Skocz do zawartości

Projekt grupowy - Japońskie niszczyciele typu Mutsuki 1/700


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Rozpocząłem malowanie. Na razie wykonałem cieniowanie na całym kadłubie i malowanie poszczególnych blach na części nadwodnej. Kolejnym etapem będzie rozjaśnienie kolorem bazowym, by uzyskany efekt nie był aż tak bardzo widoczny i pomalowanie dna. Przy okazji testuję nowy aparat, tak więc teraz będzie widać wszystkie niedociągnięcia i kiepskie malowanie.

019.JPG

 

Edytowane przez chudyhunter
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, blacman napisał:

bardzo fajnie wygląda. w miejscu łączenia blach robiłeś też nacięcie czy tylko preshading ?

Ogólnie jest to jeden wielki eksperyment. Poziome pasy zostały zrobione podkładem. Jeśli chodzi o miejsce łączenia blach, to zastanawiałem się która opcja będzie lepsza. Pierwsza to natrysnąć podkładem, a druga naciąć. Przy tej wielkości kadłuba doszedłem do wniosku, że chyba lepiej będzie naciąć i tak zrobiłem. Następnie preshading na nacięcia i pasy. Poszczególne blachy to kolory Kure, Sasebo i Yokosuka. Kolejnym etapem będzie przymglenie całości rozjaśnionym Kure, tak by różnica kolorów blach i cieniowanie było delikatnie widoczne. No i oczywiście na koniec delikatny łoszyk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, chudyhunter napisał:

Ogólnie jest to jeden wielki eksperyment. Poziome pasy zostały zrobione podkładem. Jeśli chodzi o miejsce łączenia blach, to zastanawiałem się która opcja będzie lepsza. Pierwsza to natrysnąć podkładem, a druga naciąć. Przy tej wielkości kadłuba doszedłem do wniosku, że chyba lepiej będzie naciąć i tak zrobiłem. Następnie preshading na nacięcia i pasy. Poszczególne blachy to kolory Kure, Sasebo i Yokosuka. Kolejnym etapem będzie przymglenie całości rozjaśnionym Kure, tak by różnica kolorów blach i cieniowanie było delikatnie widoczne. No i oczywiście na koniec delikatny łoszyk. 

?

wygląda obiecująco... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, blacman napisał:

?

wygląda obiecująco... :)

Też mi się tak wydaje :) się pomaluje, się zobaczy. Teraz najważniejsze, by tego nie zamalować, a efekt jaki w tej chwili uzyskałem, byvbył naprawdę delikatnie widoczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, donalyah00 napisał:

Wooow! Malowanie zdecydowanie daje radę! Aż przypomina się słynna fotka mocno osmarkanego Mogami na próbach stoczniowych (#okrety_sie_nie_brudzOM).

Marku, nie pokazuj mi takich fotek, bo zostawię to malowanie w takim stanie :D Lubię kontrasty, a w szczególności zdezelowane, usyfione, zardzewiałe okręty i uwierz mi, że bardzo walczę ze sobą zamalowując to co teraz jest :D

Haha zdecydowanie okręty się nie brudzOM :haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ta fota niezwykłej jakości rozwiewa wszystkie wątpliwości. Całe szczęście bo umarłbym w nieświadomości. Taaa zostaw jak jest, będzie fajny i realistyczny render z giery?????.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, chudyhunter napisał:

 Lubię kontrasty, a w szczególności zdezelowane, usyfione, zardzewiałe.....

 

No to czekam na jakiegoś sowieckiego podwodniaka rdzewiejącego na cumowisku w Bolszajej Łopatce, ewentualnie jakiś dalmorski trawler-przetwórnie  :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoczniowy, jak napisałeś. Mniemam, ze równie dobrze znasz japoński i mnie oświecisz w jakiej fazie remontu znajduje się okręt. To tak jakbyś pokazał auto po podkładzie i wmawiał, ze tak są generalnie wykańczane. Jest to śmieszne.

Ale nie ma o co się spierać, każdy robi co chce. Natomiast coraz mniej podobają mi się zaczepki, jeżeli to Was kręci to spoko, mnie to od teraz wali i nie będę na to reagował bo jak widzę nie warto. Miłej zabawy w kółeczku wzajemnej adoracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bazylms napisał:

Kurde nie powiedziałbym że to siedemsetka. Efekt bardzo ciekawy. Czekam na dalsze postępy. 

Na razie to jest render. Ćwiczę sobie na komputerze z 1935 jakby mógł wyglądać model :haha:

Dzięki Krzychu, ale poczekajmy na efekt końcowy :piwo:

37 minut temu, M.A.V. napisał:

No to czekam na jakiegoś sowieckiego podwodniaka rdzewiejącego na cumowisku w Bolszajej Łopatce, ewentualnie jakiś dalmorski trawler-przetwórnie  :haha:

Haha, a czemu nie?! Tematyka wydaje mi się ciekawa, tylko gorzej z realizacją. Zrobić ładnie zdezelowany wrak, okręt, ale także pojazd, czy samolot, to wyższa szkoła jazdy. Ładnych parę lat temu podjąłem próbę wykonani wraku Bismarcka, ale niestety mnie to przerosło. Umiejętności okazały się niewystarczające Teraz leży w piwnicy i czeka, a może od leżenia sam się zrobi ? W każdym razie, jakiś taki zdezelowany okręcik w klimacie postapo bym sobie SZCZelił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, chudyhunter napisał:

...podjąłem próbę wykonani wraku Bismarcka, ale niestety mnie to przerosło......

oj tam, oj tam....  mi tam się podobał ( serio ! )  dużo bardziej niż te prezentowane tu kompletne. No bo ile można tych "bałtyckich zeber" oglądać do pożygu :haha:

sorry Wasznoście za OFFTOP - już się zamykam i będę paczał  :szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, M.A.V. napisał:

oj tam, oj tam....  mi tam się podobał ( serio ! )  dużo bardziej niż te prezentowane tu kompletne. No bo ile można tych "bałtyckich zeber" oglądać do pożygu :haha:

sorry Wasznoście za OFFTOP - już się zamykam i będę paczał  :szczerbol:

Znaczy się, że to Ci się podobało???

DSC_0616.thumb.JPG.eb101053f9f773a2fbd7ff4c3459a13e.JPG

:haha:dziwny z Ciebie fetyszysta :haha:Mi się nie podoba, ale dobrze wiedzieć, że jest ktoś komu tak :szczerbol:

Dobra a teraz ciiiii... Niektórzy tutaj nie lubią, jak się pozytywnie o pewnych rzeczach lub osobach mówi... :haha:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tam:szczerbol: Może w weekend zakończę blacharki i koślawe wieszaki, to zacznę malować:szczerbol: Za każdym razem jak patrzę na te otwory do zatkania w pokładzie po stojakach na łutki to się mnie odechciewa.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Edytowane przez Lipa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.