Skocz do zawartości

Aerografy - podstawy, modele, konserwacja


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam zamiar kupić areograf i czy mógłbym podłączyć go do takiego zwykłego kompresora samochodowego ?

 

Mozna , ale nie jest to najlepsze rozwiazanie. Przypuszczam, ze masz na mysli te 12 Voltowe pompki do kol? Zwykle sa one bardzo glosne, wymagaja dobrego zasilacza i trwalosc ich pozostawia sporo do zyczenia. Co nie zmienia faktu, ze mozna je zastosowac. Jak troche poszukasz, to znajdziesz wypowiedzi na ten temat.

 

Chodzi mi o elektryczny kompresor 230V i 60L pojemności można go nastawiać na różne ciśnienie do 8,5AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz nastawić ładnie 1,5 bara do 2,5 bara ciśnienia na wyjściu, to spokojnie się nada. Kwestia tylko podczepienia aerografu, mają zazwyczaj gwint 1/8 cala, więc można kupić przejściówki albo bawić się w samoróbkowe wężyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodi94 sam mam i polecam Łatwy w czyszczeniu, bo nie skomplikowany w budowie i dosyć solidnie wykonany

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam ostatnio niezłe przejścia z moim aerografem. Jest podobny do Ew-770, ma trochę inny zbiorniczek. Ale, do rzeczy. Na początku wcale nie malował, tylko bąbelkował. No to uszczelniłem go porządnie maskolem (dysza) i taśmą teflonową (reszta). Teraz maluje znośnie, ale gdy igła nie jest cofnięta (po prostu naciskam spust z powietrzem) to nadal bąbelkuje, co strasznie utrudnia mi pracę. Macie na to jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marti_nez na początek wyczyść wszystko dokładnie, dyszę, te osłony od dyszy itd. Jak to nie pomoże to się pomyśli dalej. Ja miałem identyczny problem, ale dokąłdne wyczyszczenie wszytkiego jakoś pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marti_nez na początek wyczyść wszystko dokładnie, dyszę, te osłony od dyszy itd. Jak to nie pomoże to się pomyśli dalej. Ja miałem identyczny problem, ale dokąłdne wyczyszczenie wszytkiego jakoś pomogło

 

No niestety, nie dało rady . Sądzę, ze przyczyną jest złe uzczelnienie tam, gdzie głowica wchodzi do korpusu aerka. Zakręcę się za nową uszczelką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja sam nabyłem ten zestaw 1. Kompresorek cichy da rade malować jak domownicy śpią. Co do Aerka to tutaj zdjęcie i specyfikacja(http://usbida.com/pro2.php?name=Airbrush&name2=BD-134&id=795). Jak narazie to użyłem go do wydmuchania wody ze szczelin w modelu po odtłuszczeniu. Na dniach będe malował tym Aerkiem to napisze coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam nabyłem ten zestaw 1. Kompresorek cichy da rade malować jak domownicy śpią. Co do Aerka to tutaj zdjęcie i specyfikacja(http://usbida.com/pro2.php?name=Airbrush&name2=BD-134&id=795). Jak narazie to użyłem go do wydmuchania wody ze szczelin w modelu po odtłuszczeniu. Na dniach będe malował tym Aerkiem to napisze coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie, kupiłem niedawno piwatę BD-130E, dysza 0,3mm, jedną z tych tu, no i mam mały problem. Wygląda to tak: kiedy próbuję malować cienkie linie (aaa... ważne, jestem zielony w malowaniu aero), to po jakiś dwóch sekundach aero przestaje podawać farbę, po zamknięci dyszy i ponownym otwarciu sytuacja się powtarza, czyli przez dwie, trzy sek. leci i koniec. Nie wiem co jest przyczyną. Jeśli dyszę otworzę mocniej (szerokie linie ok. 4mm) to działa bez problemu. Próbowałem rozcieńczać farbę, zmieniać ciśnienie, nic to nie dało, aerek jest czysty . Ktoś może się już spotkał z takim problemem? A może to jego szczyt możliwości jeśli chodzi o cienkie linie?

