Skocz do zawartości

VK4502 (P) Hinten - Hobby Boss 1:35


halset

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie nie planowałem zakładania warsztatu ani dla tego modelu, ani dla Luchsa którego dłubię równolegle - oba modele sklejone w zasadzie "for fun", bez skupiania się na nie wiadomo czym, jak na prawdziwego amatora przystało ? Modelarsko nie będzie to nic oryginalnego ani odkrywczego, chciałem raczej podciągnąć się w malowaniu i trochę poeksperymentować z nowymi rzeczami. Póki co jestem na etapie preshadingu. I tak to mniej więcej wygląda. Słabe oświetlenie więc jest trochę za ciemno. Krawędzie górnej płyty wieży jeszcze będę chciał przyciemnić.

 

9db1b4e3a1d962c9gen.jpg

29e18d3d327b538dgen.jpg

5c75871f8d863e6bgen.jpg

78dc4ef8a22607f0gen.jpg

26ebf320033ade36gen.jpg

Edytowane przez halset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wnętrzem wanny to fakt, będę musiał jeszcze psiknąć. Właściwie nie planuję zdejmowanej wieży, ale może rzeczywiście jak się ktoś przyjrzy to da radę dojrzeć goły plastik.

Co do malowania, to ciężko odpowiedzieć, ale chyba to co mi chodzi po głowie zalicza się do kolorowanki ? Czytaj - goła stal, rdza, minia itd. Czołg ma wyglądać na niedokończony, stojący od dłuższego czasu w opuszczonej fabryce. Jak pisałem - nic odkrywczego, było już trochę takich modeli, ale sam nigdy się z takimi technikami mierzyłem, dlatego sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Panowie szybkie pytanie - wieża miała pozostać w kolorze minii, pomalowałem ją jak mi się wydawało słusznym Tamiyowskim Hull Red, ale kolor wyszedł jakiś taki... fioletowy, a wydaje mi się że powinien być zdecydowanie bardziej czerwony? Da radę to załatwić przez czerwony filtr, czy raczej malować na nowo?

 

2edfbe7115ca6216gen.jpg

49017e2175fae61cgen.jpg

Edytowane przez halset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Niektóre podkłady tlenkowe wyglądają właśnie tak - ale może być że te nowocześniejsze, które ja już widziałem. Tak czy inaczej, dokładny kolor nie jest tu zbyt ważny, i tak w efekcie się liczy Twoje wrażenie. Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Eksperymenty z rdzą:

86447c9642cd418egen.jpg

541c3a161c273aa2gen.jpg

Założenie było takie, że czołg stoi w fabryce od X lat, z pospawaną ale nie pomalowaną wanną, jedynie mniejsze elementy są ewentualnie w podkładzie. Ślady spawów jeszcze nie ruszone, później przejadę je delikatnie metalizerem. Trochę się rozpędziłem z rdzą, zastanawiam się czy nie malować od nowa, albo przynajmniej nie próbować tej rdzy trochę zredukować.

Edytowane przez halset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 25.05.2019 o 20:52, Dudzio napisał:

Pochwal się jaką techniką pomalowałeś tę wannę :)

Metodą prób i błędów - na początku jakieś maziaje odcieniami szarości (XF-63, XF-54 i XF-19), potem dwa ciemniejsze odcienie rdzy z zestawu LifeColor nakładane gąbką i na koniec najjaśniejszy z aero. Czynność powtórzyć bo wyszło do kitu :lol: 

Ciąg dalszy - jednak ten odcień fioletowego na wieży mnie dręczył, kupiłem farbę bardziej zbliżoną do czerwieni i trochę podziałałem. Tu i tam poprawiłem rdzę, spawy poprawię później. 

d7daefc8891ee08d.jpg

fcbb6426ffa7143a.jpg

 

Kiedy nie patrzyliście, pomalowałem koła:

30c58c2c6a17b9b0.jpg

 

Zastanawiam się co zrobić z działem - myślę, że w kolorze minii byłoby zbyt monotonnie. Na razie psiknąłem "deserowym żółtym" ? żeby sprawdzić jak to się będzie komponować. W sumie sam nie wiem:

c2696441622195ad.jpg

Edytowane przez halset
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekcja na dzisiaj - ostrożnie ze specyfikami AK Interactive przy drobnych elementach. Po zrobieniu washa (dość obficie, fakt) na gąsienicach, te zrobiły się bardziej "giętkie", pomimo że były sklejone dość solidnie i przy dziobaniu pędzlem, przenoszeniu itd po prostu się rozpadają.

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli użyłeś zestawowych gąsienic to nie wina specyfikow ak. Mialem VK Vorne na tym samym podwoziu z hb i pozalewane klejem gasienice rozpadaly mi sie w palcach bez ingerencji jakiejkolwiek chemi. Winny prawdopodobnie gowniany plastyk z jakiego sa wykonane. 

Samo malowanie mi sie bardzo podoba i obserwuje warsztat. 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, ze gaski malowalem wczesniej mr surfacerem, a potem czarnymi i brazowymi akrylami z Tamki i wszystko bylo w porzadku, nic sie z nimi nie dzialo. Po zwashowaniu momentalnie zaczely sie cyrki, dlatego podejrzewam wlasnie chemie AK. Byc moze po prostu przesadzilem z iloscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Temat nie umarł - w międzyczasie dłubało się (i dłubie nadal) coś takiego:

MdHmSuX.jpg

 

Co do VK - nie byłem zadowolony z malowania wanny, a ponieważ nazbierało się już trochę warstw farby, całość została zmyta i zaczynam od nowa. Niestety przy zmywaniu parę mniejszych elementów ucierpiało, ale nie ma tragedii, się przyklei. Przy okazji zrobiłem nowe spawy, ślady cięcia i fakturę stali - może trochę za mocno, zobaczymy co z tego wyjdzie. Tak to wygląda póki co:

TyxUVsE.jpg

w2eFN7X.jpg

I3S2rE1.jpg

Powoli robią się też gąski.

QqQXGH2.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że zmyłeś poprzednie  malowanie . Technika  była dobra, kolor  rdzy również - ale rdza w przypadkowych miejscach nie  wyglądała dobrze. Rdza  zwykle  powstaje  tam  gdzie  zbiera  się woda - zakamarki itp. Najlepiej  pooglądać  zdjęcia  ze  złomem, lub  jakieś  udane  prace  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy od nowa... Na razie pierwsze malunki, muszę się zastanowić jak to dalej ugryźć. Prawdopodobnie na rdzę przyjdzie lakier do włosów i szary kolor, potem jakieś akcenty jasnym rdzawym, zobaczymy.

ioONyTl.jpg

31uwV8T.jpg

jJd4tTv.jpg

OzJAt0G.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.