Skocz do zawartości

Aerograf cz.2


Tap-chan

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, jawkers napisał:

A jak odkręcimy tą pierwszą nakrętkę z obudową dyszy to powietrze też będzie się cofało do zbiornika, czy to też jest blow back?

Bo jeżeli tak, to jest to łatwiejszy sposób niż zatykanie szmatką przodu  wProconach.

Ja jak trzeba to zatykam i nie mam z tym problemu.Każdy ma swój sposób.Mi on tam pasuje działa ale to bardziej do przepłukania po farbie.A jak ktoś na nowo chce wymyślać koło to co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

To żadne wymyślanie koła, poprostu łatwiejszy sposób. Dlatego pytam, czy te dwie różne czynności mają takie same zadanie, czy nie?

Bo możliwe, że dwie pa pozór podobne czynności a powietrze cofa się innymi drogami do zbiornika i już nie jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jawkers napisał:

A jak odkręcimy tą pierwszą nakrętkę z obudową dyszy to powietrze też będzie się cofało do zbiornika, czy to też jest blow back?

Osłonkę iglicy jak zdejmiesz to jak najbardziej blow back będzie . Ale wtedy nie radzę szmatkOm.. :haha:

Jak odkręcisz komorę powietrzną czy osłonę dyszy, jakkolwiek to się zwie to nie cofniesz powietrza do dyszy przecież.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kozi84 napisał:

Dziękuję za  odpowiedź. Jeszcze nic mi nie zatkało, lezy cały czas w pudełku?. Pytam bo mam złe wspomnienia z chińczyka, a tu dysza wygląda tak samo.

Cholercia PROWOKACJA!

Nie buj co do dysz w proconach zaleca się jedynie ostrożność w odkręcaniu -nie pomyl kierunków i nie dokręcaj -i wkręcaniu bo można za bardzo i d-mol.

9 minut temu, jawkers napisał:

To żadne wymyślanie koła, poprostu łatwiejszy sposób. Dlatego pytam, czy te dwie różne czynności mają takie same zadanie, czy nie?

Bo możliwe, że dwie pa pozór podobne czynności a powietrze cofa się innymi drogami do zbiornika i już nie jest to samo.

Tak tez można robię to chodz mam dysze o.5 i iglica jest solidna nie drobna można tez przytkać paluchami wystarczy i powietrze delikatnie si e cofnie do zbiornika co nie oznacza ,że przy dyszy o,3 i mniej nie można palcami przytkać jak osłonka dyszy powietrznej jest zdemontowana.

 

2 minuty temu, jawkers napisał:

Dzięki.

Czyli jak przyłożymy szmatkę, to powietrze wraca poprzez dyszę do zbiornika i jak odkręciny tą osłonkę to też cofa się przez dyszę?

Tak.Dokładnie tak jest.Jak odkręcimy i wykręcimy poza obrys dyszy te drugą osłonkę to zadziała tak samo jak byś tego nie robił a zatkał delikatnie palcami.

2 minuty temu, Super_Hans napisał:

Osłonka nie pełni żadnej funkcji poza ochronną. Przynajmniej w większości aerografów.

P.s. podejrzewam, że są różne sposoby na zatkanie fukawki. Mój mało wyszukany sposób to capa od zapasowej iglicy.

IMG_20190328_175141-1.thumb.jpg.a8e02dd82310d00d1d36a456112a54b3.jpg

To akurat to co pokazujesz jest dobre jak nie masz otworków w osłonie air capie.

Patrzta i uczta się:

image.thumb.jpeg.e44a170e92eeed1394927d54c5cd876c.jpeg

Wystarczy w ten sposób przytrzymać lecące powietrze przy cofniętej iglicy aby powietrze cofnęło je do zbiornika.I rodzaj dyszy nie ma znaczenia.Tu na focie zdemontowana ta osłonka powietrzna czyli bez.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mbrnnr napisał:

Zamiast szmatki kawałek węża silikonowego. 

