Skocz do zawartości

Aerograf cz.2


Tap-chan

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się sprawdza na tyle, że tak jak pisałem - chińczyk poszedł w odstawkę. Na dobrą sprawę moje pracę mógłbym wykonać jedną dyszą 0,2... jeżeli ta byłaby dobra. Tak pracowałem w pierwszych latach użytkowania evolution i też było dobrze Dopóki się nie rozjechała. :P

 

Eclipse - i bardzo, bardzo dobrze. Niestety sprzedają w 0,3. Niestety ekonomiczna 0,2 wymaga kluczyka. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serii Eclipse Iwaty dysza nie jest wkręcana i wykonana jest z hartowanej stali.

A z czego są wykonane pozostałe, wkręcane dysze Iwaty?

Nie wiem, ale można przypuszczać, że skoro przy eclipse jest to zaznaczone, a przy pozostałych nie, to pewnie nie... Za to jest jedynie informacja, że wszystkie elementy są ze stali nierdzewnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę nieodparte wrażenie - i to od dawna - że w wątkach o aerografach prym wiodą sprzedawcy, dystrybutorzy bądź ich przydupasy pod odpowiednio spreparowanymi nickami. I cisną w danym czasie na dany sprzęt. I udowadniają. I przekomarzają. I pokazują wyższość jednego nad innym. A gawiedź czyta z wypiekami na twarzy i się podnieca. I sprzedaje jedną markę dla drugiej, która akurat tu i teraz raptem zrobiła się modna...

 

Serio? Procony kupiłem na amiami.com, Olymposa prosto na stronie producenta, Sparmaxa i Iwatę na stronie airbrush-city.de, EW-770 kiedyś na mojehobby i ostatecznie Fengdę w skleptechniczny.pl. To przepraszam kogo/czego sprzedawcą, przydupasem, dystrybutorem jestem? Mogę załączyć rachunki jeśli chcesz.

 

Idąc tym tropem - to może ty masz spreparowany nick i kopiesz za HS bo zdaję się, że masz przez spadające zainteresowanie nimi największy ból. ;)

 

Eclipse - i bardzo, bardzo dobrze. Niestety sprzedają w 0,3. Niestety ekonomiczna 0,2 wymaga kluczyka. :(

 

Na szczęście ma kluczyk. Bo wtedy chociaż nie jest problem z centrowaniem dyszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wisa: fajna spiskowa teoria

Czyli solo to troll ze stajni h&sa , który przez cale lata im naganiał klientów a teraz podkupiła go iwata?

 

W sobote w Bytomiu chlopaki na stoisku ostro promowali H&Sy, pominę milczeniem argumenty

 

99,9% tych co chwalili H&Sy jest z nich zadowolonych dopóki japończyka nie weźmie do ręki. Potem generalnie chcą sie pozbyć niemca.

Czy to są wszystko trolle?

Mamy teraz zachwyty nad zaworkiem MAC jakie to fajne. A ile bylo gadania, że wystarczy regulacja na kompresorze?

Tak można bez końca...

Kupuj zawsze najlepszy aerograf na jaki cię stać, pod warunkiem że to japończyk.

I to wystarczy, reszta jest dyskusją o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą...

 

I jeszcze info dla tych co dużo piszą a mało wiedzą

Seria aerografów B w iwacie to nie tylko mały zbiornik i dysza 0,2mm ale cały aerograf jest sporo mniejszy (krótszy) i lżejszy niż C. Warto jak ktoś się zastanawia pomacać przed zakupem. Może być to i wadą i zaletą, zależy od preferencji. W Bytomiu można było pomacać na stoisku i poczuć różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H&S to takie vallejo w kwestii farb. Na dobrą sprawę wujowe, ale ludzie i tak kupują bo popularne, a w razie problemów wymyślą dziesiątki teorii oraz rozwiązań jak te problemy minimalizować. Na grupach facebookowych dalej prym wiodą vallejo i pactra do malowania nawet samolotów. Do tego flow improwery, opóżniacze i parę innych bzdetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H&S to takie vallejo w kwestii farb. Na dobrą sprawę wujowe, ale ludzie i tak kupują bo popularne, a w razie problemów wymyślą dziesiątki teorii oraz rozwiązań jak te problemy minimalizować. Na grupach facebookowych dalej prym wiodą vallejo i pactra do malowania nawet samolotów. Do tego flow improwery, opóżniacze i parę innych bzdetów.

