Skocz do zawartości

Uwaga Milicja! TS-11 R Iskra 1/72 Arma Hobby


rymulus

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam Wam świeżo ukończony model. Zrobiłem się trochę monotematyczny bo znów prezentuję Iskrę, tym razem w wersji Novax.

Miał być to model zrobiony prosto z pudła, uświadomiłem sobie, że tak nie jest w momencie gdy zacząłem przyklejać uszczelkę przy kabinie. Model poza blachami i żywicznym nosem dostał kilka (kilkadziesiąt) elementów ode mnie. Zrobiłem kanały dolotowe powierza do silnika, dodałem kilka elementów do komór podwozia, doszła antena GPS na kadłubie, dodałem też kilka wajch w kabinie. Monitor radaru Bendix/King RDS-81, mimo że był dołączony do zestawu jako odlew żywiczny, wykonałem samodzielnie (z 19 elementów).

Dodatkowo przed rozpoczęciem sklejenia wyszlifowałem cały kadłub i skrzydła w celu pozbycia się tzw pomarańczowej skórki z powierzchni, usunąłem również wszystkie ślady po formie.

Korzystając z materiałów, za które dziękuję Grzesiowi, i zdjęć udało mi się prawidłowo przykleić kalkomanie z napisami eksploatacyjnymi. Niestety instrukcja w wielu miejscach źle wskazuje miejsca ich naniesienia a niektóre, choć są na bloczku z kalkami, zupełnie pomija. Przyznam, że spędziłem kilka godzin z lupą odczytując napisy na bloczku z kalkami. Główna trudność z odczytaniem polegała na tym, że są to białe napisy na bardzo jasnym tle.

Miłego oglądania.

 

LkyLiii.jpg

 

unYmB92.jpg

 

wzxCpb0.jpg

 

BnKrmgY.jpg

 

6Y5ixs5.jpg

 

Pi9jHYl.jpg

 

RWuHSe9.jpg

 

ZdMR0fy.jpg

 

Ua1zNF5.jpg

 

e64jWaB.jpg

 

wCpZYgs.jpg

 

VnufOtZ.jpg

 

9UYGxSW.jpg

 

bCdcJuk.jpg

 

byklje5.jpg

 

rn5CHEJ.jpg

 

HpqgsIU.jpg

 

yXAVZ2y.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczma iskra
Aaaaale świetna .
Piękna!
No eligancko wyszła

Dzięki za pozytywny odbiór, trochę korci mnie żeby zrobić kolejne dwie, które mam na stanie

 

Fajny ten niebieski Novax. Gratki. ;)

 

Szkoda zdjęć z kilometra.

Iskra elegancka. Pięknie się prezentuje w tym niebieskim malowaniu.

Obawiałem się tego malowania, z jednej strony jest fajne, a z drugiej wydawało mi się, że takie monotonne malowanie na Iskrze nie będzie wyglądać ciekawie. Ale jak się okazuje, niebieski mundurek bardzo jej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę korci mnie żeby zrobić kolejne dwie, które mam na stanie
A co do iskrzącej kolekcji byś zaproponował?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę korci mnie żeby zrobić kolejne dwie, które mam na stanie
A co do iskrzącej kolekcji byś zaproponował?

Oczywiście Iskrę eksportową indyjską i BR 200. Ta pierwsza poszłaby łatwo, prosto z pudła, z drugą niestety będzie więcej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo udany model. Gratuluję

Dzięki.

 

Popieram tę monotematyczność typu

 

Możesz jeszcze napisać jakich farb użyłeś do milicyjnej?

W tym przypadku również uważam, że monotematyczność jest do przyjęcia, a nawet jest wskazana

Farby, farby...

spód to Hataka A 037 z serii niebieskiej, góra Tamiya X-4. Przebarwienia robiłem olejami dla plastyków, białym i niebieskim nieco ciemniejszym od bazy X-4. Łosz na górze to mieszanka wspomnianych olei z niewielkim dodatkiem czarnego. Wyszedł taki "sinopapuciasty" kolor, ale pasuje. Na całość dałem lakier bezbarwny półmatowy i dodatkowo gdzieniegdzie lekko prysnąłem matem, oba od Tamiy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej zaluzji, jako czesci fototrawionej, nie ma w modelu Arma Hobby

w zestawie Parta do Iskry - jest

Już tak wcześniej o tym myślałem, że trzeba chyba będzie zrobić jakiś mały projekcik i wytrawić zapas tych elemencików.

Przecież nie sposób do każdego modelu dokupować blaszki Parta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
21 godzin temu, eldiabllo napisał:

O,widzę kolejną Iskrę u Ciebie,  świetna,  mam nadzieję ja zobaczyć w maju ?.

Coś tam przywiozę ale nie Iskrę gdyż albowiem...

ts11.jpg.f2c9bb8478dfa8b508542cebd79fde03.jpg

Pozwoliłem sobie wykorzystać wasze zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rymulus napisał:

Coś tam przywiozę ale nie Iskrę gdyż albowiem...

ts11.jpg.f2c9bb8478dfa8b508542cebd79fde03.jpg

Pozwoliłem sobie wykorzystać wasze zdjęcie.

No tak,  myślałem że to kolejna sztuka?, zresztą twoje Iskry prezentowały się zacnie?.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.