Skocz do zawartości

Nowości lotnicze 2019 - 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda, Mavericki w 72 bardzo się przydadzą, ale dziwi mnie polityka Eduarda w tej kwestii. Mam czasami wrażenie że oni sobie o niektórych rodzajach uzbrojenia przypominają i wtedy je robią. Tak samo jak z Maverickami w 72 było z AIM-120 w tej skali.

Tymczasem F-14A Academy już zmontowany i pomalowany. Trochę grube te linie podziału.

MMZ_20191017003252_12354_0.jpg

MMZ_20191016234336_12354_5.jpg

MMZ_20191017004757_12354_0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw można już zamawiać w preorderze w Hobbyeasy. Cena ok. 100 zł wyjdzie, w Polsce pewnie będzie nieco wyższa. Model ma być dostępny na początku listopada.
Dziwne trochę że walnęli tę starą grafikę z zestawu 1:48, wielu ludzi może to zmylić i odstraszyć.

image.png.dd2545d6e839b581e05437c80fd5ae0f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na niego patrzę i mnie jakoś nie przekonuje.

Niby nowe opracowanie a brak oddzielnych części ruchomych (klapy, sloty, hamulec aerodynamiczny).

Haska pod tym względem wygląda dużo ciekawiej. No i ponad 100 zł??! Ciekawe jeszcze jakie kalki tam dodali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkomanie są Cartografa i na pewno będą bardzo dobre. Co do sensowności modelu:   na pewno będzie dużo tańszy niż Fine Molds i GWH, na pewno trochę droższy niż Hasegawa. Zapewne będzie, jak to u Academy, bardzo dobrze spasowany i prosty w budowie. Myślę że to sporo zalet i powinien się dobrze sprzedać. No i jeszcze jedno, z tego co widać to z takiego zestawu można zrobić dowolnego Tomcata A/B/D, tylko trzeba dokupić kalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Grzes napisał:

Z tym Orlikiem to dziwna historia, bo przecież świetne modele wersji TC i tłokowego robił Ardpol.
Potem wskoczył na rynek przebłyskiem Yellow Box z wersjami TM... (kto zdążył ten ma)
I ja się pytam, czemu tego nie ma?

bladego pojecia nie mam

 

21 godzin temu, WujekAlice napisał:

Może nie ma zapotrzebowania?

jest i spore i to nie tylko na orlika

 

20 godzin temu, Grzes napisał:

Ale przecież Orliki o których pisałem były na rynku, więc to nie kwestia robienia ich od zera..
A teraz ich nie ma...
Orlik_2.jpg.efecc8fc6c984f2bec41a6cc19febc2a.jpg

arma ma model w 3D wiec tez nie rozumiem...tym bardziej, że w sumie ponoć chodzi o prawa intelektualne, do których Airbus ma jedynie do MPT. Nie do TC II , do którego ma nasze wojsko. Co TC I i wcześniejszych to chyba jedynie Frydrychewicza można by zapytać o pozwolenie no bo PZL Okęcie jako takie już nie istnieje, nawet nam nazwę na ciuchach roboczych zajumali i muszę w airbusie łazić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto o co ponoć poszło...

http://armahobbynews.pl/blog/2015/06/15/orlik-i-co-dalej/

nie mniej jednak polityka airbusa zmieniła się bo i teraz mamy innego prezesa wiec i arma powinna spróbować jeszcze raz nie poddawać się bo jak napisałem wcześniej...prawo do orlika mają ale tylko wersja MPT, która istnieje w tej chwili w sztuk !1! natomiast TC II właścicielem jest wojsko polskie, które chyba problemów by nie robiło żadnych no i jest jeszcze TC I, który bez wątpienia można by bez żadnego ryzyka...

na zdjęciu pzl-130 tc II

IMG_20190808_113526_0.jpg

Edytowane przez crustian
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak, sami powiedzcie, jakiej wielkości idioci muszą pracować w firmie lotniczej, by handlując samolotami i obracając kosmicznymi kwotami, jednocześnie robić problem producentom modeli tychże samolotów...

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

No te problemy to dzięki prawnikom, pewnie któryś wpadł na pomysł że można na tym kasę wyskrobać bo jak duża firma to się da, tak samo Tamiya nie pisze Opel Blitz, Bronco też nie używa nazwy Opel ? nie ma na oponach napisów itp. itd. "hamerykański" wynalazek... ot wsio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forsa za licencję. Z jednej z strony nie odpuszczą ani grosza, a z drugiej  nie chce im się gadać o małych kwotach - bo co, krzykną jakąś dużą cenę, a oferent powie - do widzenia, musiałbym sprzedać nerki swoje i rodziny - w tym dalszej, a na kwotę od egzemplarza to im się nie opłaca, bo ile pójdzie 100? 200? Na waciki im nie starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RAV napisał:

Tutaj wchodziłaby w grę ochrona wizerunku i użycie znaku towarowego "Taylor Swift", a nie ochrona praw autorskich, jak w przypadku Orlika.

