Skocz do zawartości

VK4502 (P) Hinten - Hobby Boss 1:35


halset

Rekomendowane odpowiedzi

 

W dniu 28.03.2020 o 16:54, makinen napisał:

Poprzednie wydanie wanny chyba mi się bardziej podobało. Obserwuję, bo temat rdzy bardzo ciekawy.

Wydaje mi się że poprzednie było trochę "too much", trochę wymknęło się spod kontroli ?

20 godzin temu, Lipstein napisał:

Teraz w moim przekonaniu wygląda jak spalony pojazd, stojący bardzo długo pod gołym niebem. Mi się podoba.

Czyli w połowie sukces :) 

 

W dniu 4.06.2019 o 10:43, push-up78 napisał:

Jak chcesz fajną minie na przyszłość to maluj Mr Hobby H 414 Red.Niemal zbliżona do oryginału.

Kupiłem farbę o której piszesz, rzeczywiście wygląda nieźle. Póki co tylko jedna transparentna warstwa, ale odcień leży mi dużo bardziej niż to, czego używałem wcześniej. Wygląda na to, że wieża i koła też dostaną ten kolor.

Nie bardzo rozumiem, czemu mój aparat tak mocno wyciąga kontrasty, na żywo te szare kolory są bardziej jednolite, nie ma takiego ziarna jak na zdjęciach. Póki co na dzisiaj dość:

IDzBG5a.jpg

wVdRlKn.jpg

wt9EaJl.jpg

EbKgqdw.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włazy i ich mocowanie - zwróć uwagę, która część należy do kadłuba a która to właz. W tej chwili masz pomalowaną część kadłuba minią. W sumie jeśli włazy malowane było na kadłubie to może jakieś zacieki z farby z wiaderkiem farby na kadłubie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Lipstein napisał:

Przesadziłeś z tymi zaciekami. Poprzednio było o niebo lepiej.

Poprzednio brakowało kontrastu moim zdaniem, nie chciałbym żeby po późniejszych etapach wszystko się ze sobą zlało. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

6 godzin temu, Markuz napisał:

Mi się podoba.

Trochę jednak kontrastują klapy na górnej płycie. Popracował bym nad nimi tak jak przednia płytę potraktowałeś.

Hm, przemyślę to - nie chciałem robić całości "na jedno kopyto". Poza tym w planach jest jakiś kawałek plandeki czy czegoś podobnego w rejonach jednej z klap.

6 godzin temu, enten napisał:

Włazy i ich mocowanie - zwróć uwagę, która część należy do kadłuba a która to właz. W tej chwili masz pomalowaną część kadłuba minią. W sumie jeśli włazy malowane było na kadłubie to może jakieś zacieki z farby z wiaderkiem farby na kadłubie? :)

Hehe, zastanawiałem się kto to wyłapie ? Mój błąd, zrobiony trochę z rozpędu a trochę przez zmęczenie. Na upartego można przyjąć, że przecież mocowanie włazów nie jest monolitem z tą płytą pancerza, a było do niej dospawane/dokręcone na etapie produkcji, więc też mogłoby to mieć sens, ale raczej do poprawy. Aczkolwiek wiaderko z farby to fajny pomysł, jak uda mi się coś znaleźć to na bank się pojawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to zawsze chciałem zrobić model usmażonego Shermana z pierwszych dni D-Day, to sobie podpatrzę, jak Ty osiągasz podobny efekt.

koniec OT. Dawaj dalej z koksem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten kolor stali który zrobiłeś, jak/czym to malowałeś?

 

2 godziny temu, Lipstein napisał:

Swoją drogą to zawsze chciałem zrobić model usmażonego Shermana z pierwszych dni D-Day, to sobie podpatrzę, jak Ty osiągasz podobny efekt.

koniec OT. Dawaj dalej z koksem.

Co do OT, robiłem do tej pory trzy usmażone czołgi w ramach eksperymentów, w zależności od stopnia wysmażenia najbardziej podobał mi się efekt uzyskany dzięki pigmentom i zwykłej, czarnej farbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda. Choć może efekt uzyskany bardziej przypomina fakturę 1:1 niż w skali. Ale czasem po przeskalowaniu słabiej to widać, więc ludzie często robią za duże spawy i ziarnistość, dla ludzkiego oka bez lupy.

Edytowane przez author21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, knoor napisał:

Podoba mi się ten kolor stali który zrobiłeś, jak/czym to malowałeś?

Ciężko mi teraz dokładnie powiedzieć, jak to malowałem bo podejść było pewnie z 6-7 i za każdym razem próbowałem czegoś innego. W każdym razie kolory, których tutaj używałem to XF-63 jako baza, potem przyciemniony XF-54 i XF-19 na koniec (chyba). Rdza to zestaw Lifecolor Rust and Dust, świetne farby moim skromnym zdaniem.

11 godzin temu, author21 napisał:

Fajnie to wygląda. Choć może efekt uzyskany bardziej przypomina fakturę 1:1 niż w skali. Ale czasem po przeskalowaniu słabiej to widać, więc ludzie często robią za duże spawy i ziarnistość, dla ludzkiego oka bez lupy.

Taa, zdjęcia nie kłamią. Byłem zdziwiony, jak bardzo model na zdjęciach różni się od tego, co widzę przed sobą - zastanawiałem się nawet, czy jeszcze raz nie zmywać całości, ale pewnie model trafiłby po tym do pudła na kolejne X miesięcy :) Na obecnym etapie jestem za cienki na efekty w idealnej skali, może kiedyś się uda :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, halset napisał:

Jedno pytanie - wieża zostaje w kolorze podkładu, a na jaki kolor najlepiej pomalować wnętrze wieży/włazów? Też podkład, czy coś innego?

Jak dobrze pamiętam wnętrza malowany na biało czy też kość słoniowa... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Twitch napisał:

Jak dobrze pamiętam wnętrza malowany na biało czy też kość słoniowa... 

Ale wnętrze malowano przed, czy po pomalowaniu wieży? Bo jeśli po, to musiałby zostać podkład, co wyglądałoby nudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W procesie produkcji zakładam, że malowali wnętrze zanim połączyli wieżę z kadłubem. Pytanie czy łączyli, malowane już z zewnątrz elementy, czy malowali całość z zewnątrz po połączeniu ?

Edytowane przez thor_
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu. Elementy, które ucierpiały przy zmywaniu farby, zostały doklejone i pomalowane.

oc1YMRp.jpg

cmrxKT8.jpg

Przy okazji coś takiego przyszło i pojawi się na modelu:

spJjtaE.jpg

 

Edytowane przez halset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka przymiarka na sucho. Zastanawiam się jak bardzo "ściorać" koła? Niby to fabryka, ale jakoś głupio wyglądają nówki sztuki. Póki co tak mniej więcej ma wyglądać podstawka, do modelu dojdą jeszcze jakieś szmaty, pewnie jakiś gruz itd.

wNJ0TFm.jpg

vyJ3MIR.jpg

oXJuWLC.jpg

otNMjLS.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, johnrambo napisał:

Wieża jaką farbą pomalowana ? Drabina wg. mnie za gruba.

Mr Hobby H 414 Red.

Drabina na zdjęciach już została trochę odchudzona bo była tragiczna. Spróbuję jeszcze trochę, jak wyjdzie kiepsko to albo postaram się zrobić nową, albo z niej kompletnie zrezygnuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.