Jump to content
Tap-chan

Aerograf cz.2

Recommended Posts

36 minut temu, Solo napisał:

Naturalnie mam ten zawór i szczerze odradzam.

Ale masz ten zawór fpc od H&S czy "zwykły" zintegrowany z szybkozłączką? Bo owszem, wszystkie powszechnie dostępne (czyli chińskie) zawory na szybkozłączkach to zwykle szajs. Dopiero zawór Sparmax-a dał mi poprawną pracę.

Co do mniejszej wygody takiego zaworu to się zgadzam. Ale dopłata 200 zł za zintegrowany z aero jest groteskowo wysoka. Nb. zawór w Procon-ach działa tak samo dobrze jak w Iwatach. Bo jest identyczny :)

Posted (edited)

Mam zawór fpc HS, mam i chinola.

B2462718-92CF-4220-A6FB-A32A704B7ABB.jpeg

Edited by Solo

Posted (edited)

Chodzi o taki MAC. Dostępny jest też Sparmax czy jak inaczej, Iwata. Bo HS, Sparmax i Iwata to jedna firma. 

1118774-28685-94-pristine.jpg

Edited by mbrnnr

Wychodzi na to że mam dwa zaworki HS, ten drugi nie jest jednak chinonem.

Oba są niewiele warte.

26 minut temu, Solo napisał:

Wychodzi na to że mam dwa zaworki HS, ten drugi nie jest jednak chinonem.

Oba są niewiele warte.

To dziwne, bo jak pisałem, jestem zadowolony ze Sparmax-a a wg gościa ten zaworek w niczym nie jest lepszy od HS. Może to kwestia jakie ciśnienie masz ustawione na kompresorze i jak bardzo chcesz je zdławić? Ja ma na sprężarce zwykle między 2 a 2.5 atm czyli tak 30-37 psi. Sporo, ale przydaje się przy przedmuchiwaniu. Do malowania dławię zaworkiem i jest git. Bez względu czy użyję zaworu na aero czy na szybkozłączce.

Jak pisałem ten mały HS ma wadę fabryczną, ten długi za to jest trochę niewygodny w użyciu. Oba nie mają sensu gdy jest MAC w aerografie.

Używam zaworek HS na codzień, nie raz na rok i jest super. 

1 godzinę temu, HKK napisał:

Ja ma na sprężarce zwykle między 2 a 2.5 atm czyli tak 30-37 psi. Sporo, ale przydaje się przy przedmuchiwaniu. Do malowania dławię zaworkiem i jest git. Bez względu czy użyję zaworu na aero czy na szybkozłączce.

Z reguły mam ustawione ok. 3 barów i z Iwatami i ich macami nie mam problemów.

Przy okazji jakby ktoś sie jeszcze zastanawial nad zakupem pomiędzy Proconem a HS...to nie ma sensu.
1. Brak zatykania sie dyszy
2. Nie rozepchasz dyszy tak latwo jak w Ultrze (o ile wogóle)
3. Gładki i delikatny spust procona
4. Wiekszy pojemnik na farbę - dla jednych to plus dla innych minus ale przy podkladowaniu czy pokrywaniu lakierem calego modelu mozna to docenić
5. Ogólnie fajny jest :)

4 godziny temu, Bobek napisał:

https://spraygunner.com/gsi-creos-mr-airbrush-procon-boy-ps-289-0-3mm-platinum/ sprowadz sobie bo dobra cena, przesyłka za darmo. Moze w tym tygodniu odbiorę od nich ps770 tez w dobrej cenie.

Czy brak możliwości dodania tego konkretnego aerografu do koszyka oznacza, że został wyprzedany i najbliższym czasie w tej cenie nie będzie już dostępny?

Posted (edited)

na to wygląda, nie zwrócilem uwagi jak linkowałem ale wiem tez ze sprowadzają hurtem z Japonii co pewien czas. 

Tak swoja droga kupienie takiej wersji to już chyba snobizm:)

DSC07395__79161.1458949479.thumb.jpg.88c00eafe777bf68be10026245494ed2.jpg

Edited by Bobek

HS ma od zawsze konfugurator aerografów. Takiego gniota możesz sobie zaprojektować z grawerem sam. 

Nie wiedziałem ze takie dziewczęce robią, to wygląda obciachowo.

Może być jeszcze gorzej. 

IMG_20190509_181839.jpg

26 minut temu, Bobek napisał:

Tak swoja droga kupienie takiej wersji to już chyba snobizm:)

Wygląda fajnie, taki Superman vs. Iron Man. :)
Lubie takie zestawienie kolorystyczne, ale wolałbym żeby popracowali nad profilem ich dyszy, zamiast nad kolorami korpusu.

2 godziny temu, dide napisał:

Przy okazji jakby ktoś sie jeszcze zastanawial nad zakupem pomiędzy Proconem a HS...to nie ma sensu.

Harder Steenbeck nie kończy się na Ultrze Evo i Infinity. Jest jeszcze Hansa. W cenie Evolution mamy niewielki, precyzyjny aerograf oparty o zupełnie inne dysze i igły, których nie dotyczą problemy sztandarowej rodziny HS.

4 minuty temu, Solo napisał:

W cenie Evolution można kupić Iwatę.

Mówimy o najtańszym Evo. Ale owszem, można. Biedne, łyse Revolution. 

Nie tylko.
I będzie to zawsze lepszy wybór niż Evo.

21 minut temu, Solo napisał:

Nie tylko.
I będzie to zawsze lepszy wybór niż Evo.

Możliwe. Nie używałem ani Evo ani Revo. Za ten "pinądz" mozna mieć PS-270/289 jak dobrze pokombinować.

Troszkę poużywałem ps 270,  i jakoś nie mam zamiaru wracać do H&S evo  0.2.Niby wszystko to samo można zrobić H&S'em , ale komfort pracy przemawia za Creos'em .

Posted (edited)

Ma ktoś może informacje o zmianach w budowie dysz H&S? Kupiłem dziś dysze 0,4mm i wyglada teoche inaczej/ porządniej od "starej" (rocznej, która rozepchalem). Nie będę sprawdzał  wytrzymałości nowej ale nie wygląda to tak samo IMG_1896.thumb.JPG.8b552d3a3a721ad495377ff61698752c.JPG

Edited by Bobek

Żadnych informacji na ten temat. Materiał chyba ten sam, więc nadal gównolit.