Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Dajcie spokój, dyskusja jak zawsze.

Arma ma zawsze cenę wyższą niż edek o kilkanaście procent. Tak ją skalkulowali. to jest trwały element ich polityki i widocznie sie sprawdza skoro to robią dalej. Żadne lamenty na forach czy fejsie jak widać tego nie zmienią.

Na zdjęciach model wygląda bardzo dobrze, pytanie jak to do kupy sie będzie składać z tymi wszystkimi nitami wypukłymi i innymi detalami. Oby nie było zapadlisk, bo przy takich detalach poprawić to będzie cholernie ciężko.

Do edka bym nie porównywał, jeśli wypraski wyjdą dobrze, to edka zostawiają w tyle o kilka długości.

Blaszka to nie problem, edek robi je mocno na siłe, 99% detali jest do wyrzucenia a jak ktoś np. kupi kabinkę brassina to i tak najlepsza jest ta żywiczna do nałożenia kalkomanii. To akurat Arma dała w pudełku. Problemem są tylko pasy ale tu edek poratuje jak i z kółkami 😉. Deska od YAHU do kompletu i będzie dobrze a jak by sie pojawiła kabinka vacu od robtaurusa to będzie bardzo dobrze :D

 

Edytowane przez Qz9
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, barszczo napisał:

Taki przykład: większy od Hurricana, bardziej skomplikowany i całkiem niezły Hawker Tempest Eduarda w wersji Weekend, czyli plastik z kalkami, dokładnie to samo co proponuje Arma, to koszt ok.125zł po podwyżkach. Wersja Profi, czyli kilka malowań więcej plus blaszka z maskami, to teraz jakieś 195zł. Kucyk w wersji Weekend jest jeszcze tańszy. Myślę że Hurri będzie lepszy od Edkowych wypustów, ale czy aż tak?

Między innymi ten model miałem na myśli.

Tempest Eduarda ma już pięć lat.  Myślę, że zarobili już na nim przez ten czas a nadal trzymają wysoka cenę. Profipack kosztuje ok. 195 pln ale ma blaszkę. Weekend jest tańszy,  ale nie ma maski więc nie jest to dokładnie to samo. I tu jest problem z porównywaniem modeli, każdy z nas ma inne kryteria .

 

A tak swoją drogą nie bardzo rozumiem, narzekania na cenę. Nie pasuje - nie kupuj. To nie jest jedzenie które trzeba kupić, żeby żyć.

Chcesz Hurricane Iic a 200 pln to za dużo? - kup hasegawe, revella czy italeri. Te modele pewnie teraz mocno stanieją "z drugiej reki". Na szczęście w przypadku hurasia nikt nie jest skazany na jeden jedyny model w danej skali.

Edytowane przez martinello
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszka to przeszłość. W Hurri 1/72 AH jest blaszka i tam jest dużo części  powodujących tylko frustrację. Chciałbym wiedzieć ilu modelarzy skutecznie zamontowało np. uchwyty do otwierania kabiny. Ich delikatność  i wielkość nie nadaje się dla moich oczu i drżących rąk. Wymyślałem przyrządy montażowe, ale też bez sukcesu. Pomysłem AH jest prosty w montażu model. Coś w rodzaju Tamiyi, gdzie balans między przybliżeniem do oryginału i prostotą montażu jest optymalny. Prosty w montażu, ale bogaty w detale. A blaszki z ich płaskościami są passé. Zupełnie mnie nie przekonują np. przewody zapłonowe z blaszek na silnikach Hayate,  czy Wildcata. Płaskość biję po oczach i druk 3D ma tu przewagę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, martinello napisał:

A tak swoją drogą nie bardzo rozumiem, narzekania na cenę. Nie pasuje - nie kupuj. To nie jest jedzenie które trzeba kupić, żeby żyć.

 

Prawda? Już tyle razy zostało to powiedziane i wciąż trzeba to pisać od nowa... A może specjalny wątek założyć pt Narzekanie na cenę? Bedzie można napisać "jprld ale drogo na pewno nie kupię" albo zrobić od razu przycisk o takiej treści? :szczerbol:

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, letalin napisał:

Blaszka to przeszłość...