 

P.S. Sorki za post pod postem ale jakoś tak wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli malujesz akrylami, to spróbuj zmienić rozcieńczalnik na wódkę lub dodać opóźniacza do farb akrylowych np. firmy Talens. Jeżeli malujesz olejnymi, to też popróbuj z różnymi rozcieńczalnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, a ja mam taki problem. Maluję tym:

17cbdb969a723ceemed.jpg

w sumie jestem zadowolony, tylko od wczoraj pojawił się problem. Pomalowałem, oczyściłem, zapuściłem farbę i klops, psikawka nie działa. Początkowo myślałem, że to wina spustu, ale naoliwiłem dzisiaj i ok, problem leży tu:

9030f08e57033226med.jpg

e00ce966f9faa76emed.jpg

ta środkowa część, ten wałeczek, zdarza mu się, że wciśnie się i nie puści.

0a5afc135e1c0150med.jpg

Od biedy mogę w trakcie malowania odkręcić wężyk i pchnąć od dołu zapałką, ale nie tędy droga. Macie może jakiś pomysł co z tym zrobić? Naoliwić, a poza tym jak to rozkręcić? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złap ten element wewnątrz w miejscach zaznaczonych strzałkami i wykręć. Łatwo to zrobisz pensetą z prostymi końcami. To jest nakrętka trzymająca sprężynę, więc musisz uważać, żeby Ci ta sprężynka nie uciekła. Trzpień zaworu pewnie zaśniedział, wystarczy go wyczyścić i nasmarować kroplą oleju maszynowego.

 

0a5afc135e1c0150med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.pomocy: Panowie, kupiłem niedawno piwatę BD-130E, dysza 0,3mm, jedną z tych tu, no i mam mały problem. Wygląda to tak: [...]

 

Czy dzieje się tak przy wszystkich kolorach, czy próbowałeś na jednej grupie ? Ja zawsze miałem problemy z malowaniem srebrnymi w podobnych aero, bo mają grube ziarno

 

Pozdrawiam

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzpień zaworu pewnie zaśniedział, wystarczy go wyczyścić i nasmarować kroplą oleju maszynowego.

Tak też zrobiłem i malowałem już bez przeszkód, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.pomocy: Panowie, kupiłem niedawno piwatę BD-130E, dysza 0,3mm, jedną z tych tu, no i mam mały problem. Wygląda to tak: [...]

 

Czy dzieje się tak przy wszystkich kolorach, czy próbowałeś na jednej grupie ? Ja zawsze miałem problemy z malowaniem srebrnymi w podobnych aero, bo mają grube ziarno

 

Pozdrawiam

Mors

 

Niestety na wszystkich kolorach, i niestety dalej nie rozwiązałem problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.pomocy: Panowie, kupiłem niedawno piwatę BD-130E, dysza 0,3mm, jedną z tych tu, no i mam mały problem. Wygląda to tak: [...]

 

Czy dzieje się tak przy wszystkich kolorach, czy próbowałeś na jednej grupie ? Ja zawsze miałem problemy z malowaniem srebrnymi w podobnych aero, bo mają grube ziarno

 

Pozdrawiam

Mors

 

Niestety na wszystkich kolorach, i niestety dalej nie rozwiązałem problemu

 

A spróbuj przepuścić samą wodę albo rozcieńczalnik Wamodu. A może igła za bardzo wystaje z dyszy i przy małym wychyleniu blokuje otwór? Też miałem podobny problem, ale ponieważ dysza całkiem mi padła, kupiłem sobie nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zaworek o popychacz pod spustem . Tak dzieje się jak O-ring zastosowany jako uszczelnienie popychacza zabrudzi sie i napuchnie od rozpuszczalników . Metoda usunięcia usterki jest prosta , wyjmij iglicę odkręć jej prowadzenie od tyłu aerografu . Wyjmij blaszkę o ile jest osobnym elementem i wyjmij spust pod nim znajduje się popychacz wypchnij go od dołu po wcześniejszym odkręceniu zaworka w rowku zobaczysz O-ring możesz wymienić na nowy jak masz a jak nie to okrągły pilnik iglak i dlikatnie zdejmij warstewkę wypracowanej gumy nie za dużo bo powietre będzie szło do góry .Jak będę robił zaopatrzenie do firmy to kupię więcej O-ringów to może podeślę ale to za miesiąc , Podeślij kopertę ze znaczkiem zaadresowaną to Ci odeślę .

O-ringi to groszowa sprawa ale nie zawsze jest rozmiar .

UWAGA nie wyjmuj starego bo może być Ku-Ku. Może się pokruszyć

Ja używam od lat bardzo agresywnej chemi i co jakiś czas muszę robić serwis .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.