Skocz do zawartości

Aerografy - podstawy, modele, konserwacja


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pisałem, że to mój aerograf W momencie jak nim malowałem, kosztował w Polsce około 1.200 zł.

Sprężarkę mam jakąś firmy Mar. Nie ma w niej manometru, to nie wiem, jakim ciśnieniem malowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ad.1 Jeżeli chodzi tylko o osłonę dyszy to bez problemu wyczyścisz nawet bez odkręcenia

ad.2 Co do kleksów to jest to wina właśnie tej nieszczęsnej osłony, na której zbiera się farba podczas malowania a jak się nazbiera zbyt dużo to wtedy pluje. Dlatego postaraj się mimo wszystko odkręcić i maluj bez a nakręcaj tylko, kiedy będziesz chował do pudełka żeby nie uszkodzić iglicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ten sam aero i ten sam problem byl. Jak napisal wyzej kolega , odkrec ten dziubek na poczatku ;) Problem z glowy. W poradniku jeszcze wyczytasz zeby raz po raz przeczyscic koncowke - ta z ktorej wychodzi iglica - ogolnie zeby bylo na wylocie czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Pytałem o to ciśnienie, bo kiedyś słyszałem, że do tych aerografów Iwata należy stosować wyższe ciśnienia przy malowaniu. Ale jak widać nie było to prawdą.

 

Przy aerografach Iwata może wystąpić problem niewystarczającego ciśnienia, jeśli kompresor nie będzie miał wystarczającej wydajności (litry/min). Podobno niektóre modele japońskich cudeniek, wykazują nieco większe "zapotrzebowanie" na ilość przepływającego przez nie powietrza. Posiłkuję się tu informacjami z różnych dyskusji i forów. Sam nie miałem możliwości i raczej nie będę miał, tego sprawdzić.

MAR ma stosunkowo dużą wydajność i ze "zbudowaniem" ciśnienia rzędu 2-2,5 bar nie będzie miał problemu, nawet z Iwatą.

Kłopoty mogą wystąpić przy jakimś słabym "lodówkowcu".

 

A malować to można Iwatą podobno od 0,5-3 bar, w zależności od tego co i jak malujemy . To chyba taki standardowy "zakres modelarski"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam problem ze swoim aerografem. Malowałem farbą i chciałem zmienić farbę wlałem trochę rozpuszczalnika. Pod wieczór przychodze chce dać 2 warstwe a tu z aerografu idzie samo powietrze bez farby. Odkręciłem zbiornik ( aero ma boczny zbiornik ) przeczyściłem i nadal nic samo powietrze bez farby. W czym tkwi problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej_M Sprawdź docisk iglicy - możliwe, że dysza jest całkowicie zamknięta i coś się stało z mechanizmem spustowym. Najlepiej go całego rozbebesz i pooglądaj. Jak mniemam to jest aero 2-funkcyjne. Całkiem możliwe, że zaworek otwiera dopływ powietrza natomiast iglica się nie przesówa. Jaki to model psikawki ? Może coś na to poradzimy.

 

Ja mam natomiast pytanie - ostatnio kolega ma problem z piwatą z dolnym zbiornikiem. Zamiast podawać farbę powietrze trafia do zbiornika i farba poprostu bulgocze. Dysza jest co prawda w fatalnym stanie (strasznie końcówka powyginana) ale czy to może być powodem ? Aero ma wykręcony zaworek i współpracuje z agregatem lodówkowym bez wyłącznika ciśnieniowego. Dmucha jak oszalały natomiast przy przechyleniu spustu zamiast zasysać farbę dmucha do zbiornika. Czy ktoś mógł by mi tu przedstawić zasadę działania aero z dolnym zbiornikiem ? Może dojdę do tego co jest przyczyną bo nie wydaje mi się żeby z powodu koślawej dyszy (zamyka się w pełni, mechanizm działa dobrze, a przy otwarciu wygląda wszystko ok) aero nagle zaczoł ładować powietrze do zbiornika. Problem pojawia się w chwili przechylenia spustu odpowiedzialnego za przesunięcie iglicy wiec raczej mało realne żeby któryś z kanałów się zatkał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jakiś czas temu uległ uszkodzeniu mój aerograf, mianowicie ukręciłem dyszę przez przypadek. Nie był to jakiś mercedes w śród aerografów bo kupiłem go na allegro za 70 plnów. Myślę nad kupnem nowego aerka i proszę o rade. Zastanawiam się nad EW -770 z dyszą 0.2 a czymś takim http://www.allegro.pl/item786180308_aerograf_zestaw_z_3_dyszami_airbrush_waz.html

To dało by mi możliwość skompletowania dwóch aerografów ale czy EW-770 nie jest lepszy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jakiś czas temu uległ uszkodzeniu mój aerograf, mianowicie ukręciłem dyszę przez przypadek. Nie był to jakiś mercedes w śród aerografów bo kupiłem go na allegro za 70 plnów. Myślę nad kupnem nowego aerka i proszę o rade. Zastanawiam się nad EW -770 z dyszą 0.2 a czymś takim http://www.allegro.pl/item786180308_aerograf_zestaw_z_3_dyszami_airbrush_waz.html

To dało by mi możliwość skompletowania dwóch aerografów ale czy EW-770 nie jest lepszy???

Witaj! EW-770 powinno Tobie wystarczyć. Nie jest skomplikowanej konstrukcji, a żeby ukręcić w nim gwint dyszy trzeba mieć po prostu talent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Sorry za spam ,pewnie było zadane to pytanie gdzieś pomiędzy 1 a 15 stroną. Mam EW-770, brudny wypadało by umyć, mam rozkręcić areograf i wrzucić do roztworu 2:1. Czy mam się pozbyć uszczelek, czy nic nie stanie się o-ringom po cleanuxe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zbliżam się do zakupu pierwszego aerografu ...

 

Jakościowo to jest jeden pies, jednak EW770 ma więcej funkcji, np. regulacja ciśnienia. Ja miałem te dwa typy aerografów i bardziej byłem zadowolony z EW770.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prochemik napisał:

Witam. Zbliżam się do zakupu pierwszego aerografu ...

 

Ja mam natomiast od ok. 4 lat EW 550. Nic złego się nie dzieje, systematyczne czyszczenie cleanlux-em i hula jak wiatr w polu. Jestem z niego zadowolony. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko,

myślę o zakupie zestawu do malowania S-5000

proszę o ocenę tego zestawu (głównie chodzi o sprężarkę)

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=9&przedm=1572417&kateg=128010

 

Dla naszych, modelarskich celow...jak najbardziej zdatny .

Aerograf, moze nienajlepszy, ale tez sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.