No w sumie ten sam patent co z capą. Uniwersalny. Bezpieczny dla iglicy i dyszy. Sposób z palcami i odciągniętą iglicą... brrr. :mrgreen:

Ja właśnie mam otworki w air capie. I capa szczelnie to zamyka wszystko. Jak wężyk.

Edytowane przez Super_Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, jawkers napisał:

To żadne wymyślanie koła, poprostu łatwiejszy sposób. Dlatego pytam, czy te dwie różne czynności mają takie same zadanie, czy nie?

Bo możliwe, że dwie pa pozór podobne czynności a powietrze cofa się innymi drogami do zbiornika i już nie jest to samo.

Jak już koledzy pisali, skutek jest prawie* ten sam. Zwrócę tylko uwagę, że odkręcania obudowy dyszy nie wolno stosować w aerografach H&S, lub innych gdzie dysza nie jest nakręcana na kanał farby tylko osadzona w obudowie. Natomiast do zatykania wylotu w moim evolution (który ma aircap z otworami) bardzo dobrze nadaje się nakrętka po kleju Magic.

*prawie - bo przy zatkaniu wylotu całe ciśnienie powietrza jest skierowane do dyszy skąd przechodzi kanałem farby do zbiorniczka. Przy odkręceniu obudowy dyszy tylko część powietrza skierowana jest tą drogą, a znaczna część ucieka przez otwór w obudowie dyszy na zewnątrz, więc strumień który ma wyczyścić dyszę jest słabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mbrnnr napisał:

Ale model jakiś w tym czasie skleiłeś? Bo to dość ważne. 

Nie o to chodzi w modelarstwie. Jak mówi Daukszewicz: "gdyby w rzece były ryby, wędkarstwo nie miałoby najmniejszego sensu".

 

Edytowane przez HKK
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, skleiłem w tym czasie model. Właściwym jednak pytaniem jest, ile razy używałem aerografu, ponieważ używałem go do malowania nie tylko modeli. Używałem go kilka razy w miesiącu, w sumie w przeciągu tego roku na pewno conajmniej  trzydziestokrotnie. Mam nadzieję, że odpowiedziałem wystarczająco dokładnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Elo

Jestem nowy na tym forum więc chciałbym się najpierw przywitać. Od razu na początek, nie jestem modelarzem. Natomiast jestem w posiadaniu drukarki 3D. Zakup aerografu był podyktowany chęcią poprawienia wyglądu wydruków. Oczywiście na dzień dobry, zakupiłem coś co się nazywa fine-art AD-8000. Pierwsze dwa dni z aerkiem to była katorga. 

Ciągłe zatykanie dyszy, plucie farbą, więcej czasu spędzone na dobieraniu gęstości farby niż na rzeczywistym malowaniu. Wszystkie uniwersalne porady zawodziły. Standardowe 2:1 nie działało. Dysza 0.5 więc duża. Szybkie rozeznanie w rynku. Zalookanie na olx i zakup używanej Iwaty HP-C. Iwata w komplecie z nową igłą i dyszą. Kupiłem aerograf nowy w pudełku który przeleżał sobie w szafie jako backup około 11 lat. :D. Teraz porównanie obydwu. Japończyk nie protestuje co wleje to wypluje nie robi żadnych ale to żadnych problemów szybka zmiana kolorów nie jest też żadnym problem. Z tego co zauważyłem iwata z dyszy daje dużo większe ciśnienie. Czuć to na ręku. Myślę że tutaj jest problem. Jestem najlepszym przykładem tego że kupując byle gówno płaci się dwa razy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2019 o 09:59, miaziol napisał:

Z tego co zauważyłem iwata z dyszy daje dużo większe ciśnienie. Czuć to na ręku. Myślę że tutaj jest problem. Jestem najlepszym przykładem tego że kupując byle gówno płaci się dwa razy. 

Ja też to zauważyłem  w porównaniu  Kitajec reszta  świata . Czym  to  jest  spowodowane ? Czy  może malując  Chińczykiem  podkręcić  ciśnienie  i  malować  jak  każdym innym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.