Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Przedsprzedaż Hurricane'a Army rusza o 19. Jako bonus - wydechy drukowane 3D i boxart w formie plakatu A4. W zestawie nie ma blaszek 

Szczerze mówiąc, jeśli cena przekroczy profipacki Eduarda to chyba sobie daruję na ten moment...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena pewnie przekroczy profipacki Eduarda. Jednak jeśli ktoś chce model Hurricane, a nie substytut jakim jest Hasegawa, to na pewno nie pożałuje zakupu. Pochwalę się, że miałem wpływ na proces  powstawania zestawu, część po części, jako niezależny konsultant (Hurri jest moim ulubionym samolotem od dawna) i nie widzę słabych stron. Hurricane nie jest łatwy. Nie ma żadnego pewnego, wyczerpującego źródła wiedzy o tym samolocie. Wszystko wymagało setek godzin weryfikacji i porównywania ze zdjęciami, chociaż teoretycznie był projekt 1/72 i dużo można było przejąć, ale jest to zupełnie nowe opracowanie, a nie nadmuchane 1/72. Wszystkie delikatne nieścisłości z 1/72 zostały usunięte.  Problemem może być tylko to, że w projekcie są rzeczy, których zobaczenie i docenienie wymagałoby gruntownej wiedzy i bystrego oka. Tak więc model jest nawet trochę za dobry😎 i czas jego projektowania dlatego był tak długi, bo nie było kompromisów. Jeśli to jest dla Ciebie zbyt entuzjastyczne, to przyjmij, że jestem po prostu cholernie zadowolony, albo wręcz uszczęśliwiony efektem. 

Edit: Cena 198 złotych. 45€. Czyli ok.15% więcej, niż  nowe profipacki Edka.

 

Edytowane przez letalin
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, letalin napisał:

Problemem może być tylko to, że w projekcie są rzeczy, których zobaczenie i docenienie wymagałoby gruntownej wiedzy i bystrego oka. Tak więc model jest nawet trochę za dobry😎

 

Nie wiem czy koledzy widzieli ten warsztat Hurricana, jeśli nie, to polecam:

https://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=79416&hilit=hurricane

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, barszczo napisał:

Tak czułem, Revell 1:32 wychodzi taniej... :? . No nic, czekam na recenzje.

Ja też czekam na obiektywne recenzje. Gdyby Sebol ją zrobił, byłoby super🤩 Ja kiedyś zrobię porównanie AH 1/48 z Revell 1/32. Nieobiektywnie😜

Edytowane przez letalin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, letalin napisał:

...Ja kiedyś zrobię porównanie AH 1/48 z Revell 1/32. Nieobiektywnie😜

No to czekamy :kawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 PLN i fotel z pasami ale jak kupisz trzy modele, no sorry... Rozumiem, że może to być bardzo dobre opracowanie, rozumiem że cena może być wyższa, ale za 50zł więcej to już mogli dorzucić każdemu do preorderu ten fotel i lufy jak to było w przypadku P-39. Bo tak to nie dość, że płacisz dwie stówy za plastik, to jeszcze kolejne 50 za blachy z pasami i toczone lufy. Ja pasuję 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że Eduard znów kupi od Army nieco wyprasek na wagę, dorzuci swój szpej i zacznie to sprzedawać po normalnych pieniądzach. A szansa jest, bo tam Kutt przecież jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MIRO napisał:

Miejmy nadzieję, że Eduard znów kupi od Army nieco wyprasek na wagę, dorzuci swój szpej i zacznie to sprzedawać po normalnych pieniądzach. A szansa jest, bo tam Kutt przecież jest.

Może za rok:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MIRO napisał:

Miejmy nadzieję, że Eduard znów kupi od Army nieco wyprasek na wagę, dorzuci swój szpej i zacznie to sprzedawać po normalnych pieniądzach. A szansa jest, bo tam Kutt przecież jest.


Primo, Edek w "normalnych pieniądzach" to już melodia przeszłości. Chyba, że się zweryfikują swoją politykę, bo z tego, co słyszę, po noworocznych podwyżkach sprzedaż trochę siadła. Secundo, wątpię, żeby przepakowali armohurrka w 48, skoro pracują nad własnym.
Swoją drogą, ja tam się spodziewałem ~250 zł 😆

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, letalin napisał:

Ja też czekam na obiektywne recenzje. Gdyby Sebol ją zrobił, byłoby super🤩 Ja kiedyś zrobię porównanie AH 1/48 z Revell 1/32. Nieobiektywnie😜

To trochę nie fair. Zrób porównanie Revell 1/32 z Arma 1/72. My zrobiliśmy. Wnioski naprawdę ciekawe.

Edytowane przez GrzeM
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, martinello napisał:

Ja zamówiłem, w komplecie z p-11....

Też się zastanawiam nad tą opcją :hmmm:(choć już jedną PZL-kę mam; choć jak to mówią: "P-11-tek nigdy za wiele" :mrgreen:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MIRO napisał:

Miejmy nadzieję, że Eduard znów kupi od Army nieco wyprasek na wagę, dorzuci swój szpej i zacznie to sprzedawać po normalnych pieniądzach. A szansa jest, bo tam Kutt przecież jest.

Ja tam ekspertem od ekonomii nie jestem ale wydaje mi się, że firma pokroju Army nie ma w swoim portfolio aż tylu modeli (oraz dodatków )co Edek czy Tamka (która w ogóle jest molochem co jeszcze robi farby narzędzia i goli jak za zboże), żeby jej nabijały kieszenie a co za tym idzie mogła sprzedawać ten model za przysłowiową stówę. Osobiście uważam, że dobrze skalkulowana cena. W końcu to ma być interes a nie działalność charytatywna na rzecz wiecznie ciemiężonych cenami polskich modelarzy 🙂

Produkt sądząc po testowych wypraskach pierwsza klasa - zamiast narzekać na Armę popatrzcie jaką manianę Answer odwalił z Sokołem - tam to jest prawdziwa zgroza.

Edytowane przez Psar77
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast narzekać na cenę ( co oczywiście każdy ma prawo zrobić) może lepiej porównać jakie inne modele można kupić za podobne pieniądze w sklepie modelarskim.  Jednosilnikowy myśliwiec z II wojny w cenie Ok. 200 pln nie jest wyjątkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze coś ciekawego wypuścili a nie nudnego Hurricane to sam bym kupił.:mrgreen:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, martinello napisał:

Zamiast narzekać na cenę ( co oczywiście każdy ma prawo zrobić) może lepiej porównać jakie inne modele można kupić za podobne pieniądze w sklepie modelarskim.  Jednosilnikowy myśliwiec z II wojny w cenie Ok. 200 pln nie jest wyjątkiem...

Tym bardziej że model wydaje się być WYBITNY. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, martinello napisał:

Zamiast narzekać na cenę ( co oczywiście każdy ma prawo zrobić) może lepiej porównać jakie inne modele można kupić za podobne pieniądze w sklepie modelarskim.  Jednosilnikowy myśliwiec z II wojny w cenie Ok. 200 pln nie jest wyjątkiem...

Taki przykład: większy od Hurricana, bardziej skomplikowany i całkiem niezły Hawker Tempest Eduarda w wersji Weekend, czyli plastik z kalkami, dokładnie to samo co proponuje Arma, to koszt ok.125zł po podwyżkach. Wersja Profi, czyli kilka malowań więcej plus blaszka z maskami, to teraz jakieś 195zł. Kucyk w wersji Weekend jest jeszcze tańszy. Myślę że Hurri będzie lepszy od Edkowych wypustów, ale czy aż tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.