 

Vallejo nie są "wujowe". Po prostu nie są najlepsze do aerografu.

Natomiast sam stosuję w codziennym malowaniu figurek. Pędzlem. Tutaj spisują się dobrze. Przy tym są łatwo dostępne i nie muszę się martwić gdy wyczerpię jakiś kolor. Oczywiście mam inne farby, nawet lepsze... kupić więc też uzupełnić trudniej.

H&S jest trochę podobnie tylko teraz mamy taniego dolara... więc łatwiej o Japończyka. Proste. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ukrywam, mi płacą za promowanie aerografów, farb i modeli.

Fine-Art miał mnie na liście płac przez długie lata, ale teraz mnie Japończycy podkupili i pcham na siłę Iwaty aż furczy.

Na ebaju mamy podstawionych swoich ludzi, tak dla niepoznaki żeby to jakoś wyglądało.

Ale jest problem, Chińczycy z konkretną gotówką mnie nachodzą i chcą żebym im Piwaty reklamował, więc nie wiem czy nie zacznę niedługo i tego segmentu na forum opychać - w końcu chodzi o forsę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo zazdroszczę... ja im reklamę robię za darmo. Co więcej, płacę z własnej kieszeni! Jak coś, to chętnie będę za kasę pchać nawet piwaty. Przekaż namiar. Mogę obskoczyć też słowackie i czeskie fora / grupy na fejsie. Zasięg będzie dobry. Tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy z konkretną gotówką mnie nachodzą i chcą żebym im Piwaty reklamował, więc nie wiem czy nie zacznę niedługo i tego segmentu na forum opychać - w końcu chodzi o forsę.

 

- Kupiłem niedawno i jestem bardzo zadowolony. Kupiłem też szwagrowi na święta i cieszy się strasznie z prezentu. Już nigdy nie użyję innego aerografu. Chyba kupię drugiego, bo żona ciągle mi go podbiera, a jak tak nie lubię się z nim rozstawać.

 

Może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gadu gadu pierdu pierdu już się zrobiło, w Bytomiu miałem okazje obmacać niestety nie malować, modele Badgera, o ile Patriot 105 extreme posiada bajery wszystkie, Renegate wyglada i ma wykończenie gorsze niż nie jedna pIwata, to wpadł mi w oko I w łapy Velocity Krome, lżejszy niż Procon, wygodny w dłoni krótki zawór powietrza z profilowana plastikowa nakładka pod palec środkowy i kciuk, duży zbiornik z mega wielka dziurą w zbiorniku, choć wydaje mi się ze wąskim kanałem juz od osły do dysz, cena już średnio w Fine-art jakieś 700 stówek, na MH za 500 ileś można wyrwać, ktoś ma ktoś używa Badgerow? Jak się sprawują

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał Rosiak chyba używa Velocity.

 

Po tym, co się naczytałem o problemach z jakością nawet u Sotarów (opiłki w środku itp), to sobie darowałem, choć ceny były bardzo zachęcające.

 

PS: duży zbiornik nie jest zaletą. Jest raczej wadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem Renegate za 500 stówek to mi ręce opadły, z zewnątrz wykończenie piaskowanego metalu choć wyglancowany, w zbiorniku jakieś plamy, Jezu tragedia, Pan powiedział ze taki urok, Xtreme 105 całkiem całkiem ale niewygodny w dłoni długi spust , Velocity najdroższy ze najlepiej wykonany, najwygodniejszy, ale jak z jakością malowania, uszczelkami, ustawieniami niestety nie miałem się okazji przekonać, za dwa tygodnie Wrocław wystawa być może się uda,

Tak duży zbiornik wiem ze to wada, maluje figurki, i jakieś drobne elementy winietek, wcześniej miałem CR+ zbiornik odrazu dokupiłem 1ml i było bardzo wygodne malowanie, teraz rozglądając się za następca infinity, cieżko mi znaleźć coś z dysza 0,2 zbiornikiem małym od razu kandydatce bądź wymienialnym na mniejszy, jest Tamka HG Super Fine dysza 0,2 i biornik 2ml cena jakieś 600 stówek i nic poza tym.... A! No zapomniałem jakaś Iwata tez jest ze zbiornikiem 1 czy 2 ml, ale modelu nie pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się ostatnio podczas przegladania w sklepie aero, chyba Fine Art F- coś tam 180x (?) dysza 0,25 samocentrująca się na takowej właśnie uszczelce, wszystkie bajery jak Platinium Gunze, z cenom koło 100, lekko powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.