Skocz do zawartości

Projekt grupowy - Japońskie niszczyciele typu Mutsuki 1/700


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

Jak skończę niemiecki kajak to biorę się za  japońca. Kilkanaście rozgrzebanych czołgów i 3 łódki to chyba za dużo:szczerbol: Somsiad sprężył poślady i  trzeciego już miałem blaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawerciłem bulaje wiertłem 0.4. Wyszło prawie równo, ułamlem 3 wiertła podczas wiercenia w palcach po założeniu ostatniego na dremla poszło gładko niestety kosztem precyzji, ale nie ma dramatu bo po pasach poszycia nakleje fototrawione bulaje 

Kdłub ogolony, wyszpachlowany i oszlifowany czeka na nałożenie pasów poszycia 

IMG_20200112_123033.jpg

IMG_20200112_123053.jpg

 

IMG_20200112_124042.jpg

Edytowane przez Bartosz.B
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Dołączam do projektu z pitroudowym Mutsuki. Zacznę zapewne ze sporym opóźnieniem bo dopiero wczoraj zamówiłem...
Będzie to moja pierwsza łajba, więc mam nadzieję że z Waszą pomocą jakoś będzie ona wyglądała.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, FilipB napisał:

Witam wszystkich.

Dołączam do projektu z pitroudowym Mutsuki. Zacznę zapewne ze sporym opóźnieniem bo dopiero wczoraj zamówiłem...
Będzie to moja pierwsza łajba, więc mam nadzieję że z Waszą pomocą jakoś będzie ona wyglądała.

Witamy i cieszymy się :) Ja swojego zacznę pewnie w marcu, więc się nie przejmuj. Oczywiście jeśli będzie dziesz potrzebował pomocy to smialo pisz, pytaj, a pomoc uzyskasz. W końcu po to też jest ten projekt! ? Jeśli jeszcze nie zaglądałeś, to polecam zobaczyć wątek ostatniego projektu Huntów.

Powodzenia :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, M.A.V. napisał:

Bartosz.B -  to jest to imadło na przegubie kulkowym? przyssawka dobrze trzyma ?    kiedyś je oglądałem w sklepie "przez szybę" ale ostatecznie nie kupiłem

Tak na kulowym wiec praktycznie mamy niczym nieograniczona manewrowosć. Co do przyssawki to jest najsłabszy punkt tego imadła na gładkim nie oderwesz, ale już na blacie z imitacja slojow nie za bardzo chce siedzieć. Plusem jest to że jest dość ciężkie i praktycznie nie zachodzi potrzeba przymocować go do blatu, w każdym razie nie kupił bym bym go drugi raz właśnie przez tą przyssawkę,  no i pewnie bez tej nalepki można kupić takie samo za połowę ceny 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, chudyhunter napisał:

Witamy i cieszymy się :) Ja swojego zacznę pewnie w marcu, więc się nie przejmuj. Oczywiście jeśli będzie dziesz potrzebował pomocy to smialo pisz, pytaj, a pomoc uzyskasz. W końcu po to też jest ten projekt! ? Jeśli jeszcze nie zaglądałeś, to polecam zobaczyć wątek ostatniego projektu Huntów.

Powodzenia :piwo:

Projekt z Hutami śledziłem na bieżąco i bardzo mi się podobał. Powiem nawet że zanim zacząłem go obserwować, to zakładałem że jak wezmę się za okręt, to wybiorę jakiś pancernik lub krążownik bo gdzie za takie małe popierdółki się brać. Wasze prace jednak pokazały mi, że z tych mikrus też można zrobić bardzo efektowny model.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóźnieniem nic się nie przejmuj, co prawda zacząłem jako pierwszy, ale teraz 99 % mocy mojej stoczni jest przestawionych na Dantona, więc pewnie z miesiąc albo i lepiej nic się do przodu nie ruszę w tym temacie :haha: 

Edytowane przez Szydercza Gała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 18.01.2020 o 00:32, Szydercza Gała napisał:

Drzewno juz tYSZ mOm... 

 

 

Widzę Gała że wierność sosence aż do grobowej deski :haha:

 

Tym czasem u mnie za wiele do pakazania nie ma, no może poza blaszkami co je zamoczyłem w kwasie by nieco z czerniały i zmatowily się. 

 

IMG_20200112_172945.jpg

IMG_20200112_173027.jpg

Edytowane przez Bartosz.B
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, laskonogi napisał:

A dla słabszych to czemu moczysz ? Lepiej farba trzyma ? 

Tego nie wiem mam nadzeje że tak będzie bo robie to pierwszy raz. Początkowo miałem to robić by wyrazie odpadnięcia farby nie świeciło za mocno po oczach, ale teraz mam nadzeje że nie będzie w ogóle problemu z odpadającą farbą. 

Blaszki po moczeniu stały się bardzej matowe i nie zostają na nich odciski paluchów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartosz.B napisał:

Tego nie wiem mam nadzeje że tak będzie bo robie to pierwszy raz. Początkowo miałem to robić by wyrazie odpadnięcia farby nie świeciło za mocno po oczach, ale teraz mam nadzeje że nie będzie w ogóle problemu z odpadającą farbą. 

Blaszki po moczeniu stały się bardzej matowe i nie zostają na nich odciski paluchów 

Tego preparatu używa się raczej w celu uzyskania efektu postarzania.... ale może i działać w ten sposob jak opisujesz. 

Blachy do malowania najlepiej po prostu odtłuścić - a odtłuścić najlepiej po prostu umyć acetonem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mocze wszystkie blachy od jakiegoś czasu. Wg mnie jest kilka plusów takiego rozwiązania. Tak jak Bartosz pisze, powierzchnia jest bardziej matowa więc lepiej trzyma farbe, jest ciemna więc można to traktować jak blackbasing.  Niektóre skomplikowane elementy po zagięciu mają głębokie i trudno dostępne zakamarkami które trudno pokryć farba. Po moczniu tam będzie czarno więc jak farba nie dojdzie to nic. No i nawet jak się ją później zadrapie to farba odsłoni ciemną matowa powierzchnię a nie goły mosiądz. 

Przed kwasem w acetonie koniecznie. Po kwasie woda, może być trochę detergentu. Samo przetarcie pędzlem z wodą daje matowa powierzchnię. Jak się dłużej przepoleruje to wyjdzie satyna w stylu gun metal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.