Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, MIRAGE 5 napisał:

Trochę dziwi mnie to biadolenie na banzaja , a tam jest napisane Preorder to zagwarantowanie sobie dostępności modelu jako pierwszy. Często w niższej cenie niż cena regularna w sklepie (TYLKO PRZY PŁATNOŚCI OD RAZU - W PRZYPADKU WYBORU PŁATNOŚCI "ZA POBRANIEM" CENA MOŻE ULEC ZMIANIE.Preorder polega na tym że płacisz teraz a model dostaniesz dopiero zaraz po premierze. Czasami udaję się że model wysyłamy dzień przed premierą - wtedy w dniu premiery model jest już u Ciebie. Na model z preordera czeka się TYDZIEŃ, miesiąc, dwa a czasami i 6 lub 8 miesięcy.😃

Możliwe, choć może to być tylko moja interpretacja, że opis dotyczy wprowadzenia do sprzedaży w Banzai, a nie na polskim rynku. I myślę, że taki ma to sens - sklep dostaje modele i w pierwszej kolejności wysyła do tych, którzy zamówili w preorderze. A że z różnych powodów modele w sklepie pojawiają się później niż w ogólnodostępnej sprzedaży...

W Banzai kupowałem nieraz, nierzadko w preoderze i mam świadomość, że termin wejścia do tego sklepu nie jest taki sam, jak w innych i trzeba poczekać dłużej - ja mogę, cena mi to rekompensuje (czasem jest to kilkanaście PLN, ale częściej kilkadziesiąt, zdarza się i ponad 100, więc sumarycznie nie mam powodów do biadolenia 😉 )
A jeśli ktoś nie może, lub nie chce czekać i wybiera inną ofertę, nawet droższą, to jest to jego decyzja, którą powinniśmy uszanować :) 

Mamy na szczęście jeszcze wybór zarówno modeli do sklejania jak i sklepów, gdzie możemy je kupować i każde podejście jest dobre, dopóki nie działamy na czyjąś szkodę, a sami mamy spełnione swoje modelarskie "chcenia" :) 

Edytowane przez Wojtu204
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój preorderowy ICM jeszcze nie dotarł, Banzai był pierwszy z ofertą, teraz taniej wraz z kosztami wysyłki jest u innych ale też nie będzie gwarancji, że po zwrocie pieniędzy inny sklep będzie miał go jeszcze po lepszej cenie, no cóż: jak nie covid to wojna, huragan na oceanie lub piraci Ec4k9kuTURBXy81NGQ2ZjU4NC0wZTY5LTRhNTItO

Edytowane przez panmopsik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2023 o 20:31, _OldMan_ napisał:

Ja trzy tygodnie temu wycofałem zamówienie na ten i jeszcze dwa inne modele.

Dostałem bez problemu zwrot kasy.

Może się mylę, ale w preorderze oczekuję niższej ceny, ale też szybszej dostawy.

W tym przypadku cena nie rekompensuje opóźnienia w dostawie.

Mam podobne zdanie, preorder jednak powinien być obsłużony najpierw.

No nic , dam jeszcze tydzień jak nie będzie info wycofam, bo model jest powszechnie dostępny od stycznia. 

Może Banzai powinien uzupełnić opis  u siebie co znaczy Preorder w ich ocenie, bo raczej w większości  preorder to możliwość zamówienia i obsłużeni jako pierwsze......
Model jest dostępny od stycznia w PL więc jestem lekko zdziwiony. Następnym razem nie zamówię niczego  z preorder w tym sklepie, ale nie chodzi tutaj że nie wywiązują się tylko  nawet nie są w stanie opisać kiedy otrzymają zamówienie.

Zamawiając w 10.2022  było powiedziane  że pojawi się 12.2022 lub 1.2023.... także na to liczyłem.......zaraz będzie kwiecień i nikt nic nie wie. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2023 o 21:07, raptorf22 napisał:

Mam podobne zdanie, preorder jednak powinien być obsłużony najpierw.

No nic , dam jeszcze tydzień jak nie będzie info wycofam, bo model jest powszechnie dostępny od stycznia. 

Może Banzai powinien uzupełnić opis  u siebie co znaczy Preorder w ich ocenie, bo raczej w większości  preorder to możliwość zamówienia i obsłużeni jako pierwsze......
Model jest dostępny od stycznia w PL więc jestem lekko zdziwiony. Następnym razem nie zamówię niczego  z preorder w tym sklepie, ale nie chodzi tutaj że nie wywiązują się tylko  nawet nie są w stanie opisać kiedy otrzymają zamówienie.

Zamawiając w 10.2022  było powiedziane  że pojawi się 12.2022 lub 1.2023.... także na to liczyłem.......zaraz będzie kwiecień i nikt nic nie wie. 

 

 

Akurat preordery u nich sa znacząco tańsze niż cena rynkowa i to jest siła tej oferty. Jak chcesz mieć najszybciej to patrz na plastmodel, oni ściagają z tego co słyszałem np Tamke z CZ, żeby być pierwszymi ( tak np było z Phantomem) ale cena jest okazała. Mam preorder na F-35 za 299 i spokojnie poczekam, nie mam ciśnienia, żeby go kupić za ponad 400 zeta.  Teraz masz preorder na C.714 za 129 a w jednym ze sklepów już jest za 169. Nawet z rabatem jest dużo taniej. Ceny dzisiaj sa już tak abstrakcyjne na modele ( nowe 190 z IBG za ponad 90 zeta w 72), że szok, że ktoś jeszcze sprzedaje cokolwiek taniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrezygnowałem tylko raz z perordera na airfixowego Vulcana- po 6 miesiącach dostępności modelu w innych sklepach. Różnica w cenie wyniosła ok 30zl. Zrobiłem to tylko z obawy, że model zniknie z rynku tak jak np. Valiant. W przypadku innych preorderów spokojnie czekałem i niewykluczam ponownych zamówień w tym systemie. Nie ma co się gorączkować 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Psar77 napisał:

Dla mnie to szok w porównaniu do MiGa29 z GWH praktycznie 2x droższego a na pewno przynajmniej 2x mniejszego. Mam tego A-10 i to jest duuużo plastiku 🙂

Nieuchronnie nadchodzi czas na przejście do większej, znaczy się mniejszej skali 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, burzatg napisał:

Nieuchronnie nadchodzi czas na przejście do większej, znaczy się mniejszej skali 😉

Wzbraniam się ile mogę. Myślę, że ciężej jest zrobić dobrze wyglądający model w 48. One są ... takie wielkie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Psar77 napisał:

Wzbraniam się ile mogę. Myślę, że ciężej jest zrobić dobrze wyglądający model w 48. One są ... takie wielkie !

Ale robią wrażenie 😀

Przyznam, że oglądając twojego Kocura w 72 w Bytomiu czułem, że w 48 się odnajdziesz 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.