Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Flachenty napisał:

Nie ma co się strzec. Pewnie tak jak od lat w Italerce jest plastik Kinetica 😉

W Italerce jest plastik Italeri tylko dwa modele były przepakami Kinetica F-16C Barak i F-16DG/DJ Fighting Falcon. Reszta to model z połowy lat 90'

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hellvis napisał:

B/C by wznowili

 

I można by zrobić argentyńskiego... :cool:

 

W dniu 4.04.2023 o 19:04, mirage3 napisał:

W tej edycji mają być tylko malowania na  Kangury.

 

W sam raz na dioramę... :mrgreen:

 

image.thumb.png.91a42501a2c18838538e87665ad489ec.png

  • Like 2
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarł do mnie Caudron z Dory, niestety ze smutkiem muszę powiedzieć, że nawet na modelu widać piętno zawieruchy wojennej. Zamówiłem Vengeance, on był przygotowany przed wojną. Jakość niebo a ziemia. Oczywiście, nie zniechęcam do zakupu, właściwie wręcz przeciwnie mimo wszystko, ale mowa, że Answer ma problemy z jakością w związku z wojną nie są wyssane z palca. Dora jest z Dnipro, a wiec niemal w centrum zadymy.

Się podszlifuje  i będzie git :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś mnie teraz zasmucił. Kuchnia, cxy ja muszę mieć zawsze takiego pecha? Zawsze jak ma się ukazać model jakiegoś ulubionego mojego samolotu, na który czekam z utęsknieniem to musi coś się stać że akurat ten model jest skopany, do du...😭, no czemu tak jest?

Co, mam hobby zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, model nie jest do dupy. Absolutnie!

Model jest opracowany bardzo dobrze, widać tylko problemy z produkcją, ramki plastikowe. Nie jest gładki, trzeba będzie trochę zadziałać. Trochę płytkie linie tu i tam, na spodzie trochę do poprawy. Ale jak nasz Blocha to ten jest takim blochem z lekkim minusikiem, natomiast nie ma w nim trudnych podziałów. To tak na szybko bo przecież go jeszcze nie  zacząłem :) .

Brać, zobacz jak ludzie pieją nad Sumem :) :) :) :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, gajowy z wąsami napisał:

Na kolorowanki w Stratusie o Rumunach nie patrz... tam jedynie fotki są przydatne, choć w innych publikacjach są one o wiele lepszej jakości...

 

Kolorowanki jak kolorowanki. Zdjęcia pokazują cudownie zużytą maszynę. 
Będę musiał się zakręcić wokół kolejnego Hurricane'a bo jeden jest już planowany na Fina

 

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, HK1885 napisał:

 


Będę musiał się zakręcić wokół kolejnego Hurricane'a bo jeden jest już planowany na Fina

 

 

 

Zarówno fiński, jak i rumuński powinny mieć trochę inne kołpaki. Do tych maszyn trafiły śmigła DH i kołpaki od Spitfire. Stąd ich średnica u podstawy była większa, podobnie jak wszystkie "tępe" kołpaki do Rotoli. Nie wiem, czy  ta subtelność jest zauważona w instrukcji do kalkomanii? W skali 1/72 jest zamiennik Quickboosta. Mam nadzieję, że przyszły Hurricane 1/48  z AH będzie miał prawidłowy, trzeci kołpak dla fińskich i rumuńskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mirage3 napisał:

Hasegawa się wzięła do gotowania i kolejne kotlety idą do podgrzania !

 

image.png.2df623bc84a4e907d436b2406872be6d.png

image.png.7944654d13c99a833d1f5c5b7ccba056.png

image.png.115c8615cc6f0028687f4643f615739c.png

image.png.36d8138aa048ca6a84fbe6a003a256cd.png


Z tym, że te modele z niby regularnych serii nie wracają na stałe do katalogu, są de facto limitkami jak wszystko.
Z Crusaderem J, jak się komuś nie pali, poczekałbym na H2K, zapewne w podobnej cenie, ale z lepszej jakości kalkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.