Skocz do zawartości

Projekt grupowy - Japońskie niszczyciele typu Mutsuki 1/700


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

No ten tego kupiłem blachy Tetry bo stwierdziłem, że taki cienkusz jak ja se nie poradzi z taka ilością zuota na łódce. Jakby mi drzwi brakło to mam jeszcze zestaw abera z nimi tylko jakieś takie niepodobne:szczerbol: Trochę żałuję bo te tęczowe to rzeczywiście piękny detal. No a do szlifowania to papierki ścierne w kawałkach, poprzyklejane na kawałki plastyku na taśmie dwustronnej klocki szlifujące a jak miejsce upierdliwe to tycipyci chwycony uwiecznionymi na zdjęciu cęgami kowalskimi:haha:Także takie tam tanie sztuczki:szczerbol:

1.jpg

 

Powiedzcie Wy mnie czy ta miksturka do poczerniania to jednorazowego użytku jest i mam wszystkie blachy co posiadam od razu wrzucić czy dalej działa tylko, że coraz słabiej? No i czy opalać nad palnikiem blaszki przed, po, czy bez znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikstura działa wiele razy tylko słabiej. Szkoda wylewać po pierwszym użyciu. Będziesz miał wytrącony osad ale to w niczym nie przeszkadza. Wystarczy opłukać. 

Blaszek nie opalaj. Po co?!

Pancerne Eduarda do 350 można przepalic, owszem, ale tak drobne mogą się po prostu spalić. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No opalam by były miękkie. Tak robiłem np z osłonami wydechów i fartuchami tygrysa. Ostatnio jak rozwaliłem maszt złoma, to tą drabinkę próbowałem przygiąć wzdłuż(jak w instrukcji) w świeżo kupionej zaginarce. Twarda aberowska cholera wyskoczyła i w pysk dostałem:haha: Produkuje ktoś jeszcze jakieś fajne fototrawione drabinki w 1/700?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziś starczy. Jutro rzucę świeżym okiem co trza jeszcze poprawić. Była też dostawa masztów. Niejeden kablobijca by zadrżał z podniecenia:mrgreen: Teraz to mogę psuć na potęgę a Zawisza ZaMszowy będzie miał co blokować:szczerbol:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekając na wsparcie z Australii w kwestii bulajow robota przy kadłubie stoi. 

Wobec tego z ciekawości i w ramach automotywacji wykwasiłem wszystkie blachy i zmajstrowałem jedną nadbudowke rainboŁa. Oj będzie walka z tymi blaszkami. Ale efekt całościowy będzie co najmniej ciekawy. Z taka drobnicą jeszcze nie walczyłem. :rewol:

IMG_20200220_181711.thumb.jpg.ec3a61f0e5320347e2df06cc80791ace.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zajefajnie. Trza było też kupić:zly: Tymczasem moja bida z nendzom. Będę miał 3 rodzaje ryfla szpan kurłą. Mostek w tym modelu to jakieś nieporozumienie. Wyglądał jakby ktoś go zaczął projektować a potem zaciągnęli kogoś z ulicy i kazali mu dokończyć:szczerbol:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek jest koszmarny, fakt. Rainbow akurat tutaj wiele pomaga. Chociaż każe zostawić ta częśc osłony pod linia okien która wygląda jak psie g... znaczy się obły kawałek plastiku. Szkoda, bo tutaj jest fajna geometria tych późnych mostków. Jeszcze jak ktoś robi z osłoną p. odlamkowa to może to zakryć. Ale moja Mutsuki jej nie miała. :? Trzeba pokombinowac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie było tam może stelaża na plandekę? Można by wtedy szmatą zakryć. Ja w mojej Kisaragi to nawet nie wiem co i jak wyglądało po modernizacji. Jadę według zdjęć wraku Kikuzuki i rendera z łortandaera. Tymczasem...

1.jpg

2.jpg

3.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko!  Po modernizacji szmaty i stelaża już nie było. Rób wg wartundera. Możesz nawieexix dodatkowe bulaje pod mostkiem. 

A u Mutsuki w międzyczasie wyprowadziłem kadłub. Są łby Kitty, pasy i poprawione bulaje. 

Moja podstawa mostka wymagała na tyle dużo szlifowania i dosztukowywania że niestety musiałem ją dopasować i wkleic już na tym etapie co mi komplikuje malowanie... Trudno. Dodałem bulaje które pitrołd odpuścił i jakąś blaszkę sobie dopasowalem żeby psią kupę nieco zbliżyć do odpowiedniego kształtu. No i wyciOŁem parę drzwi. Na zdjęciach przymiarka na luźno z mostkiem. 

IMG_20200226_095139.thumb.jpg.2414362c2b712c4453db5f2d0c95c5cc.jpgIMG_20200226_095306.thumb.jpg.cd1755143d1cc3d7b868aab0e2488d66.jpgIMG_20200226_095400.thumb.jpg.81a558a5021198dfab9e0ee7aa0fb501.jpgIMG_20200226_100002.thumb.jpg.6067afb67515b88c2b98d49657fa4e7f.jpg

 

Edytowane przez Super_Hans
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię kręcę, co tutaj się odstawia.... Człowieka nie ma raptem pół roku, a tu takie cuda ? Panowie, jesteście nienormalni... Piękna robota ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw muszę tego dużego skończyć. Dosyć już przerw było, ale jak dobrze pójdzie to będę dziś stawiał kominy, przynajmniej pierwsze trzy.

Edytowane przez Szydercza Gała
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie zastój. Trochę trwała weryfikacja czy na pewno Mutsuki miała kabel demagnetyzujacy. Na zdjęciu go nie widać dobrze.

mutsuki-1941.jpg.56f75713442e6555c45a5c3b58808d50.jpg

Znalazlem recenzje YamaSzity Dana Kaplana i on tam pisze, że w 42 wszystkie już miały. Jak ktoś chce robić bez kabla to albo przedwojenne albo tuż po rozpoczęciu działań. 

Także zacząłem przymierzać i kleić. Ze względu na to że poprawiałem bulaje od zera to muszę kombinować trochę. 

IMG_20200304_131236.thumb.jpg.1197a522f8c1ab49e38b26244859740f.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w sumie powinno znaleźć się w " kupię" ale chyba tutaj będzie większy sens je zadać... 

Potrzebuje kawałek kabla demagnetyzujacygo. Na prawej burcie skopałem przyklejanie długiego prostego odcinka i poszło do kosza. Rainbow niestety nie daje zapasu. Może ktoś robi bez a ma go w blachach??? :stolek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.