Skocz do zawartości

Projekt grupowy - Japońskie niszczyciele typu Mutsuki 1/700


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

Ogłaszamy dla wszystkich zainteresowanych projekt grupowy.

  1. Temat jak w tytule - w projekcie mogą brać udział modele  niszczycieli typu Mutsuki w skali 1/700.
  2. Budowa rusza 1 stycznia 2020 , zakończenie projektu następuje 30 czerwca 2020.
  3. Nie ma ograniczeń w kwestii wszelkich gotowych konwersji i dodatków. Oczywiście mile widziany wkład własny.
  4. Nie ma ograniczeń co do okresu i kamuflażu.
  5. Nie ma ograniczeń w kwestii prezentacji (winiet/dioram) przy zastrzeżeniu, że niszczyciel jest najwiekszym okrętem na nich występującym.
  6. Wszystkie warsztaty prowadzimy w obecnym wątku żeby nie zaśmiecić działu okrętowego pokaźną ilością japońskich niszczycieli. Komentarze i uwagi do poszczególnych postów zamieszczamy z opcją cytowania lub po prostu z hashtagiem # przed nazwą użytkownika. (przykład: #Użytkownik X - pięknie, #Użytkownik Y- nieładnie). 
  7. Powyższy regulamin jest ostateczny i nie podlega negocjacjom.

W ramach ułatwienia startu w PROJEKCIE, garść podstawowych informacji:

1. Model. Tu drogi są trzy:

2. Dodatki. Tu też trzy drogi, ale zależne od pkt 1.

Zapraszamy do udziału!!

Edytowane przez chudyhunter
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, filipsg napisał:

Aleście wybrali

To zdjęcie doskonale ukazuje m.in. dlaczego Mutsuki..  To bardzo zgrabna japoneczka z zadziornym dziubkiem i fajnOm taliOm. 

A z bardziej modelarskiego punktu widzenia, zestaw Rainbow przy odrobinie wysiłku wprowadza te dość proste modele w detal spotykany jak dotąd tylko w 1/350. Taka mała rekonwalescencja po Huntach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pit Road jest droższy, jest full Hull, ma nieco lepszy detal i pokład. Ale to akurat przy waloryzacji blachami może być wada. Do Mutsuki załaczyli niespodziankę w postaci 3 cm miniaturowej łodzi podwodnej typu A, Ko-hoyteki. 

Za chwilę wrzucę inboxa. 

 

Edytowane przez Super_Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niszczyciel, to maly. 

Jezeli w ogole  to model Yamashity z blaszka plus zestawy uniwersalne. Trzeba rozwazyc bo paskudny on jest bardzo. A mieli tyle ladnych to wybrali pokraka. Wiem dla Galy zeby chlopiny nowoczesa sylwetka nie oszolomila ???.

Edytowane przez Piotras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, chudyhunter napisał:

gumowe

dlaczego tam od razu gumowe, w dobie walki z wagą powiedział bym kompozytowe, kewlarowe no ostatecznie aluminiowe :)

a na poważnie 

Te rainbow-owe blaszki to jest dopiero pole do porażki ... /:) już to widzę - Jak zacznę robić to wyjdzie wrak :glupek:

Jeśli wezmę udział - do czego sie skłaniam - to muszę pomyśleć czy nie pójść w abstrakcje, i nie zrobić winietki z morzem z wieczora 6 czerwca 44. Akurat jak nasz bohater idzie pod wodę i niewiele widać :)?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotras napisał:

.... Trzeba rozwazyc bo paskudny on jest bardzo. A mieli tyle ladnych to wybrali pokraka. Wiem dla Galy zeby chlopiny nowoczesa sylwetka nie oszolomila ???.

 

1 godzinę temu, chudyhunter napisał:

Piotras, wszystko kwestia gustu i nikt nikogo nie zmusza do brania udziału w projekcie. Nie podoba się, i to nie. Jak chcesz możesz założyć swój projekt grupowy i składać w nim nowoczesne gumowe pindole :szczerbol: :haha:

 

1 godzinę temu, Piotras napisał:

Dzieki za mile slowo.

Zaczynacie trzodę beze mnie? :haha:

Spokój mnie tu, kuturalnie się wypowiadać, to dopiero pierwszy dzień :szczerbol: 

WHodzEM, Hawa -  43416+ Rainbow 7109, jako Nagatsuki (長月)  przed modermizacjami.

 

Nagatsuki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2019 o 10:11, unicaunica napisał:

Prosze sie nie naśmiechowywać z nofoczesnych współczesnych okrętóf ?

Bo są tacy co je lubią ?

Hehe przepraszam :szczerbol: A tak na serio to nic do nich nie mam, nawet w szafie leży i czeka na swoją kolej USS Yorktown (Ticonderoga) :D

Wczoraj doszedł do mnie zestaw blach, więc jestem gotowy. 

_20191003_125614-1280x843.thumb.JPG.2e7afefa878c91e6724cc0d967f805b8.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.