Skocz do zawartości

Projekt grupowy - Japońskie niszczyciele typu Mutsuki 1/700


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, Piotras napisał:

Pieknie, tylko jaki okres? Moze to byc istotne:).

najpewniej na okres tuż po wprowadzeniu do służby. 1925-1930. Choć w czasie służby pomost Mutsuki nie był poddawany szczególnie widocznym modernizacjom i do końca zachował brezentowy daszek...

Mutsuki 1930 i 1937:

61208956_Mutsuki1930i1937.thumb.jpg.c32499f4fd7a15de7a4759b401d5d26d.jpg

tu zdjęcie po Tajfunie z 35

748293836_Mutsuki1935.thumb.jpg.1a5ac08949562e7019c100a93e64215d.jpg

 

ale na niektórych przebudowano pomost i założono stalowy. Tu Kikuzuki wydobyty 1 43 przy wyspie Tulagi:

839903635_kikutsuki1943b.jpg.1f74dd9b1807d47860af27f600cdb318.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego źródła jednak wszystkie niszczyciele typu Mutsuki miały przebudowane pomosty na sztywny dach... wiec Mutsuki tez. 

https://web.archive.org/web/20080828190211/http://www.smmlonline.com/articles/minekaze/minekaze.html

Mutsuki był zwodowany w Sasebo i tak był pomalowany pierwotnie. Niestety nie znam dokładnego przebiegu służby do 42. Jeśli był gdzieś dokowany poza Sasebo to jest możliwość zmiany koloru wg stoczni, gdzie przechodził modernizacje. Za dużo ich pewnie nie było poza naprawą większości tych jednostek po Tajfunie 1935. Ale niestety nie wiem, czy remont był w Sasebo.... ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
2 godziny temu, chudyhunter napisał:

Dobra, żeby nie było, że założyłem projekt i nic nie robię ? Na szybko trzy fotki z tego co udało mi sie zrobić w ostatnich dniach przy Minazuku

006.JPG

Cudo!

A moja stocznia niestety stoi. Raz, że pracuję teraz nad innym projektem ale przede wszystkim czekam na zamówienie do mojego Mikazuki i się chyba nie doczekam ?

2 godziny temu, Super_Hans napisał:

... Zamiast więcej to mam mniej czasu. Ale pozdrawiam siedzących w domach z pierwszej linii okopów. :lajkonik:

To taki paradoks. Siedzę w domu i tez by się wydawać mogło, że czasu full - a tu niespodzianka.

Co masz namyśli pisząc o pierwszej linii okopów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2020 o 17:44, chudyhunter napisał:

Dobra, żeby nie było, że założyłem projekt i nic nie robię ? Na szybko trzy fotki z tego co udało mi sie zrobić w ostatnich dniach przy Minazuku

004.JPG

005.JPG

006.JPG

Ostatni będą pierwszymi?:szczerbol: Ja mam jeszcze podobno dwa dni wolnego, to może przykleję wreszcie te kilka drzwi na mostku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Lipa napisał:

Ostatni będą pierwszymi?:szczerbol: Ja mam jeszcze podobno dwa dni wolnego, to może przykleję wreszcie te kilka drzwi na mostku...

Do roboty! ? Jak dobrze pójdzie to jutro albo po jutrze jadę z podkładem. Plan jest by do końca kwietnia zakończyć pracę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, chudyhunter napisał:

Poszedł w ruch podkład. Tak jak przewidywałem wyszło małe niedociągnięcie na łączeniu dna, tak więc szpachla w dłoń i do poprawki.

007.JPG

Masz zle wklejone drzwi na dziobie. Powinny być we wnęce pod działem nr 1 po lewej i prawej cylindrycznej podstawy. Chyba, że ja coś pomyliłem...

Tym czasem u mnie skromne postępy.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że dobrnąłem do tematu kominów to mam pytanie. Wokół nich jest kilka mini kominów. Czy były jakieś różnice pomiędzy poszczególnymi jednostkami czy wszystkie miały klepane według jednego schematu? Na jednym ze zdjęć przedwojennych Kikuzuki ma inny układ. Wyjątek? Ktoś coś wie? W modelu widzę jest, to spieprzone po całości. Blachy tetry to już nieporozumienie kompletne. Każą wymieniać glutowate ale poprawne zakończenia na coś co chyba jest z jakiegoś innego okrętu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci Lipa, że ja nie wiem. Gdzie nie spojrzysz to wygląda to inaczej, plany, rendery, zdjęcia, okresy, jednostki. W dodatku jak na złość robię minazuki z czerwca 1944 i znalazłem tylko 3 fotki. Nie dość że mało co na nich widać, to jeszcze nie są z tego roku. Tak więc ja jadę według tego co podaje rainbow w swojej instrukcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie chyba zleje temat i od A do Z pojadę z rendera. Na tyle na ile będę umiał. Kisaragi jest też może ze dwa-trzy zdjęcia sprzed modernizacji za szybko se zatonęła. Tym czasem...

1.jpg

2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem kominki i magazyny torped. Żeby uprościć sobie malowanie i sklejanie te z końcówkami H wpuściłem w pokład. Poza tym produkowałem jakieś druciane roztocza:szczerbol: Jak widać jestem za cienki i nie dam rady sam wykonać prawidłowych abażurów. Dam te z Tetry o ile uda mi się je poprawnie pogiąć i przykleić:szczerbol:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.