Skocz do zawartości

Aerografy - podstawy, modele, konserwacja


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

moja paleta to w 99%Gunze i Tamka

A konkretnie to jakie typy farb Gunze a jakie Tamiyi ( wiem, że są po dwa typy). Generalnie, które z farb są robione bezpośrednio do użycia pod aero ( Bez ryzyka zapchania, konieczności mieszania)?

 

Bardzo cenię Twoje rady, ale jak już napisałem wyżej kupiłem kompresor Mar i piwatę. Nie mam za bardzo czasu biegać po hipermarketach budowalnych, budowach , itp. Na początek mi wystarczy. A krzyżyk to zapewne dla mnie po spotkaniu z moją drugą połową? Napiszę tak Rafale, nie było tak źle, bo na kupno aerografu przygotowywałem samicę od przeszło pół roku. Po oświadczeniu jej , że w końcu to się stało ( dokonałem zakupu) spytała się mnie tylko: "ciekawe co byś powiedział, jakbym kupiła sobie buty za 500 złotych?" Odparłem:" oczywiście możesz sobie kupić "

PS: Po cholerę tym kobietom buty za 500 złotych, nie lepiej kupić jakieś w tesco za 20PLN i pomalować błyszczącym lakierem czarnym za pomoca nowego aero? Na następny sezon jak się zniszczą, wypłukać w krecie i walnąć jakiś błyszczący brąz z elementami dunkelgelb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem sobie sprzet do malowania /aerograf i kompresor/ ale boli mnie glowa od szukania informacji dlatego zapytam niesmialo

 

A jak sie tym maluje? mam takie konkretne pytania /chodzi o samoloty 1/72 II wojna swiatowa - bombowce/

 

1. z jakiej odleglosci aby nie zabrudzic innych czesci?

2. czy trzeba wszystko maskowac tasma klejaca?

3. maluje po sklejeniu czy przed /skrzydla, kadlub/

4 poprose o ewentualne linki jezeli opisy tego jezeli gdzies na forum spotkaloscie to o co pytam

 

 

dzieki i przepraszam jak kogos tymi pytaniami zdenerwowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy ktoś miał z tym styczność??

U mnie, szczelność była do 1 zdjęcia pokrywy....by wyczyścić w środku.

Pomimo tego, i tak jestem zadowolony.

 

 

 

 

A konkretnie to jakie typy farb Gunze a jakie Tamiyi ( wiem, że są po dwa typy). Generalnie, które z farb są robione bezpośrednio do użycia pod aero ( Bez ryzyka zapchania, konieczności mieszania)?

Mierzu, każdy prod opisuje właściwości.

Tu masz Gunze:

http://www.gunze.pl/

 

Generalnie, które z farb są robione bezpośrednio do użycia pod aero ( Bez ryzyka zapchania, konieczności mieszania)?

Żadne

Każda farbka może Ci zapchać aerek bo np.:

nie rozcieńczyłeś

nie rozmieszałeś

Jak już masz aerek, to możesz używać wszystkich, pamietając właśnie o :

dobrym rozmieszaniu

odpowiednim rozcieńczaniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek zdaje się schodzić na tematy trochę inne niż sam aerograf.

A więc Hansa 281 już do mnie dojechała. Pomimo swojej ceny zdecydowałem się na lepszy sprzęt niż zakup drugiej pIwaty, mam dość tych zacięć, miękkiej dyszy etc.

Aerograf zapakowany w gustowne pudełko, z czerwoną wyściółką. Wykonany jest jak dla mnie rewelacyjnie, ładnie chodzi spust i ważna informacja, taki ciekawy patent przy cofaniu iglicy powietrze uruchamia się automatycznie, także nie ma konieczności wciskania spustu.

Dyszę dokręca sie praktycznie palcami, a ni9e badziewiastym kluczem. W wekend zrobię kilka próbnych malowac to opowiem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam pytanie do osób z doświadczeniem w materi malowania aero.

