Skocz do zawartości

Aerograf cz.2


Tap-chan

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, ledak napisał:

Już jest to znane od kilku miesięcy, tym którzy ......

O zmianie iglicy pisano już tutaj kilka miesięcy temu.
Co do dyszy, to widać wyraźnie że są mocno zmienione i nie chodzi tylko o oznaczenia "kalibru". Sporą zmianą jest inny profil w okolicach wylotu samej dyszy. Ciekawe czy to coś co może nieco zmienić pracę aerka i ograniczyć zasychanie farby na iglicy, możliwe że skopiowali jakieś rozwiązania Iwaty. Ciekawi mnie też jak tez nowa iglica wpływa na problem zasychania farby na jej czubku, o czym piszą w linkowanym tekście.

Bobek - gdzie kupiłeś te nowe dysze? Warto by to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje hobby
Pomaluje wieczorem i po chamsku sprawdzę  czyszczenie na szybko, zawsze u mnie to sklejalo igle z dysza.
Sama dysza i tak wystaje poza obręb osłony, wiec może zasychać ale sprawdze i powiem.

Zdjęcie 09.07.2019, 13 51 32.jpg

farba zasycha dalej ale ma stara wersje igły , natomiast mam wrażenie ze się już tak nie skleja i po szybkim czyszczeniu pozostawiona na 1h nie skleila sie.
 

 

 

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Solo napisał:

Krawędź wylotu dyszy jest wyraźnie pogrubiona, czyli powinna być mocniejsza jak sądzę.

Jeśli została pogrubiona mógłbyś ocenić tylko na podstawie starej nie używanej dyszy. Widać wyraźnie, że stara jest rezepchnięta i być może są ubytki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są stare na ich stronie. Wiesz ja tez bylem zaskoczony tym co dostałem, napisałem do H&S w zapytaniu o te dysze, o co chodzi, ale cisza narazie. 

689359637_Zdjcie09_07.2019173622.thumb.jpg.4c9e33a4022b98a62c76b51945d48cef.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tej samej  treści dostałem  przed chwila  maila od producenta niemieckiego, tyle ze po angielsku :)

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pokaże, bo widać ze jest dokładniej wykonana, ścianki są grubsze na długości skosu, może nie na końcu gdzie styka się z igłą, trzeba by porównać, ale jednak lepiej wykonana. Czy cos to zmieni, zobaczymy.  To zasychanie to IMO wynika z wysunięcia poza obrys nakretki niż z budowy, ale kto wie, moze...

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jeśli dojdziesz do jakiś wniosków, bo jeśli te iglice faktycznie poprawiają pracę aerków H&S, to na pewno bym je zanabył do mojego sprzętu.
Kto wie, może jeszcze stare Ultry i Infinity zyskają drugą młodość. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o polecenie aeografu dla osoby początkującej.

Nigdy nie maiłem styczności z tego typu sprzętem dlatego najlepiej proszę o przykłady zestawów.

Z góry wielkie dzięki

 

PS. przepraszam bo pewnie było to poruszane 1214235 razy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli tak to proponuję H&S Ultra - ja od takiego zaczynałem i mam go do tej pory. Kosztuje w okolicach 300 zł i to bardzo porządny sprzęt, choć nie bez wad.
Dobrze się nim maluje, łatwy w czyszczeniu i konserwacji - gdybym dziś szukał czegoś takiego w podobnej cenie, pewnie bym wybrał go ponownie.
Jeśli stać Cię na więcej, to daj znać, wtedy na pewno dobierze się lepszy sprzęt. W przypadku aerografu naprawdę nie warto oszczędzać.

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce, to cienką kreskę rysował. Mi głównie jego ergonomia nie leżała. Nie ujął mnie niczym szczególnym, żeby zostawić sobie jako trzeci aerograf.

Może jescze ten znany modelarz by się wypowiedział, to by była jasność.

Edytowane przez karambolis8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.