Skocz do zawartości

[W] F-117A Nighthawk - Trumpeter 1:32.


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

A modelik fajne się zapowiada, to kredycik spory będzie na zakup potrzebny
Dzięki.

 

To już o niebo lepiej wygląda, niż ten białokreskowany badziew z ekskluzywnej gazety.
Hehe, dzięks.

 

Bardzo fajnie wyszło, napisałbyś jak to malowałeś.

Podobają mi się te lekko brązowe przebarwienia.

Solo, w sumie wszystkie etapy są raczej widoczne, nie wiem co moge dodać. Preshading góry to widziałeś, białe bohomazy i tyle, do dołu oprócz białego doszedł jeszcze czarny preshading na liniach.

Później to już malowanko rozcięczoną XF-85 Rubber Black przy użyciu ultry 0,4mm. Farba z flow improverem i transparatorem, naprawdę słabo kryjąca.

W międzyczasie psiknięte rozjaśnienia chyba XF-54 (nie pamiętam, sorki) i później znowy malowanie tą farbą co wcześniej tylko dodałem więcej retardera Gunze.

Od czasu do czasu dodawałem po kropelce, dwóch XF-19 żeby zróźnicować powierzchnię. Gdzieniegdzie farba po wyschnięciu (po kilku godzinach na wszelki wypadek po retarderze) przetarta delikatnie papierem 1000. Papier już trochę zużyty więc mao co ścierał, ale odkrywał albo krawędzie albo poprzednie warstwy liniowo. Przecierane zgodnie z kierunkiem lotu.

NA koniec znowu niewielkie warstwy tej samej farby. Ot taki jeden wielki i ogólny eksperyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być wina zdjęć. Zdjęcia robię cały czas tym samym telefonem (iP X) i w tym samym pomieszczeniu przy takim samym oświetleniu (3 lampy po 2 świetlówki 36W Philips Deluxe 940).

Czasmi wpada niewielka ilość światła przez okno albo poświata z komputera (ekran 27 cali).

Reasumując, nie jestem pewien skąd odcienie brązu czy granatu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
21 godzin temu, milczacy napisał:

Naprawdę fajnie to wychodzi.

Dzięki.

Przykleiłem bombki, klapy podwozia i brakujące światła. Gdzieniegdzie dodałem rozjaśnień gdzieniegdzie brud i tak wygląda teraz spód:

IMG_7092.thumb.jpg.4b688cad31ce6ac94ee9b8b4b83427db.jpg

...

IMG_7093.thumb.jpg.4853aacdab9564bea56b730cd5b536b1.jpg

 

 

Zmęczyłem wyloty, ciężko znaleźć dobry materiał referencyjny. Większość zdjęć to małe niewyraźne fotki. Troche improwizowałem i na razie wyglądają tak (coś tam jeszcze do poprawy):

IMG_7094.thumb.jpg.59ab3a73029aa7fcb6755db5a7fad2d7.jpg

...

IMG_7095.thumb.jpg.05028b0dac8a48f66e917f46d08dcfad.jpg

...

IMG_7096.thumb.jpg.ff5246d095bd15253a52ac746ea3febc.jpg

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku bez obrazy, ale góra wyszła szkaradnie. Dysze jakieś takie dziwne i za dużo srebra. F-117 ciężki temat bo z sensownym zdjęciem jest ciężko ze względu na konstrukcję bo mimo powłoki w tej samej barwie na poszczególnych powierzchniach widać ją inaczej z tego względu że są kanciaste i odbicie światła jest załamane. Za mocno pojechałeś z tymi rozjaśnieniami po kantach i to wygląda no dziwnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, czemu mam się obrażać. Jeśli chodzi o dysze to nie koniec, docelowo będą bardziej białe z drobnymi srebrzystymi prześwitami.

Natomiast góra, no cóż, co zdjęcie to inaczej. Wzorowałem się na tym co widziałem czy znalazłem. Wiele zdjęć jest niestety przekłamanych, wyedytowanych z podkręconym kontrastem czy poziomem bieli i czerni i cieżko znaleźć coś co byłoby jednoznaczne i nie pozostawiało wątpliwości.

Ale popracuje jeszcze nad górą ? z palnikiem i obcęgami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym zróżnicowaniem powierzchni byłoby malowanie czarnym ale kilku firm. Że wcześniej nie widziałem tematu ? Możesz jeszcze popracować z lakierami bezbarwnymi, one też zróżnicują powierzchnie ? A dlaczego białe? One są bardziej rdzawe podchodzące pod Pale Burn Metal.

Edytowane przez smialus
Dopisanie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

W końcu zmotywowałem sie do zrobienia podstawki. 

Nie miałem karton gipsu więc użyłem czegoś co kiedyś dostałem, ni to pianka, ni to plastik. Lekkie i jednocześnie twarde.

Wyryłem linie i lekki preshading:IMG_7434.thumb.jpg.79a4f4752da75d1bb5cd10c086576936.jpg

 

Pózniej niebieski i gwaizdy:IMG_7435.thumb.jpg.24a2017b2716bdbd02bcb2c95d52656b.jpg

 

Białe pasy:

IMG_7436.thumb.jpg.2dac9f1e49542dc7c63e92d734024d86.jpg

 

I kolorki gotowe:

IMG_7437.thumb.jpg.a578bf589361f8a9d493364cfead8895.jpg

 

Trochę postshadingu i pigmentów:

IMG_7438.thumb.jpg.66efb3ae0097cfa7be112ee790cfda48.jpg

 

I "słit focia" z modelem:

IMG_7439.thumb.jpg.05bafb99721ab8ac5d4f1b641cdedad4.jpg

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2019 o 07:08, milczacy napisał:

Bardzo cacy ?

 

12 godzin temu, shadowmare napisał:

Świetnie wyszło, podstaweczka super.

Dzięki wielkie - zanim będzie galeria, do obejrzenia na żywo zapraszam do Mińska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.