Skocz do zawartości

Aerograf cz.2


Tap-chan

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, mbrnnr napisał:

Sparmax SP-35. Świetnie wykonany i najbardziej uniwersalny aerograf za śmieszne pieniądze jaki znam. Każdy, kto go kupił rzucił Ultrę w kąt. 

https://www.airbrush4you.de/en/sparmax-airbrush-sp-35c/airbrush/a-884026/

Tutaj taniej, łącznie z kosztami wysyłki o ~€10 

https://www.pk-pro.de/Sparmax-SP-35c-Airbrush

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor AS-186/pochodna (np. https://www.mojehobby.pl/products/Kompresor-A5000.html) + wężyk (np. https://www.mojehobby.pl/products/AA-24-Waz-do-aerografu-1-8-1-8-1.8-m.html) + pojemnik, który posłuży również jako stojak (https://www.mojehobby.pl/products/Pojemnik-do-czyszczenia-777A.html).

 

Edit

Ja polecam także zakup/budowę budki do malowania, ale na początek od biedy dobrze wentylowane pomieszczenie wystarczy. Tylko maska 3M z serii 6000 to moim zdaniem obowiązkowa inwestycja. Nawet, jeżeli zamierzasz maziać błotem Vallejo-pochodnym to i tak lepiej, jeżeli drobinki farby nie trafią do płuc.

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
10 minut temu, HKK napisał:

Na drobinki farby, to maska przeciwpyłowa powinna wystarczyć. Nie przesadzajmy.  

Wydaje mi się, że może drobinki farby w jakimś stopniu wyłapie, ale pozostałych substancji chemicznych już nie i wszystko wyląduje w twoich płucach.

Sam smród którego maska przeciwpyłowa nie wyłapie, od którego boli głowa zawiera jakieś świństwo, a maska 3M tak.

Także polecam maskę 3M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mbrnnr napisał:

Linie poniżej 0.5mm wystarczy? 

Jakie ustawienia kompresora i jaka odległość? Tak z ciekawości.

I jeszcze odnośnie Sparmax-ów - może ktoś wie czym się różnią modele a, b, c, f (cena praktycznie ta sama :) )

Edytowane przez Kon_Bar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kon_Bar - wersje różnią się tylko ostatnim elementem aerografu - może być z regulacją skoku iglicy, pełny bez regulacji itp. Reszta taka sama. 

Ustawienia tak na oko jakieś 0.8-1bar, zdjęta osłona iglicy i nie wiem, dwa, trzy milimetry? Tak jak do malowania detali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jawkers napisał:

Także polecam maskę 3M.

Potwierdzam moim doświadczeniem. Maska przeciwpyłowa nie wychwytywała chemii zawartej w farbach Tamiya TS.

Cztery lata temu kupiłem dla siebie i syna półmaski JSP Force 8, go były tańsze niż 3M. Używamy — jest OK. Filtry są czytelnie pooznaczane co ułatwia szybkie rozpoznanie kategorii ochronnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byscie wybrali do duzych powierzchni, podkladow? chodzi o cos z dysza 0,4-0,6mm. Osobiście zastanawiam sie pomiędzy Ultra z 0,4mm a proconboy LWA 0,5 (normalny nie z triggerem)? Jest cos jeszcze na  cos zwrócić uwagę?

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kjp_a_man napisał:

Potwierdzam moim doświadczeniem. Maska przeciwpyłowa nie wychwytywała chemii zawartej w farbach Tamiya TS.

Cztery lata temu kupiłem dla siebie i syna półmaski JSP Force 8, go były tańsze niż 3M. Używamy — jest OK. Filtry są czytelnie pooznaczane co ułatwia szybkie rozpoznanie kategorii ochronnej.

Ale to właśnie pigment jest potencjalnie najbardziej szkodliwy. Cząstki stałe będą przez jakiś  czas zalegać w drogach oddechowych.

Więc w przypadku akryli wodnych i spirytusowych, maseczka przeciwpyłowa powinna dać wystarczającą ochronę.

A co do tej "chemii" zawartej w farbach rozpuszczalnikowych, to też nie dajmy się zwariować. Ona nie jest toksyczna, bo nikt by jej nie dopuścił do sprzedaży. Jej skutki to typowo nudności i zawroty głowy. I to przy "przedawkowaniu". Zresztą sprawa indywidualna. Na niektórych działa luż w niewielkim stężeniu, na innych prawie wcale.

Trwałe skutki dla organizmu to zapewne lata regularnego wdychania w dużych dawkach.

Komuś przeszkadza zapach lub lubi dmuchać na zimne - niech zakłada rozbudowane maski. Daleki jestem od tego, aby krytykować ostrożność. Ale paniki nie siejmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raka to powoduje samo wyjście z domu, nie dajmy się zwariować ludzie.Mam znajomych co prowadzili mega zdrowy tryb życia, uprawiali sporty + żeby było śmieszniej wszędzie widzieli swojego boga, na ścianie, w fusach czy na drzewach.Przeszedł niefartowny dzień kiedy dowiedzieli sie że mają raka.Zgon

Po co sobie zaprzątać głowe jakimiś maskami.Ja sobie nie wyobrażam maski przy malowaniu, siedzisz w jakiejś cholernej zbroi na gębie.Co kto lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raka to powoduje samo wyjście z domu, nie dajmy się zwariować ludzie.Mam znajomych co prowadzili mega zdrowy tryb życia, uprawiali sporty + żeby było śmieszniej wszędzie widzieli swojego boga, na ścianie, w fusach czy na drzewach.Przeszedł niefartowny dzień kiedy dowiedzieli sie że mają raka.Zgon
Po co sobie zaprzątać głowe jakimiś maskami.Ja sobie nie wyobrażam maski przy malowaniu, siedzisz w jakiejś cholernej zbroi na gębie.Co kto lubi
Ale po co sobie świadomie dokładać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadomie to sobie moim zdaniem dokłada górnik w kopalni który wie dobrze, że tyrając dwie szychty za pare lat będzie miał dziurawe płuca.Ja se zmaluje jeden model na tydzień i jakoś specjalnie mi to nie powinno szkodzić :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_1964.thumb.JPG.badd3e6d07217fee1c582e2446cda478.JPG

 

zgodnie za namowami nabyłem PS-290, muszę powiedzieć ze mechianicznie japońskie proconboye naprawdę są świetne, ciężkawe może ale powodują radość malowania. Zaskakująco mała kreska w okrągłej końcówce, zaskakująco szerokie pole krycia, bardzo ładna powierzchnia. Mocna strona są wymienne końcówki, dzięki za podpowiedzi. 

Edytowane przez Bobek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz sprzęt do którego przyda się : maska, okulary, odmalowanie  kuchni jeśli w niej  malujesz, dużo  farby, podkładu  i tyleż samo rozpuszczalnika .?

 

Na jakim ciśnieniu  próby? Jakie  wg Ciebie  optymalne na owalnej ?

jakie fajne  plansze  w tle.  MIg-21 F-13?

Edytowane przez golf czarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.