Mianowicie jak wyeliminować ,,kropkowanie" wokół malowanej plamki... jak ustawić aerograf/ kompresor? Dokładnie używam pseudoiwaty z tylną regulacją igły i kompresor mar2000 z regulatorem (pokrętło + / -), czym kręcić że tak poweim aby uzyskać efekt równej krawędzi? czy może chodzi tu o rozcieńczenie farby?? Tej właśnie nie rozcieńczałem bo używam valejo air...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysza zabrudzona zatkana

To chyba odpada, bo aerograf jest nowy i przy pierwszym malowaniu próbnym już tak kropkował... to znaczy maluje ładnie ale od ręki kamo nie zrobię bo kontury kropkuje, będę musiał maskować taśmą ;(

Myślałem że valejo air nie muszę rozcieńczać, no ale spróbuje...

Co do za małego ciśnienia to kompresor mar nie ma zbiornika, a i cała regulacja to jakiś pic na wodę, bo nie zauważyłem aby była jakaś różnica jak kręcę tym zaworkiem +/-...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie zauważyłem aby była jakaś różnica jak kręcę tym zaworkiem +/-...

Vallejo air niby są dobre, ale czytałem, że i tak dobrze dodatkowo rozcieńczyć. Może tutaj leży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie zauważyłem aby była jakaś różnica jak kręcę tym zaworkiem +/-...

Vallejo air niby są dobre, ale czytałem, że i tak dobrze dodatkowo rozcieńczyć. Może tutaj leży problem.

 

Wiesz może czym je rozcieńczać ?: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas HS ale destylowaną tak?

Destylowaną, albo kranową

 

 

Ja nigdy wodą nie próbowałem, choć pewnie to najtańsza opcja...

Najtańsza, ale skuteczna, praktycznie nie ma minusów O ile retardera jest odpowiednia ilość w farbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam drobny problem z aerkiem. Bawiłem się nim dzisiaj, całkiem ładnie psikał, z tym, że strasznie "pylił" farbą ba wszystkie strony - jak przy malowaniu sprayem. Osobiście podejrzewam że farba była za rzadka (trochę słabo tez kryła) i to przez to.

Malowałem Pactrą, przy cisnieniu 1,2-1,5 bara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak a czym rozcieczac farby Gunze Sangyo. Bo kupilem olejne a na dwóch mi pisze ze to akryle a wszystkie wygladaja tak samo

Gunze Sangyo nie produkuje farb olejnych. Mr Color to farby celulozowe, do rozcieńczania potrzebny jest Mr Thinner. Aquos Hobby to farby akrylowe i do rozcieńczania można użyć wody, ale najlepsze efekty osiąga się stosując wódkę (1/3 wódki na 2/3 farby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gunze Sangyo nie produkuje farb olejnych.

hmm, a na stronie sklepu http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=6&przedm=483978 jest napisane "Farba modelarska olejna, pojemność 10 ml" to juz nie wiem

 

 

do rozcieńczania potrzebny jest Mr Thinner

a moege tym rozcieczac farby revella tylko zebym nie mial problemow z aero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Gunze nie produkuje farb olejnych tylko:

1. Hobby color - akryle ( typowe) czyli seria H

2. Mr. color - farby akrylowo - celulozowe czyli seria C.

 

Ww farba C036 to farba celulozowa.

 

poza tym polecam stronę:

http://www.gunze.pl/go/_files/?file=farbyakrylowecelulozowe.html&lang=pl

 

są tam wszelkie informacje o produktach gunze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki ale wiecie moze jak rozcieczyc farbe (proporcje) zeby aero sie dobrze malowalo i czy do tych farb trzeba uzywac opoznicza do farba akrylowych?? wiecie jak to jest na poczatku, a tej firmu na forum opisanej nie znalazlem a aero to mar 13 (EW-6000B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam drobny problem z aerkiem. Bawiłem się nim dzisiaj, całkiem ładnie psikał, z tym, że strasznie "pylił" farbą ba wszystkie strony - jak przy malowaniu sprayem. Osobiście podejrzewam że farba była za rzadka (trochę słabo tez kryła) i to przez to.

Malowałem Pactrą, przy cisnieniu 1,2-1,5 bara.

Podbijam swoje pytanie bo przepadło na ostatniej stronie nie zauważone. Ktoś jest w stanie mi pomóc?

W międzyczasie stwierdziłem, że to nie wina rozcieńczenia farby bo gęstsza też pyli. Ciśnienia? Ja coś źle robię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.