Skocz do zawartości

TUPOLEW TB3 4M-17 (9/250 AПДД) 1/72 ICM


crustian

Rekomendowane odpowiedzi

Туполев ТБ-3 (ros. Тяжелый Бомбардировщик – ciężki bombowiec) – to radziecki strategiczny ciężki samolot bombowy z okresu przed II wojną światową. Znany też był pod oznaczeniem cywilnym – ANT-6. Jego konstruktorem był Andriej Tupolew. Oblatany 22 grudnia 1930 roku przez M. M. Gromowa do służby wszedł w 1932. Tupolew TB-3 był rewolucyjną maszyną, jako pierwszy na świecie czterosilnikowy, jednopłatowy bombowiec o całkowicie metalowej konstrukcji, był największym bombowcem i jednym z największych ówczesnych samolotów świata. Całkowicie metalowa konstrukcja i olbrzymie rozmiary sprawiały, że bombowiec ten był jednym z najlepszych jakie istniały wtedy. Przełomowa konstrukcja szybko jednak ustąpiła miejsca bardziej zaawansowanym maszynom. Samoloty pierwszy serii używały silników M-17F o mocy 500/715 KM; późniejsze wersje wyposażano w silniki М-34 i М-34R, a od 1936 roku 900-konne silniki biura konstrukcyjnego Mikulina М-34FRN. Samolot ustanowił kilka rekordów świata, m.in. przelotu na dużej wysokości z ładunkami 5, 10 i 12 t. Mój będzie w malowaniu 250 Pułk Dalekiego Działania z okresu letniego 1942 roku

tb3 czarno zielony 1.jpg

tb3 czarno zielony.jpg

Туполев ТБ-3 01.JPG

Туполев ТБ-3 02.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jpl napisał:

Ciekawa rzecz. Powodzenia! ?

będzie bardzo potrzebne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Super Modelu z 2006 roku jest fajny artykuł o budowie TB-3 z ICM.Co prawda autor buduje Zwieno ale to chyba ten sam model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, zegeye napisał:

Szkoda że nie chińczyk.

ja wiem Zbyszku, że najlepiej to byś chciał japońca ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Xmen napisał:

W Super Modelu z 2006 roku jest fajny artykuł o budowie TB-3 z ICM.Co prawda autor buduje Zwieno ale to chyba ten sam model.

 

21 godzin temu, ksc napisał:

A ja polecam też inną relację z budowy: http://vvs.hobbyvista.com/Modeling/Tupolev/TB-3/Sekularac/Zveno/

znam obie relacja chłopaki dzięki wielkie. mam też grubą monografię TB-3 w języku rosyjskim, wolałbym hiszpańskim ale cóż...wszystkiego mieć nie można...ciekawe co w moim spartole  ?

Edytowane przez crustian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydechy i silniki...wydechy należało poprawić bo wyglądały paskudnie delikatnie mówiąc

Туполев ТБ-3 32.JPG

Туполев ТБ-3 33.JPG

Туполев ТБ-3 34.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zająłem się też "składaniem" kadłuba i w dalszym ciągu próbuję dokończyć bitwę ze skrzydłami... dobrze, że mam ramki i cyjanoakryl...

Туполев ТБ-3 35.JPG

Туполев ТБ-3 36.JPG

Туполев ТБ-3 37.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jak za dawnych lat, gdy się robiło modele z Małego Modelarza
 

W dniu 21.03.2019 o 12:26, crustian napisał:

Туполев ТБ-3 27.JPG

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzes napisał:

Kurde, jak za dawnych lat, gdy się robiło modele z Małego Modelarza
 

 

 

Godzinę temu, pepociufakers napisał:

Patrzę na budowę skrzydła, kadłuba i mi się od razu przypomina modelarstwo kartonowe - żebra, wręgi itp - jak w kartonówkach.

Ciekawa "maszyna". Z chęcią obejrzę rezultat. Powodzenia.

no od dawna mnie "kartony" namawiali na coś "papierowego" to się wreszcie zdecydowałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, M.A.V. napisał:

Niezły bydlaczek :mrgreen:  Jak oceniasz odwzorowanie faktury kadłuba i skrzydeł?  Bo na fotkach słabo widać

taki średniak w 1/72 ? . Jak oceniam...no ładnie no, porównania z oryginałem nie mambo nigdy TB-3 na żywca nie zamacałem to i nie wiem, ale "blachy" na plastiku ładne równe bez zarzutu...idzie łikend to i może co nadziubie znów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jpl napisał:

Dobrze Ci idzie. Powodzenia dalej! ?

siem jeszczyk okaże... ? na100% coś pójdzie nie w pytke...nie ma idealnego modelu ani modelarza ? jak patrzę na te "pocięte w kipy blachy które mają pokryć żebra kadłuba i skrzydeł... ale to nie karton...co by dosztukować sobie rynflówki...aż inne warsztaty odłogiem zostawiłem póki z tym "dziadostwem" się nie uporam....może coś dziś "grzebnę"

Edytowane przez crustian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi sie ta konstrukcja skrzydła. Model ma szanse nie oklapnąć.A nie ma nic gorszego, niż oklapnięty model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, spiton napisał:

A nie ma nic gorszego, niż oklapnięty model

No wiesz, tu niektóre zawiedzione panie mogłyby polemizować :haha:

Edytowane przez Grzes
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.