Skocz do zawartości

Projekt grupowy - Japońskie niszczyciele typu Mutsuki 1/700


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie gdy zastanawiam się jak ugryźć malowanie Minazuki powoli pracuję nad wodą. Baza praktycznie gotowa pod kolejne zabiegi. Ewentualnie dojdzie jeszcze kilka rozjaśnień, ale muszę się nad tym zastanowić. 

017.JPG

 

Edytowane przez chudyhunter
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej mi się ta metoda podoba Mariusz, bedę musiał sam sobie takie coś zrobić do jakiegoś statka :wink:  Proponowałbym jednak odważniej z hajlajtami , przynajmniej w kilwaterze, to potem ładnie współgra i dodaje głębi watce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nieco pogodowo... ?

Woda na Pacyfiku nie jest niebieska. Ma odcień zielonkawo-turkusowy. W kolejności: wybrzeża, południowego Borneno, wybrzeże wschodniego Borneo (Morze Celebes) widok na pełne Morze Południowochińskie, południowa część), wybrzeże Półwyspu Indochińskiego (Morze Południowochińskie, północna część)

P7190505.thumb.JPG.3ef1c8fdbfc5f4ca484a4255311bba0d.JPG

P7271175.thumb.JPG.5b9fde1fd4b9ba5585f39038a82e8056.JPG

P7271160.thumb.JPG.78e7887ce0d3d52bc51770c2a85cad4e.JPG

IMG_5732.thumb.JPG.ffdd1a976f1389977faf9d16a99ff856.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to za duże uproszczenie blacman. Wszystko zależy od stopnia oświetlenia. Ten sam akwen beddzie mial zupełnie inne odcienie w zależności od zachmurzenia, pory dnia. Oczywiście im płytsze zatoki tym zieleni może być więcej. Ale to nie reguła przecież. 

Tu okolice Palau w pełnym słońcu. Dlatego uważam że kolor Chudego jest ok. 

45003741-beautiful-view-of-palau-tropical-islands-and-pacific-ocean-from-above.thumb.jpg.b111bbe38cfa711727f7640ef1e87152.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Super_Hans napisał:

Tu okolice Palau w pełnym słońcu. Dlatego uważam że kolor Chudego jest ok. 

zdarzyło mi się parę razy widzieć ten kolor na własne oczy. Ale być może z powodu mocno zaawansowanego wieku mojego wzroku takiego koloru jak @chudyhunternie zdarzyło mi się widzieć.... Kolor Gały a i owszem. 

no cóż - każdy maluje jaką farba dysponuje... :D

paczam sobie daje 

 

Edytowane przez blacman
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, blacman napisał:

zdarzyło mi się parę razy widzieć ten kolor na własne oczy. Ale być może z powodu mocno zaawansowanego wieku mojego wzroku takiego koloru jak @chudyhunternie zdarzyło mi się widzieć.... Kolor Gały a i owszem. 

no cóż - każdy maluję jaką farba dysponuję... :D

paczam sobie daje 

Hehe... To tak zwany "efekt obserwatora". Swoją obecnością zakłóciles prawdziwy kolor :mrgreen:

A poważnie, mówimy o połowie planety i setkach tysięcy zdjęć. Na prawdę, kolor Mariusza też się na Pacyfiku widuje. Nawet jeszcze bardziej idący w ulteamaryne. Także nie ma o co się spierać wg mnie. 

725199839_toc-megaexpedition-mothership(1).thumb.jpg.509a7476f634406204afe450982b358d.jpg

Edytowane przez Super_Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod ręką miałem śnieżkę w trzech odcieniach, a że zalegała od kilku lat w piwnicy to postanowiłem ją wykorzystać. Wzorowalem się na zdjęciu z Google maps z miejsca zatopienia. _20200424_184044.thumb.JPG.34ba494511fe25091e748489d43d0b90.JPG

Poniżej wyspa 80 km od miejsca zatopienia Minazuki. Niektórzy malują taką farbą jaką dysponują, ja malowalem dokładnie taką jaką chciałem i dokładnie taki efekt uzyskałem. 

Pom_Pom_Island_copy_1280x959.thumb.jpg.279406dcdca3bd3c54984a78b78f4e4d.jpg

Edytowane przez chudyhunter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te Wasze mini akweny. Coś czuję, że na koniec trzeba będzie zbierać szczenke ze ściany. 

W dniu 21.04.2020 o 18:08, chudyhunter napisał:

Kosmiczny pająk nie przejdzie. Raczej szukałbym dla niego miejsca w Blair Witch :D

Postaraj się jakoś powyginać te co masz, jakby nie wyszły, to i tak będzie lepiej niż kosmiczny pająk :D

Muszę odszuka pudło z Nagimi Mieczami i w końcu zacząć składać na jakiejś zakrętce ten pomnik... modelarstwa:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roztocza 2.0. Powiedzcie mnie proszę. Jest sens brnąć dalej czy szkoda czasu? 2 h i kardiolog na jeden abażur a i tak nie jest zgodny z oryginałem:szczerbol: 

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez Lipa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.