Skocz do zawartości

Aerograf cz.2


Tap-chan

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy po rewolucji z farbami i odstawieniu Humbroli i MM na rzecz Gunziaków, kolej na kolejną rewolucję, czyli zamianę piwaty na coś innego. Poradźcie

coś do ok 400zł, przeznaczone do lotnictwa w 72. jako że robię amerykańcow często z lotniskowców, to chciałbym aby moc nim malować ładne malutkie plameczki imitujące touchupy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, wlasnie teraz zauwazylem ze chyba mialem jakas zacme bo wydawalo mi sie ze temat brzmi wybor aerografu ;)

 

Admina prosze o wyczyszczenie tematu, przezuce zapytanie do odpowiedniego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na giełdzie jest fajna propozycja Infinity, ale nie ten przedział cenowy... A szkoda... Temat wielokrotnie wałkowany na wielu forach, a z własnego doświadczenia wiem, że jedyna rozsądna propozycja to H&S Ultra 2in1 https://www.fine-art.com.pl/aerograf-ultra-2w1-zestaw-dyszy-0-2-0-4mm.html . Osobiście używam Infinity i ja bym dołożył i kupił właśnie ten używany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za dzien, co ja gdzie wkleilem i napisałem ?

 

Wracajac do meritum. Niestety infinity z gieldy odpada. Poki co jest chec teraz trzeba zaplanowac i odlozyc, czytaj zataic przed zoną, odpowiednią kwotę ;) a w związku z tym nie musze sie tez tak sztywno trzymac tej kwoty 400 zl.

 

Co do samego aero, raczej bede chcial go uzywac wlasnie do malowania juz bazowymi kolorami. Do podkladow i varnishy zostawie sobie piwatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Japończyk to też Procon czy jeszcze lepiej Olympos. I ceny nie są zdaleka tak zabójcze jak się wydaje. Nawet za dobrą Iwatę.

 

Ludzie kupują modele za setki złotych, do tego dodatki za kolejne, ale na aerograf, który jest głównym narzędziem na lata, już 1000zł szkoda wydać. Dla mnie to średnio zrozumiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Japończyk to też Procon czy jeszcze lepiej Olympos. I ceny nie są zdaleka tak zabójcze jak się wydaje. Nawet za dobrą Iwatę.

 

Ludzie kupują modele za setki złotych, do tego dodatki za kolejne, ale na aerograf, który jest głównym narzędziem na lata, już 1000zł szkoda wydać. Dla mnie to średnio zrozumiałe.

 

Fakt, jest to średnio zrozumiałe. Ale nie dla wszystkich Jeżeli ktoś ma na aerograf 400 zł. to ciężko mu zrozumieć poradę w stylu kup używane infinity za 700 lub nową iwatę za 920 I w sumie ja taką osobę rozumiem. Ja nie kupuję modeli po kilkaset złotych a używam aero za ponad tysiaka Ale mnie było na to stać i ja zawsze lubię mieć dobry, sprawdzony sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo dobrze rozumiem, że ma ktoś ograniczenia finansowe. Wszyscy jakieś mamy. Choć nie raz się też spotkałem z tym, że dwie paczki fajek i trzy browarki do piłki są ok, ale aerograf drogi...

 

Ale bez patrzenia komuś w portfel, uważam, że lepiej dłużej odkładać i kupić raz i porządnie, niż inwestować w półśrodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo kazdy gada co innego, Tyś jest chłop czy baba bez jajec,

 

Wiela masz tych biletow NBP (400?)

 

Do wyboru

Ultra- z pelnym serwisem i czesciami dostepnymi w PL, (za 250 pln moge Ci taki załatwic, na gwarancji, z PL dystrybucji)

lub pochodne np. Moje CR+

 

Procon Boya 0,3 tez trafisz dołozysz pare zł tylko,

Lecz w PL dostepne tylko dysze i igly (brak mozliwosci rozbudowy, i brak uszczelek)

 

Iwate kupisz biedną w tych pieniadzach,

 

No i Tamiya- ja tam lubie ich chemie i narzedzia ale aeeografy jakos nie,

 

 

Ahaaaa

 

No i Badger w jest, Renegade przyzwoicie bardzo wyglada, cena lekko ponizej 500 stow, w Krakowie w MojeHobby dostepne czesci zamienne i dodatki, i najważniejsze redukcje na weża 1/8,

 

Poczekaj miesiac, dwa kupisz dobry budżet za 500 stowek lub poczekaj jeszcze chwile i kupisz jeszcze lepszego sobie,

 

Ja dziecko Procon Boy’a

Dlugo sie wachalem nad tym CR+

I nie zaluje wcale, rozdupcyłem igle 0,15 Kolo poludnia, na drugi dzien mialem zamowiona we Wrocku nową na stole gotowa do malowania.

