Skocz do zawartości

Aerograf cz.2


Tap-chan

Rekomendowane odpowiedzi

Maski używam od pewnego czasu, gdy po kilku dniach ćwiczeń  aerografem dostałem bólów na kształt grypy  żołądkowej i czułem się apatycznie. Mgła odrobinę jest ale muszę przyznać ze trzymam  cos kolo 0,8 Bara/13psi i maluje naprawdę na delikatnych/przezroczystych warstwach aż takiego dramatu nie ma, ale fakt automatycznie człowiek myśli o pochłaniaczu.. Po tych wyżej wymienionych cwieczniach myślę "od dołu" czyli nie ze zmniejszam cieśninie ale zwiększam aż do akceptowanego krycia, na prawie zerowym  pluje tyci kropeczkami i zwiekszamb  cisnienie az do tak gęstego kropkowania ze nie mal jest warstwa jest jednolita. Zaleta taka ze daje super cienkie/delikatne warstwy  ale pewnie to oczywiste oczywistości. 

w tle jest rodzina su fitter z ksiazki "barwa i godło w lotnictwie", jedna z niewielu ksiazek ktora mam od prawie 25 lat

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ludziska używał ktoś aerografów BARTSHARP? z odpowiedziami typu ''mam Iwate, na hugo mi kolejny chińczyk?'' se darujcie.Pytam bo widziałem na YT, gdzieś na zagranicznym forum też chwalili.Nieco ponad dwie stówy i dostajemy aero z igłą typu HS + teflonowe uszczelki.Nie wiem jak tam chodzi spust itd ale pytam z ciekawości bo ceny kuszące.

https://www.ebay.pl/itm/Airbrush-Dual-Action-Airbrushing-Airbrush-Gun-Airbrush-Airbrush-Gravity-Kit-3mm/232536668468?hash=item362443f934:g:DOkAAOSwHNxZ8GUV

no i oficjalny sklepik https://bartsharpairbrush.co.uk/product-category/airbrush-airbrush-kit/bartsharp-airbrush/

Edytowane przez wiesiek_2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tap-chan napisał:

Kto wie, może BARTSHARP ma jakąś kontrolę jakości i można uniknąć totalnego wyrzucenia kasy w błoto? Będzie to ciągle chińczyk, ale bez skreślających go wad.

Może tak być.Ale ktoś musi być pionierem i go wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Tap-chan napisał:

Kto wie, może BARTSHARP ma jakąś kontrolę jakości i można uniknąć totalnego wyrzucenia kasy w błoto? Będzie to ciągle chińczyk, ale bez skreślających go wad.

Pochwalili by się, gdyby tak było. Wygląda jak zwykły chińczyk, kosztuje jak zwykły chińczyk, nie widzę powodu, dla którego miałby być inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Solo napisał:

Bo robi marne modele.

A to dobre jest hahaha

Kolega Dawid robi lepsze modele od tego co ty pokazujesz tu na forum. Jego modele pojawiaja sie na wystawach wygrywaja nagrody i sa opisywane w magazynach modelarskich. No ale coz zrobic skoro "doktor Solo" mowi ze sa marne. A czy ty mozesz ise pochwalic takimi osiagnieciami? Jesli nie to lepiej juz nie obrazaj innych.

image.png.e0d7fa190233cbf3cb2c64fccf15171c.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kzugaj napisał:

A to dobre jest hahaha

Kolega Dawid robi lepsze modele od tego co ty pokazujesz tu na forum. Jego modele pojawiaja sie na wystawach wygrywaja nagrody i sa opisywane w magazynach modelarskich. No ale coz zrobic skoro "doktor Solo" mowi ze sa marne. A czy ty mozesz ise pochwalic takimi osiagnieciami? Jesli nie to lepiej juz nie obrazaj innych.

image.png.e0d7fa190233cbf3cb2c64fccf15171c.png

Bo na świecie jeszcze nie wiedzą że prawdziwi "znafcy" i "miszczowie" modelarstwa są w kraju nad Wisłą.:mrgreen::haha:

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę związku tego jak ja robię modele z tym jak on je robi. Widziałem to co robił na filmach i to było po prostu marne, przeciętnie, niechlujne na zbliżeniach, nie zmienia tego fakt że publikuje coś w magazynach. Szczerze nie rozumiem takiego skrajnie głupiego podejścia, jak wasze. Nie ma znaczenia jak złe modele ja robię i czy są gorsze od kogoś tam - oceniam to co widzę a to co widziałem u tego modelarza nie podobało mi się, dlatego po obejrzeniu kilku jego filmów dałem sobie spokój. Wam zaś panowie życzyłbym mniej złości i plucia, a więcej tolerancji dla tych którzy mają inne zdanie niż jedynie słuszne wasze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolerancji to akurat tobie kolego brakuje. Wiesz trochę przykre jest ze ty krytykujesz wszystko i wszystkich (nie zawsze mając rację) i liczy się tylko twoja opinia i tyle.

Może na szybko kilka przykładów twojego skrajnejnego głupiego podejścia.

Model wykonany jako prawie nówka z taśmy produkcyjnej (podkreślone przez autora) a ty jak wyrocznia wmawiasz autorowi że model nie realistyczny bo nie jest odpowiednio brudny.

Zakupiłes hs infinity i to był najlepszy areograf do momentu jak przesiadles się na iwate po drodze psujac (jak to twój ziomek atlis powiedział) kilka areografow hs.

Więc naprawdę zalecam ci więcej pokory i mniej plucia jadem.

Tylko oceniając co ja widzę to twoje modele mogą robić jako tło dla modeli wielu modelarzy z naszego forum jak i Dawida. I proszę cię żebyś nie obrażał innych swoim narcyztycznym podejściem bo nie jesteś ekspertem modelarstwa.

Edytowane przez kzugaj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak przesunąć wycieczki osobiste do innego wątku i nie zaśmiecać tematu o aerografach?

Nb. Solo ma prawo krytykować czyjeś prace, bez względu na to jaki poziom sam prezentuje. Gdyby było inaczej, to kompetentnie krytykować np. występy sportowców mogliby jedynie inni sportowcy, a w dodatku wyłącznie ci lepsi.

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Solo napisał:

Pogratulować poziomu...

Mnie nie musisz nic gratulować.

Jakoś dziwnie tylko w tematach gdzie pojawisz się ty i atlis to zazwyczaj robi się zadyma.

Jeszcze raz proszę cię o to byś bardziej szanował forumowych kolegów. To że przeczytałeś poradniki Miga Jemeneza i powielasz jego techniki nie uprawnia cie do tego żeby być wyrocznia co jest dobre a co złe. Sam kiedyś pisałeś że modelarz przedstawia swoją wizję ale jak jego wizja jest inna od twojej to już jest wróg nr 1. Wrzuć na luz

Napisz porostu że coś Ci się nie podoba zamiast narzucać swoją racje.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kzugaj napisał:

Napisz porostu że coś Ci się nie podoba zamiast narzucać swoją racje.

Takie zdanie powinno być w pierwszym punkcie zasad komunikacji na kazdym forum . Inaczej robi sie poza zadymą takie coś :

 

 

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.