Niby tak, ale niech Arma rozwiąże problem z pasami w swoich modelach - bo one akurat z blachy są OK. Jak nie blaszka to jakieś inne medium, ale w standardzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekanie na ceny by się skończyło gdyby wprowadzić opłatę za komentarze 1 zł + VAT:haha:

Edit

No i zamówiłem pierwszy model Army do kolekcji. Wreszcie sam będę mógł sobie pociąć skrzydełka i sprawdzić, czy jest w środku prawda, czy tylko powietrze:haha:

 

Edytowane przez lord_karton
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba oddać Armie, że Hurri zapowiada się świetnie. Co do ceny to spodziewałem się większej, choć ciekawe ile ten model będzie kosztował po preorderach 🤔 i nie, nie żebym twierdził, że dwie stówki za ten model to mało, no ale po tym jak AH wycenia teraz swoje modele (np. już absurdalna cena za P.11c 🤨 ) to tak jak wspomniałem, obstawiałem wyżej. 

Jednak dalej mnie irytuje to, że za 200zł czyli chyba najwyższy poziom ceny, spotykany w tej wielkości modelach, nie otrzymujemy w pudełku standardowo wszystkiego, co pozwoli wykonać taki model bez dokupowania dodatków.     

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arhtus napisał:

Wszystkie za wysokie, krucafuks !!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Hurasia, to może by zrobić "zrzutkę", żeby zebrać na "paczki po 3" - wtedy za te dodatki doszedł by tylko koszt wysyłki - 2 osoby dopłacają te 14-15 zł za paczkomat, a jedna musi podzielić i powysyłać. Co o tym myślicie ? Sam bym się tak pisał, wówczas tylko oddzielny wątek na to można zrobić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Qz9 napisał:

Na zdjęciach model wygląda bardzo dobrze, pytanie jak to do kupy sie będzie składać z tymi wszystkimi nitami wypukłymi i innymi detalami. Oby nie było zapadlisk, bo przy takich detalach poprawić to będzie cholernie ciężko.

Tak samo uważam, największy problem będzie z odtwarzaniem tych pięknych detali jeśli coś trzeba będzie tam poprawiać.

 

14 godzin temu, Qz9 napisał:

Do edka bym nie porównywał, jeśli wypraski wyjdą dobrze, to edka zostawiają w tyle o kilka długości.

Edek od dawna robi modele tak, żeby kupić dodatki. Dałoby się zrobić wiele rzeczy lepiej w plastiku, ale po co? Na dodatkach zarobią 2x tyle.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, martinello napisał:

A tak swoją drogą nie bardzo rozumiem, narzekania na cenę. Nie pasuje - nie kupuj. To nie jest jedzenie które trzeba kupić, żeby żyć.

Oczywiście że kupię, przynajmniej przymierzam się bo czekam jeszcze na recenzje. W moim przykładzie chodziło tylko o porównanie cen z inną wiodącą firmą produkującą modele i o to, że nie należy wszystkiego przyjmować bezkrytycznie bo to nasze, przez nas wykonane itd. Przy każdych zakupach potrzebny jest zdrowy rozsądek, zarówno jedzenia jak i przyjemności wink4.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Qz9 napisał:

??? a co masz lepszego?

 

Zależy, co kto lubi. Mi np. w Yahu nie leży to, że są płaskie. Myślę, że kitowy zestaw (plastik+ kalka) w tym przypadku bardziej może mi się spodobać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, barszczo napisał:

Przy każdych zakupach potrzebny jest zdrowy rozsądek, zarówno jedzenia jak i przyjemności wink4.

Jeśli chodzi o modelarskie zakupy to zdrowym rozsądkiem kierowałem się jakoś do 2006 roku :szczerbol:

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, BRAVO112 napisał:

moze i nie, ale, Gladiator 1:72 nadruk na desce jest przesuniety  o 0,5mm !!!

w 48 bedzie pewnie z milimetr....

Mam kilkanaście desek YAHU I nie ma absolutnie żadnego problemu. Na 99% to o czym piszesz to kwestia przesunięcia dwóch Blaszek. Rozklej przód i tył delikatnie podważając nożem u góry  i złóż je tak jak trzeba. Będzie Pan zadowolony i bez przesunięć 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMK Mi-17 1:48 - w końcu jest- mam i JA

 

343282442_3364508027146066_6780831865278304038_n.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.