Skocz do zawartości

Nowości lotnicze 2019 - 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

I z jednej strony model wygląda całkiem nieźle - świetny detal w komorach podwozia i uzbrojenia, całkiem niezły kokpit, pełne wloty powietrza, nieźle przedstawiony wentylator i wiele innych fajnych rozwiązań. Ale z drugiej strony linie paneli RAM moim zdaniem dyskwalifikują ten model jako godny rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wygląda na to, że powinienem odszczekać za swoje:

W dniu 18.10.2019 o 19:46, Pasqual napisał:

... Zupełną abstrakcją jednak na tym tle wydaje się pomówienie Italeri o... jakiekolwiek WŁASNE NOWE wypraski w tej skali...

Ale patrząc na te wystające RAMy F-35B wysokości krawężników ( w prawdziwym chyba malowaliby je na biało aby się nikt nie wyp...otknął) mam nieodparte wrażenie, że to nie nowy projekt, tylko zarzucony kiedyś i wyjęty obecnie z zakurzonej szafy w kącie strychu. Chyba panowie z Italeri zabalowali gdzieś z panami z Airfixu i ominęła ich cała epoka w modelarstwie. Technika poszła już naprzód w tej skali. Skoro wyszło już parę nowych, świetnych Tomcatów, ba polscy modelarze doczekali się nowych Łosi i jedenastek i to w dwóch różnych wydaniach, to trudno mówić o stagnacji w tej skali (błagam nie zaczynajmy tylko dyskusji znów o wyższości jednej skali nad innymi, tudzież ich umieraniu). Nie wiem czy się skuszę, bo magazynku F-35B zarówno Hasegawy jak i Fujimi. Już chyba tylko Iryda, no może ze dwie mi się śni, nawet w żywicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, WujekAlice napisał:

Ciekawa zapowiedź , ale nie jest to model, na który tłumy z zapartym tchem czekają.

To zaleźy. Bawiłem się w zgadywanie następnego zestawu AH i był to mój drugi wybór. Po P-36 i równo z P-51B/C. Mnie ta nowość bardzo ucieszyła, po otwarciu maila od AH czułem się jak dzieciak, który dostał drogi prezent. Mnogość kamuflaży i użytkowników, dający więcej możliwości i ciekawszy nawet niż Mk.Ia. Polskie z 309 i 318 sqn, greckie, tropy z Birmy i Afryki, intrudery, klasyki w dwóch różnych kamuflażach (temperate z początków produkcji i day fighter np. z lądowania w Dieppe), dla abitniejszych  po małych przeróbkach Sea Hurricane i Mk.IIa i IId z częściami od innych zestawów. Dla każdego coś innego. Pierwsze wypusty nie mają żadnych podwieszeń, które mam nadzieję pojawią się niebawem, bo wypraska jest na to przygotowana. W zasadzie mogę kleić do końca świata same AH:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już bym wolał Sea Hurry niż kolejny IIc, których już trochę jest. Nie mówiąc o P36, szczególnie ze stałym podwoziem. Przydałby się jakiś dobry Heinkel 112, Stukas A, może też i PZL 43, bo tego chyba nikt nie robi - kiedyś chyba Choroszy robił konwersję dla Hellerowskiego Karasia do PZL 43, ale kupę kasy kosztowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem w Newsettlerze Eduarda nie ma absolutnie nic ciekawego w zapowiedziach na grudzień poza wznowieniami. Jedyna interesująca rzeczy to wspomniane wcześniej AGM-65z Brassina. Czyli MiG-21PFM obiecany na październik dopiero w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.