Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, barszczo napisał:

No to teraz czas na fińskiego Buffalo, przenitowane Emile i Mosquito z prawdziwej sklejki 😂 .

 

Nie no Buffalo 339 na 239 to lepiej nowego zrobić a co do Mosquito to mogli by wznowić Mk.XIII/XVII... Albo wystrugać Mk.XXX :cool:

 

Ale za to jeszcze nie wypuścili F4U a tutaj... Scooter się szykuje.

 

Magic Factory 5002 A-4M Skyhawk 

 

image.png.31516c9156428d12e99d03ade9bf94c0.png

image.png.328d8c71e2c834786dbcc74afd71627d.png

image.thumb.png.635bb41bc75f1226bc4eaa33b7658ea8.png

Edytowane przez mirage3
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budując Super Horneta F  z HB 1/48, stwierdzam że chińscy producenci muszą się jeszcze wiele nauczyć .  Stąd raczej już żaden HB nie będzie zakupiony. Wszystie hurra optymistyczne opinie w necie to ja nie wiem skąd.
Przypuszczam w kolejnych zestawach fakap goni fakap........ Skyhawk fajny, ale wolę starą Hasę.

Edytowane przez raptorf22
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Epic Games do 05.10.2023 dostępny jest za darmo "symulator modelarza" 😉 Nie wiem co to za pozycja i o co kaman. 

Sorki za oftop. Jak coś skasujcie. 

 

Pzdr.G

Edytowane przez Kola
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mirage3 napisał:

 

Sam siebie zacytuję, oprócz MiGa-29K Hobby Boss pod numerem 81787 zapowiada MiGa-35 jakość mi to umknęło...

 

image.thumb.png.763c6f7b2c1e415e4c4c23dd0ff4cde0.png

Ja tam wolę MiGa-35 z HB niż MiGa-35 z GWH.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, mirage3 napisał:

@Tap-chan coś jak z F-14B od Tamki :mrgreen:

O to to.

 

Na dodatek HB to może nie Tamka, ale Italeri też nie. Sklejałem ich Me-262, F-14A, F/A-18 i Su-30MKK, i wiele negatywnych wrażeń nie miałem. Natomiast temat MiGa-29 UB oraz MiGa-35 padł na ARCu i Haneto (nie wiem jakie ma koneksje z GWH, ale jakieś ma) powiedział, żeby na to nie liczyć, bo temat zbyt niszowy. Tak wiec i HB mnie zadowoli 😉

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2023 o 20:02, Wojtu204 napisał:

:hmmm:Jest sens się nim interesować, skoro jest GWH?

 

Jak będzie znacznie tańszy od GWH to tak na półce pewnie będzie przypominać Devastatora 😁

Mam słabość do tego samolotu odkąd xxxxx... lat temu w jakimś programie o modelarstwie emitowanym w TVP (Modelem sięgnąć nieba? 🤔) zobaczyłem chyba pierwszy raz w życiu pomalowany model (tak świadomie 😁 ) i był nim właśnie Devastator 😃 najprawdopodobniej Airfix 1/72 to był 😀

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2023 o 20:58, Qz9 napisał:

Nie 😉 to jest FROMM czyli "sponsorowana" seria  pod francuzów i rumunów .

W tym roku jeszcze będzie pudełko od  SH i będzie wersja Izraelska w tym ta z innym silnikiem :)

pewnie te same malowania w środku co w 72 

 

 

Nabyłem. Wrażenia?  Techniczne pobieżne   z ramek (merytoryki nie badałem):

1) ładne linie- cienkie -mogą się  zatrzeć  w  przypadku konieczności całościowej polerki   pod NMF (ale ładne są), jest  detal ostry

2) nie za wiele części ( taki trochę Revell /Monogram  1/48 w najlepszym  okresie- w  sensie  projektu )...nie ma blaszki , nie ma  pasów 😞

3) jakość odlewu  taka  sobie -nadlewki na  częściach filigranowych, beznadziejne szkło :(- faluje

4) kalki w porządku (jak się  wydaje)

5) czekam na jeszcze od SH (chociażby  prewencyjne  gdyby zanikający  po  polerką  detal  zmusił  do  "polityki prosemickiej" w temacie  kamufłażu;P)

