Skocz do zawartości

Aerografy - podstawy, modele, konserwacja


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

a jaki jest ten aero i czy chodzi ci o to ze zostaja takie kropki jezeli tak to masz albo za gesta farbe albo aero brudny i farba ci sie na dyszy blokuje i dlatego tak moze malowac

1.Brak zrozumienia - nie, nie chodziło o kropki, tylko o PYLENIE.

2. Brak wielkich liter.

3. Brak znaków interpunkcyjnych.

Ja musiałem 3 razy czytać Twojego posta, żeby pokapować co piszesz. Ale gwarantuję, ze z moją inteligencją wszystko w porządku

 

Kamil - a co to za farbka dokładnie? Tzn producent, seria - czy to mat, błysk, metalik? No jaki masz aero i ciśnienie? To zaraz coś poradzimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może malujesz jakimś przeogromnym strumieniem? I dlatego pyli? Kurcze, dziwne... malowałem już Pactrą rozcieńczoną wodą i było git. A tak w ogóle, czym rozcieńczasz, to jedyne miejsce gdzie możemy się jeszcze dopatrzeć błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozcieńczałem wodą. Hmm, najwyżej przeboleję to jakoś, zainwestuję w maskę, okno otworzę na oścież, a klatkę ze zwierzęciem które u mnie ma lokum na czas malowania eksmituje...

A czy maluje przeogromnym strumieniem. Chodzi Ci, że na maks dociskam sput/mam ustawiony maksymalny skok igliy?

Nie wydaje mi się.. Kombinowałem też tym trochę.

Będę próbował dalej najwyżej ;) W każdym razie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

problema mam stasznego. pogiela mi sie igla wiec zgodnie z tym co tu wyczytalem postanowiłem ją naostrzyc na nowo. ostrze ostrze a aero dalej nie maluje. jak naostrzyc jak żeby bylo cacy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak naostrzyc jak żeby bylo cacy??

Tak jak było firmowo Wrzuć dobrą fotkę makro jak naostrzyłeś igłę przy linijce (żeby było widać skalę), to może się oceni ;)

W każdym razie, ze dwa mm igła powinna wystawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ostrzyłem. Papier 600-800 na płaską powierzchnię (gładkie biurko, tafla szkła), zwilżyć wodą (dla leniwych-śliną), i szlifujemy tak płasko jak się tylko da. Potem papier 1200 na płaskim i na koniec 2000 już w ręce.

Tylko ostrożnie, żeby znowu nie musieć klepać igły :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bede mial zajecie na piatek. albo bede ze soba na uczelnie nosil i w przerwach szlifowal. a jakby tak w wiartarke wsadzic i papier przylozyc do tego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można gdzieś kupić małe uszczelki (oringi) do aero (nie chodzi mi o tę pod głowicę)?

 

Nie kupuj tych uszczelek strata czasu, kasy. Kup sobie taśmę teflonową, ani nitro, ani żaden normalny rozpuszczalnik/rozcieńczalnik nie rusza jej , mam EW 770, po kilku razach poszły mi uszczelki, głowiąc się skąd uszczelki zdobyć zakupiłem teflonówke, działa do tej pory :0 . Jak coś pisz na pw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam pytanie: czy do każdego aerografu mozna podłączyć butle z powietrzem (pewnie przez jakiś reduktorek)?

Wiem, że to pewnie nie jest idealne rozwiązanie, ale rozpoczynam "zabawę" i rozglądam się za aerografem którego bym zasilał butelką powietrza (np Humbrol'a), no chyba ze czegoś takiego nie można, a ja się po prostu nie znam ( co jest zgodne z prawdą).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee czy ja wiem, zawsze ci się może złamac albo wygiąć... odradzam

 

Na stronie www.ae-h.de pokazują taki sposób ostrzenia:

 

 

nadeltuning.jpg

 

a samo ostrzenie papierem, naklejonym na drewnianym klocku.

 

A ja mam pytanie o AB-300 i szerokość strumienia:

 

czy jest w tym aero jakaś możliwość regulowania szerokości strumienia?

