Skocz do zawartości

Aerograf cz.2


Tap-chan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

solo nie do kónca, farba jest zasysana przez podciśnienie jakie wytwarzane jest pomiędzy dyszą od farby a powietrzną, owszem sama farba spływa też ale jak chcesz przetestować nalej kielich do pełna i zatkaj ręką tak aby nie było możliwości dostępu ciśnienia atmosferycznego, zobaczysz o ile mniej farby będzie lecieć ( część powietrza dostaje się od strony igły) ale farba i tak jest zassana w wyniku różnicy ciśnień ( zobacz aero z dokładanym zbiornikiem, farba jest "ciągnięta" w górę rurką z zbiornika pod aero)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znacie sie. Farba spływa grawitacyjnie pod ciśnieniem przez podciśnienie za MAC-iem, w przeciwieństwie do nadciśnienia przed MAC-iem, do którego to farba ma bliżej, gdyż spływa grawitacyjnie pod ciśnieniem.+

W przypadku braku MAC-a, analogicznie, spływa niczym nieskrępowana dalej, gdyż jest przed ciśnieniem podciśnienia, aż do momentu, w którym znajdzie się pod ciśnieniem podciśnienia.

Wtedy psika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliście dodać jescze wpływ siły Coriolisa na strumien cieczy atomizowanej farby i że z tego powodu są jeszcze specjalne wersje dla mańkutów, w których zaworek odkręca się w druga stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w dupe, to juz nie ogarniam, a jak przechyle na bok aerograf ze zbiornikiem gdzie farba splywa grawitacyjnie zasysana najpierw podciśnieniem, a pozniej nadciśnieniem wytworzonego strumienia powietrza skadś tam, lub zbiornik mam umieszczony z boku (sloiczek 22ml) ??

 

 

Jezu to kompresor jak zaczniemy rozpracowywać to Nam perpetum mobile wyjdzie zapewne,

 

 

A na powaznie,

Poprosze jedną zwiezła odpowiedz, po ki czort nam te pokrętło pod zbiornikiem, i co nam daje, przy malowaniu,

 

Powiedzmy standard ustawienia 0,8 atm na reduktorze, 1,8 metra wąż, i farba rzadka 2, 3-1 rozcieńczona,

Pozycja pokretla neutralana (na pol gwizdka wkrecona srubka) i odkrecamy we lewo psik psik i we prawo i robimy psik psik, coz mi to wyjdzie na modelu,

 

Ew,

Jesli mógłbym prosic o próbę i pokazanie kolegów modelarzy ,kto

ma chwile czasu by tak pomaziac farbą na jakiejs kartce i pokazac zdjecia,

 

Ja narazie jestem bez aero, (cr+ było ale sie zmyło) wiec co najwyzej moge Wam pokazac jak grawitacyjnie bez nad i pod cisnień farba splywa po pendzelku jakims z Tamki Hg np czy od syna z przedszkolaka cos wezme, moze co odkryje nowego,

 

Piwo postawie za te 20 minut roboty.

 

Pzdr

Jakub

 

Do Adminów offtop techniczny,

Podczas pisania, i dwukrotnej edycj postu powyzej, kazda z edycji posta byla publikowana w temacie jako nowy wpis, stad 2 wpisy wykasowane, jeden pod drugim

 

Aplikacja TapaTalk zaktualizowana, system iOS 11.2 jesli wam cos to moze pomoc,

 

Pzdr

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręcenie dzyndzlem przy aerografie jest tożsame z kręceniem dzyndzlem przy kompresorze i daje taki sam efekt. Tyle że masz bliżej.

Jeden elektryk twierdzi że, czy się zmienia napięcie czy natężenie prądu to jest to wszystko jedno, bo jedno i drugie zmienia parametry prądu. To chyba dobry elektryk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A na powaznie,

Poprosze jedną zwiezła odpowiedz, po ki czort nam te pokrętło pod zbiornikiem, i co nam daje, przy malowaniu,

wisi od 21.02.2018 o co kaman:

to jest płynna i precyzyjna regulacja do precyzyjnej roboty - własnie np żeby te touch upy robić m innymi. Można kręcić na kompresorze, ale precyzja tego ustawienia jest żadna w porównaniu z regulacją pod pistoletem - przede wszystkim można płynnie widzieć jaki efekt daje zmiana ciśnienia - jedną rekę normalnie psikasz, drugą zmieniasz ciśnienie i widać jak zmenia się kreska - płynne, szybkie, bezbolesne. Bo ciśnienie ustawia się nie patrząc na zegar w kompresorze tylko jak wygląda kreska z aero pociągnieta - dlatego trudno jest podać optymalne ciśnienie, każdy kolor farby ze względy na pigment potrzebuje trochę inaczej

Dobra starczy tego wymądrzania się

 

każda farbkę masz inaczej rozcieńczona, każdy pigment jest inny - szare są drobniejsze - brązy są grubsze. Musisz za każdym razem dopasować prace aero (ciśnienie i wychylenie iglicy) do farby.

Co jest łatwiej zrobić? W jednej łapie aero malujesz a druga kręci zaworem na reduktorze czy jedną łapą malować a drugą pod spodem pistoletu delikatnie sobie dopasować ciśnienie? Przy czym zawór MAC w Iwacie nie dość, że działa to jeszcze płynnie chodzi?

Kto spróbuje ten wie. I maluje tak jak atlis/ferret napisał - na kompresorze ciśnienie na full, żeby przepłukać, redukujesz na pistolecie. Nieważne co jest na manometrze - ważne jaka kreska ci wychodzi. Startujesz od zera i podnosisz ciśnienie aż masz właściwą plamkę - prawidłowo rozpyloną farbę - bez przesychania i plucia.

Wszystkie opowieści o prawidłowym ciśnieniu i konsystencji mleka można odłożyć ad acta.

I to jest prawdziwy ficzer za który warto dopłacić a nie długopisowa pamięć ogranicznika.

Widziałeś jakie kreski robił Karambolis?

To jeszce tylko dodam, że każda iwata jest testowana i w pudełku dostajesz kartkę z próby malowania twojego egzemplarza. Od grubych do kresek jak włos. I to z dyszy 0,3 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo dobry. Zapytaj go jeszcze, czy efekt pracy potencjometru będzie inny, w zależności od tego, czy umieścimy go na początku, czy na końcu przewodu.

Dalej nie odróżniasz regulatora przepływu od regulatora ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha - Solo jesteś nie do pokonania , spływa po Tobie jak woda po nowej dachówce .

Zmień jeszcze kota na psa w avatarze i bedziesz niezniszczalny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszce tylko dodam, że każda iwata jest testowana i w pudełku dostajesz kartkę z próby malowania twojego egzemplarza.

 

E tam, w mojej CH niczego takiego nie było.

 

Pewnie podróbke kupiłeś 8-)

Powinna być biała kartka pergaminowanego papieru i na niej czarne esy-floresy. W CM też nie miałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym swoim 30-to minutowym pseudo teście na szybciora nie doszedłem jeszcze do kręcenia tym zaworkiem Ale na pewno będę próbował.

Mam za sobą dłuższą sesję malowania PS-270 i muszę przyznać że regulator przepływu (dolny zaworek) bardzo się przydaje.

Przed malowaniem ustawiam sobie na boku "parametry" strumienia i potem zabieram się za malowanie.

Przy okazji jeszcze ograniczam skok iglicy, czego w Ultrze nie miałem.

Jestem naprawdę zadowolony ze zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.