Chodziło mi raczej o to, że jeśli jakaś firma stworzy jakiś produkt, wszystko jedno czy to toster czy samolot, to nie jest możliwe bezkarne korzystanie z wizerunku tego produktu przez każdego chętnego w celach zarobkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe ordynarne wyrywanie pieniędzy . W tym świetle można inaczej popatrzeć np. na Facebooka gdzie odbiera się wszystkie prawa ludziom , też dla pieniędzy . Bardzo wymowna dwuznaczność prawa w obu przypadkach . Chociaż dla mnie to tam i tu nie masz praw . Niedługo będziesz płacić za wszystko , za słowa , za zrobienie zdjęć , za namalowanie obrazka czegoś co ma nazwę , za używanie czcionki do pisania postu .

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzes napisał:

Ale tak, sami powiedzcie, jakiej wielkości idioci muszą pracować w firmie lotniczej, by handlując samolotami i obracając kosmicznymi kwotami, jednocześnie robić problem producentom modeli tychże samolotów...

polityka Airbusa taka była...teraz jest inna...i dostanie ci sie za idiotów jak cie dorwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, crustian napisał:

polityka Airbusa taka była...teraz jest inna...i dostanie ci sie za idiotów jak cie dorwe

No, ale to przecież to było o tych głupio-mądrych, co to wymyślili i wdrażają w życie (nie tylko w erbasie).
Nie posądzam Cię o takie pomysły.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Matys napisał:

To przepak Fujimi.

Dokładnie, już dawno o tym pisano, że Fujimi, podobnie jak z Brytyjskim Phantomem, nie wiem kto ubrdał sobie, że będzie to Zvezda. Owszem kiedyś MiG-23, MiG-27 Italkowe to były Zvezdy ale teraz zmiana. Zupełną abstrakcją jednak na tym tle wydaje się pomówienie Italeri o... jakiekolwiek WŁASNE NOWE wypraski w tej skali. Szczęka opadłaby mi na 72-kowego AMXa czy Mastera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master w 72 byłby bardzo mile widziany. Ale z drugiej strony przepaki Fujimi też są mile widziane - to były świetne modele na swoje czasy. Ten Phantom mimo to, że jest prawie 30 lat starszy bije Airfixa na głowę. Alpha Jeta nadal nikt nie wydał lepszego, więc mam dużą nadzieję, że ten też znajdzie się wśród modeli wydanych przez Italeri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, lata świetlne temu, kiedy miałem jeszcze włosy i do czytania nie używałem +5, obiecałem sobie, że przestanę kupować modele jak ktoś wyda nie w vacu MiG-31M, F-CK-1, AMX, M-55 Geofizyka i Irydę...zaiste nie spodziewałem się, że to się ziści i stan na dziś w magazynku oprócz setek pewnie innych modeli (miałem je robić na emeryturze) wygląda tak, że MiG-31M wydała Trąba, F-CK-1 mam żywiczne w wersji 1 i 2 osobowej, tak samo AMXa, M-55 zrobił Modelsvit i jest zamówiony, tylko Irydy bulwa nikt wydać nie chce, choć złośliwie skopiuję post z innego tematu kolegi z tego forum

Mam dobra wiadomosc dla kolegow zainteresowanych samolotami polskimi w 1/72.

Na poczatku 2015 bedzie dostepny tlokowy wariant Orlika troche pozniej pewnie i Orlik Turbo, na warsztacie jest tez IRYDA!!! Wreszcie bedzie moj ulubiony polski samolot w mojej ulubionej skali. No i pojawia sie jeszcze inne bardzo ciekawe, a przeze mnie oczekiwane modele ?

Do tego od poczatku roku rusza nowa strona internetowa ARDPOL."

Szczerze, myślałem (jak się okazuje naiwnie), że z tej listy Iryda wyjdzie pierwsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wówczas z Ardpolem i Iryda była w fazie zaawansowanej.
Ale Ardpol gdzieś wziął i zniknął...
 

30 minut temu, Pasqual napisał:

Kiedyś, lata świetlne temu, kiedy miałem jeszcze włosy

Kurde, kolejny wątek tego wieczoru o włosach :mrgreen:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.