Edytowane przez golf czarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, golf czarny napisał:

 

Nabyłem. Wrażenia?  Techniczne pobieżne   z ramek (merytoryki nie badałem):

1) ładne linie- cienkie -mogą się  zatrzeć  w  przypadku konieczności całościowej polerki   pod NMF (ale ładne są), jest  detal ostry

2) nie za wiele części ( taki trochę Revell /Monogram  1/48 w najlepszym  okresie- w  sensie  projektu )...nie ma blaszki , nie ma  pasów 😞

3) jakość odlewu  taka  sobie -nadlewki na  częściach filigranowych, beznadziejne szkło :(- faluje

4) kalki w porządku (jak się  wydaje)

5) czekam na jeszcze od SH (chociażby  prewencyjne  gdyby zanikający  po  polerką  detal  zmusił  do  "polityki prosemickiej" w temacie  kamufłażu;P)

To się ciesz, że kupiłeś, bo już tego francuza nie ma u producenta. Sam czekam na swojego, pewnie w piatek dojdzie. Yoaf Efrati już skleił swojego i można na fejsie podejrzeć efekty. Wersja w NMF oczywiście IAF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qz9 właściwie to  się cieszę😄 ...bo należy  się  cieszyć , że   ciekawa, zgrabna i bitna maszyna  doczekała się 1/48 choć  nie jest "messerfajerem na szachownicach" ;). NMF to jednak będzie temat  dla  zażarcie  zdecydowanych. Przyjrzałem  się  jeszcze  raz. Są jamy, są  rysy, odkształcenia, gluty jakieś odlewne.  Jak chcecie  wrzucę  zdjęcia . Nic takiego  czemu  cierpliwość  ludzka  nie  sprosta i nic takiego czemu  zdolny modelarz nie podoła.  Ale ...nie  jest to cudo  nowoczesnego  modelarstwa. Moja  cierpliwość jest z kolei  taka, ze   poczekam na SH zarówno w  sprawie  kalek  jaki i wersji  z  "długim zadkiem" oraz  wydruków , ew. blach. BTW camo żydowskie  i  latynoskie są  ciekawe.

 

p.s fajne  szczegóły  kokpitu ( walkaround maszyny w  remoncie)

http://www.renaissance-models.com/Avions/Photoscopes/cockpit.htm

 

 

 

 

Edytowane przez golf czarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reneissance zrobił kiedyś zestaw poprawkowy do modelu FM w 48 i to jest nieprawdopodobnie drogi glutokasztan: https://www.renaissance-models.com/ter/index.php/avions-toutes-echelles/echelle-1-48/produits/943-dassault-super-mystere-b2

tam wszystko było do poprawki, łącznie z dedykowaną blaszka, do wycięcia nowych paneli na modelu. W sumie najciekawsza była blaszka z wytrawionymi szablonami do napisow i oznaczeń eksploatacyjnych. Nie wiem czy to by zadziałało ale plus za kreatywność :) 

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już Mikromira 48-021.
Po pierwszym oglądzie, takim na szybko  - "no, jest dobrze". Oo drugim, dokładniejszym, z podglądaniem pod światło i szukaniem jamek skurczowych - "łoo...". Po trzecim i pomiarach w kilku newralgicznych punktach - nie mogę inaczej, daję ocenę 8 (na 10 możliwych). Punkt stracili za niewykonanie nitów między falami blachy. Która notabene jest perfect wymiarowo - policzyłem ilość fal blachy na modelu i na zdjęciach.  :)

Na razie znalazłem dwa babole - jednego 99,9 % ludzkości nigdy nie zobaczy, drugi - jest, ale inni też mają podobnie i świat nadal się kręci.  W poniedziałek odpalę aparat z makro i porobię detale.
Cieszy fakt, że po przyglądnięciu się ułożeniu części na ramkach jak byk wychodzi mi, że będzie zestaw do np. gdańskiego Dz-33 i innych w tej konfiguracji.

Minusem jest to, że do zestawu w konfiguracji z tego pudełka nie ma kalkomanii dla samolotów używanych przez polskie lotnictwo. Ale to akurat pikuś - jest np. Mr Decal, to się dorobi. O ile zajdzie taka potrzeba 😉

 

J13-001.jpg

J13-002.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.