(poza zbliżeniem pistoletu do obiektu )

 

Wiem, można zdjąć osłonę iglicy - ale lepiej niech już ona bedzie schowana, bo nie chcę kłopotów z ostrzeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam malutki problem. Po malowaniu czyściłem aero -EW-770, oczywiście rozkręciłem go i teraz nie za bardzo czaję jak zamontować dzwignię iglicy taka blaszka(z otworem chyba na iglice) która jakoś ustala na pozycji przycisk spustu. Może ktoś w formie obrazkowej pokazać jak to powinno być zamontowane?

 

Ok problem rozwiazany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A ja dzisiaj kupiłem za namowami reggy'ego że kupię ten oto sprzęt:

 

 

EW-770

Jedna z nowszych pseudoIwat. Cenowo plasuje się pomiędzy 140 zł a 160zł. Jest to aerograf z wewnętrznym mieszaniem, dwufunkcyjny, z zasilaniem grawitacyjnym. Posiada nacięcia w tylnej osłonie pozwalające regulować zaciśnięcie igły i docisk uszczelki za zbiornikiem bez konieczności zdejmowania tylnych osłon. Na samym końcu znajduje się blokada maksymalnego wychylenia igły. Da się nim malować bardzo precyzyjnie, łatwo się zapycha jeżeli nie dbamy o czystość - jednak jest łatwy w utrzymaniu. Dla mnie największą wadą jest nacinany kapturek i zatyczka zbiornika z której wyjęciem nieraz miałem problem (za ciasno siedzi).

Oto sam aerograf:

P1150002.JPG

 

 

Choć myśle że to dobry sprzęt jak na początek, to trochę się go boje. Czekam na paczuszkę i mam nadzieje, że zanim nauczę się coś o budowie i zasadach działania owego aerografu, to do tego czasu jakiś kompresorek wpadni.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek w sam raz Ech, od paru tygodni mam nowy aerek, chciałbym wrzucić obszerniejszą recenzję, ale najpierw wolę zmontować nowy kompresor, a niestety dostawy części się przeciągają ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Ci Reggy nie chcę wypominać ale tą reckę nowego aero miałeś wrzucić jakoś od razu po pierwszym malowaniu ;) a Ty się tu obijasz;P

A zdaje się potężny sprzęt kupiłeś bo chyba Evolution H&S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miałem, ale to bluźnierstwo podłączać taki aerograf pod sprężarkę, która nawet reduktora nie ma :P Co ma wisieć, nie utonie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi własnie dzisiaj listonosz przyniósł moj ew770. I jestem wielce radosny także przez to że zdałem mature z polskiego:D. Piekny dzień.

Ale teraz biore się za zgłębianie tajemnicy budowy aero, a przyda się bo znów byłem w Tesco i nakupowałem taniochy ciekawej

 

No i edytując tekst pochwalę się że dziś rozdziedziczałem swój aerograf.

Co prawda wodą ale już niedługo zabiore się za farbę. Każdemu polecam gorąco budową kompresora lodówkowego ja zaryzykowałem i jest superaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Chwilowo nie dysponuję aparatem, więc powiem na czym polega mój problem, otóż złamałem gwint dyszy. Czy da się to jakoś naprawić? Czy trzeba szukać nowej. Mój aerograf to taka bazfirmówka za 60zł i nie wiem czy znajdę odpowiednią dyszę. Dodam tylko że chciałem umyć aerograf w Cleanluxie i przy odkręcaniu osłony dyszy dysza wypadła mi już bez gwintu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reggy

wlasnie kupilem noweczke aero EW-770 a ze to moj pierwszy aerograf to mam pytanie - takie uzupelniajace do Twojego bogatego opisu. Czy przed pierwszym malowaniem powinienem go jakos nailiwic, przystosowac itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś go sobie rozebrać i złożyć, żebyś wiedział co i jak idzie - dużo to potem pomaga przy pierwszych czyszczeniach - dobrze skumać na "czystym" sprzęcie co i jak. Popatrzeć co robi która śrubka etc. A jak już musisz coś naoliwić dla świętego spokoju, to wyjąć spust i zakroplić odrobinę wazeliny technicznej czy oleju maszynowego od góry na zawór powietrzny żeby się nie wyrabiał :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.