 

Twoj wybor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i takiej mniej wiecej odpowiedzi sie spidziewzłem. Dziekuje.

 

Ale, nie koniecznie budzetówka, mam czym malować wiec nie potrzebuję byle czego, myslalem o wydaniu 400zl ale moge dolozyc wiecej, Moze nie 1000 ale cos pomiedzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze, skoro masz czym malowac wstrzymaj sie miesiac, dwa, i kup sobie najlepszy na jaki Cie stac, bo to inwestycja na lata jest, zreszta jak wszystkie narzedzia, modele kupuje za 200pln nie wspominahac o aftermarketach do nich czasami, wiec pędzel za 30 czy 50 pln ,10 takich modeli mi wymaluje w detalach,

 

Co wybierzesz Twoja sprawa, kazdy bedzie jezdził po czymś, a ty sie bedziesz bujać z tym aero, nie my, mam Procon Boya SQ ktorego nigdy nikomu nie oddam, teraz CR+ bajka w obsludze, ale kiedys sie odkuje i kupie Supreme 0,18 Procon Boya, nawet jak bedzie 10 innych do wyboru, ale za CR+ i jego pracą spustu, napewno zatęsknię nie raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech se kupi co chce, Moses tym bedzie malować nie Ty My Wy Oni

 

Duzo mowi HS niech kupi sobie Hs, przerzucimy sie jutro na nowe aero Menga czy te od Mig’a to zaś chlopak bedzie mial dylemat

 

Pzdr

 

Moses idz do sklepu i kup sobie to co ty chcesz i se uwidziales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z aerografem. Mianowicie posiadam aero PS-270 Mr.Procon Boy FWA Platinum (0.2 mm) ver.2 i po skończeniu malowania nie odbija mi do końca spust. Muszę go podnosić palcem by przestało lecieć powietrze. Rozbierałem, czyściłem. Przez chwilę tylko jest dobrze potem znów nie odbija do końca. Miał ktoś może taki problem, niekoniecznie z takim aerografem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej piwacie to występowało.Kąpiel w cleanuxie wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Mam chińczyka i ja nasmarowałem oliwą do maszyn do szycia spust, od tamtego czasu się podnosi. Ktoś pisał, że oring który tam jest puchnie i spust nie zamyka przepływu powietrza. Ale czy tak samo jest rozwiązane w Proconach tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za polecanie kąpieli w Cleanluxie się powinno ręce w drzwiach przytrzaskiwać. Cleanlux rozpuszcza chrom zabezpieczający aero. To tak, jakby ktoś zalecał mycie samochodu acetonem...

 

W temacie aero - kup sobie Procona PS-289 (niecałe 650 w gunze.pl). To właściwie Iwata HP-CH bez szpanerskiego znaczka. Kwestię zakupu części zapasowych można sobie w buty wsadzić - przez ponad 10 lat użytkowania Procona i Iwaty kupiłem 1 uszczelkę - bez problemu na krajowym rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za polecanie kąpieli w Cleanluxie się powinno ręce w drzwiach przytrzaskiwać. Cleanlux rozpuszcza chrom zabezpieczający aero. To tak, jakby ktoś zalecał mycie samochodu acetonem....

 

Oczywiście, rozpuszcza jak sie zrobi tygodniową kąpiel, przez parę godzin zaschnięta farba zejdzie, chrom nie.

 

W temacie aero - kup sobie Procona PS-289 (niecałe 650 w gunze.pl). To właściwie Iwata HP-CH bez szpanerskiego znaczka.

Przy tego rzędzie pieniądza to już chyba wolałbym dołożyć 100 i kupić podstawowy model Infinity.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.