Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Że to inna wersja to wiem i że nikt jej nie puszczał(przynajmniej w klasycznym wtrysku)

Chodziło mi o ogólną bryłę. 

Z tych wymienionych to który lepszy Edek czy ICM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quś...tak myślałem że ICM bo ostatnio zakupiłem Edka a u mnie zawsze wszystko pod górę. Cóż będzie najlepszy z najsłabszych. Jak go skończę.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
20 godzin temu, Wojtu204 napisał:

I kolejna wariacja na temat od Kinetica :) 

image.thumb.jpeg.edd9f14f003f389a9d3bb39e4000b2f8.jpeg

Ciekawe, kiedy wydadzą Jastrząbka... bo zapowiedziany jakiś czas temu.

Edytowane przez raptorf22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wkurzające w tym modelu jest to, że nie dali belek pod Marsy w plastiku, o samych wyrzutniach nie wspominając.

Raczej nie ma na co liczyć, że wydadzą Lima-6bis, a wtedy furtka do fajnych malowań robi się oooogromna 😋

Może ktoś się zdecyduje wydać zestaw korekcyjny na Lima, belki, wyrzutnie i żądło, byłoby fajnie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Wszystkomający model “Premium” czyli belki, Marsy, kòłka, fotel, drabinka i hełm pilota (!) z żywicy 3D - za jedyne 15€ więcej! Ale pewnie malowań i kalek do 6bis to w pudełku już nie będzie…

IMG_3257.jpeg

Edytowane przez Bedrzich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dodatki jako dokładniejsze zamienniki jak krzesło, koła, czy tablica spoko, ale właśnie to jest irytujące, że nie dali tych podwieszeń standardowo w plastiku. 

Co do kalek do Lima-6bis to jednak jakieś na rynku są dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arhtus napisał:

Te dodatki jako dokładniejsze zamienniki jak krzesło, koła, czy tablica spoko, ale właśnie to jest irytujące, że nie dali tych podwieszeń standardowo w plastiku. 

Co do kalek do Lima-6bis to jednak jakieś na rynku są dostępne.

ModelMaker robi, nawet gdzieś są “na stanie”…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mam gdzieś zestaw firmy SMER. Tam wystarczyło zamienić statecznik na statecznik z pojemnikiem na spadochron hamujący i był Lim - 6 🙂 Muszę go poszukać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to tylko o zasobnik chodziło, cały statecznik pionowy to fantazja, a to tylko wierzchołek góry. Ten model niestety tylko z sylwetki przypomina Miga-17. Kiedyś chciałem coś z niego wyrzeźbić, ale tak naprawdę to trzeba by go poprawić całego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jak znam życie to za chwilę AWC będzie mialo zestaw korekcyjny w ofercie do Lima-6 . Wystarczy poczekać chwilę (bo teraz zaraz ma być F-16D pod tamkę i Mig-29UB, podobno mają być gotowe na babarybe do obejrzenia). Kalkomanie do Lima są z ModelMakera i nic więcej na dzisiaj nie trzeba. 

Co do  nowego Kineticowego F-16 w polskim malowaniu to serdecznie polecam unikać.  Model, na ktory naprawdę szkoda czasu i nerwów. 

Edytowane przez Qz9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2024 o 07:27, Xmen napisał:

Żeby była jasność.Mi nie chodziło o jakość tych farb tylko o kolorystykę.

Powodzenia w budowie Morana.:super:



Dziękuję. :) 

Taka moja spóźniona uwaga co do tego zestawu. 


Dla wersji polskich (wz. nr. 2 i 3) nie ma oznaczeń szybkiej identyfikacji w postaci białych cyfr i liter, które umieszczano na dolnej powierzchni skrzydeł. 
Szukałem jakiejś kalkomanii "vichystowskiej" (Madagaskar bądź Indochiny) i ten szczegół zwrócił moją uwagę. 

W każdym razie złożyłem już zamówienie w Banzai i czekam na mojego M.S. 406C1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Herod napisał:

Taka moja spóźniona uwaga co do tego zestawu. 

Dla wersji polskich (wz. nr. 2 i 3) nie ma oznaczeń szybkiej identyfikacji w postaci białych cyfr i liter, które umieszczano na dolnej powierzchni skrzydeł.


Jeśli masz na myśli samoloty No. 906 i 966, to brak ten oznacza li tylko, że autorzy opracowania są świadomi aktualnej wiedzy w temacie (a w tym akurat przypadku zdaje się, że ktoś im zwrócił na pewne rzeczy uwagę po tym, jak pokazali wstępne ilustracje) - samoloty z serialami c.a. 900-970 z SNCAO nie miały Matricule Militaire pod skrzydłami. Wiem, że pojawiały się w starszych publikacjach, ale w Polish Wings 38 na ilustracjach już ich nie znajdziesz 😉
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos sie dokladnie przyjrzy, to te malowanki w nowych PolishWings są dość mocno inne niż dotychczas prezentowane. Ilość zdjęć od turystów z wehrmahtu pozwala mocno zweryfikować dotychczasowe dogmaty 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.