czego jest mi potrzebny, nie wydaje mi się, żeby to nastąpiło szybki, jeśli w ogóle.

A jak już będę miał kiedyś duuużo pieniędzorów i będę miał już wszystko, kto wie, może kupię sobie Iwatę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to jeszcze raz, bo czytanie ze zrozumieniem nie przychodzi wszystkim łatwo.

To nie jest MOJA opinia, tylko opinia ludzi, którzy znają się na tym lepiej ode mnie.

Ale pewnie biorą pieniądze od Mr.Hobby z wciskanie innym kitu o produktach tej marki.

 

I nikt nie twierdził, że jest lepszy, tylko, że wolą nim pracować. Wg nich jest wygodniejszy, przyjemniejszy, a że maluje dokładnie tak samo...

I tyle.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, taki marketing odwrócony, wręcz à rebours: im mniej sprzedamy tym lepiej sprzedamy.

Czyli Iwata produkuje Iwatę na podpuchę, tylko po to żeby nagonić Proconowi klientów.

Brzmi sensownie.

 

W Japonii tłuką aerografy tak że trzy firmy i dostarczają wszystkim japońskim producentom oidp. Ty patrzysz na to przez końcową cenę, co jest bez sensu.

 

Logika jest dokładnie taka sama jak w przemyśle samochodowym - można kupić Polo za 50tys ale też Audi A1 za 80tys. A jaka jest różnica? Kółka drobiazgów dizajnerskich... I to wszystko.

 

Wszystkie podzespoły tłucze kilka firm, które kasują za te podzespoły te same pieniądze. Różni się tylko marża VW i Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam z zainteresowaniem Waszą dyskusję.Jestem posiadaczem H&S Evo i chciałem kupić Procona ale znowu jestem w punkcie wyjścia.Kupić czy nie kupić.Jeden chwali inny pisze że to tanią podróbka Iwaty.Zgłupieć idzie od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xmen, nie opieraj się na jednym wątku jednego forum. Poszukaj opinii na całym świecie, można. Jeśli nawet jednoznacznej i klarownej odpowiedzi nie otrzymasz, będziesz wiedział więcej. Albo mniej...

Procon nie jest tanią podróbą Iwaty, jakby tego nie osądzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj, najwyżej sprzedasz na giełdzie, jeśli Ci nie podejdzie

Dlatego chcę kupić bo EVO się maluje fajnie ale czegoś mi brakuje.

"Poszukaj opinii na całym świecie,można"

Można ale ja w szkole uczyłem się rosyjskiego także jestem zmuszony opierać się o opinie na polskich forach bo angielskiego ni w ząb

"Procon nie jest tanią podróbą Iwaty, jakby tego nie osądzać."

I to mnie chyba przekonało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie po co Ci ten drugi aerograf.

Skoro jesteś zadowolony z Evo, to do czego Ci ten Procon czy co tam kupisz?

Tak czy inaczej, trochę tu żartowaliśmy, ale w zasadzie ja słyszałem chyba tylko dobre opinie o Proconach.

Ponoć faktycznie są one produkowane w tej samej fabryce co Iwata, choć naturalnie nie są w 100% z tych samych części co Iwata, co widać zresztą na zdjęciach.

Skoro czujesz potrzebę żeby to mieć, to kupuj.

Najtaniej znajdziesz chyba jak zwykle na eBaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć faktycznie są one produkowane w tej samej fabryce co Iwata, choć naturalnie nie są w 100% z tych samych części co Iwata, co widać zresztą na zdjęciach.

No właśnie sęk w tym czego nie widać

Ale zgadzam się z tym, że skoro czegoś brakuje, to dobrze jest wiedzieć - czego I dopiero kupować. Choć czasem o tym czymś można dowiedzieć się dopiero, gdy się kupi coś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem Wam tak.Przed EVO używałem piwaty EW7790 i lepiej leżała w ręce.Wydaje mi się że Procon jest zewnętrznie podobny.To nie jest tak że kupuję po to żeby mieć.Albo to już starość bo EVO parę razy już mi się wyleciał z ręki a piwata nigdy.Chociaż mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określenie "wzorowany" chyba nie jest adekwatne, gdy są to TE SAME części? Czy coś się zmieniło? Bo jeszcze niedawno mówiło się, że Procony nie tyle są wzorowane, ile produkowane przez Iwatę...

Bo wzorowane, to są chinole za 50zł

 

Miałem na myśli, że jak Gunze projektowało PS-289 to wzorowali projekt na HP-CH. to samo w przypadku PS-770 i microna który notabene i tak nie jest projektem Iwaty tylko Olympusa. Najważniejsze części mamy te same, jedynie obudowa się różni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.