Skocz do zawartości

Jak hartowała się stal, czyli modelarskie lata PRL


kopernik

Rekomendowane odpowiedzi

Konstrukcja z pionierską metalurgią, z rozwiązaniami uwzględniającymi zmiany gabarytów elementów pod wpływem ciepła, gdzie poszycie, czy zbiorniki paliwa dopasowują się i uszczelniają dopiero w locie, umożliwiająca przyjęcie taktyki unikania trafienia przez SAM po prostu przez 'dodanie gazu' jest nudna? W dodatku  wyglądająca jak inspiracja do takich wizji jak Gwiezdne Wojny (Lucasa nie Reagana).

OK, co tam komu w duszy gra, ale czasem nie chodzi o to, że ma być po prostu brzydki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, greatgonzo napisał:

W dodatku  wyglądająca jak inspiracja do takich wizji jak Gwiezdne Wojny (Lucasa nie Reagana).

XB-70 Valkyrie tyż, choć nie aż tak. A B-2 nudny?

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bżytki😉 to był dopiero ten niżej.

Skrzyżowanie wieży Eiffla z szybowcem.

Zresztą prawie wszystkie brytolskie aeroplany były paskudne, bez wyjątku.

No był jeden - Szpicfajer. Ale jego historia byla troche inna niż pozostałych brzydali. 

Otóż syn niejakiego Reginalda Mitchella miał narysować jako pracę domową na plastykę jakiś środek transportu no to namalował samolot. Oczywiście dostał pałę bo pani od plastyki nie znała się na niczym. Wkurzony ojciec sprał 4litery gówniarzowi że mu przynosi wstyd, pogiął kartke i tyle. A na drugi dzień jak szedł do pracy to nie miał w co zapakować kanapek więc wyciągnął kartkę z malunkiem syna i je zapakował. A w pracy przy przerwie śniadaniowej przyszedł szef biura konstrukcyjnego, zobaczył ten rysunek i ... tak powstał Spitfire😉😜😝najbrzydszy samolot brytyjski. Bo pozostale nie były najbrzydsze, one były mega brzydkie.

Screenshot_2022-02-11-16-13-35~2.png

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby taki Wellesley był polskim samolotem, to byśmy się dowiedzieli, że to konstrukcja niszowa i nie ma szans na jej miniaturę...

 

7 minut temu, jmx62 napisał:

mega

Za każdym razem się zastanawiam, co tak naprawdę kryje się za tym słowem :szczerbol:

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profani! Hawker Fury jest brytyjski do szpiku kości, a to najpiękniejszy dwupłat myśliwski wszechczasów. Hawker Tempest w obu wersjach silnikowych to szczyt elegancji i kulturysta w jednym.  Hurricane jest może tylko bardzo ładny, ale nadrabia charakterem. Wymieniać dalej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Grzes napisał:

Gdyby taki Wellesley był polskim samolotem, to byśmy się dowiedzieli, że to konstrukcja niszowa i nie ma szans na jej miniaturę...

 

My też mieliśmy swojego brzydala, czytaj WZ-IX Pteranodon

 

preview_wz-ix.jpg.20cad8c86bec6eb9c4b519f9b336a782.jpg

 

 

 

albo PZL-3

PZL-3_01.thumb.jpg.9787b588e0ed03e9d2a02e4887c2ca62.jpg

 

 

Zdaję się, że @p11czbudował dwa PZL-3 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Greif napisał:

P51 mam już  tylko czarna seria 😉  te obrazkowe są ładne ale ja zbieram tylko "czarne pudełka "  zdjęcie modelu  na tle planów.

Rozumiem. Kolekcja to kolekcja. Ale dla mnie, klasyczny Airfix to lata 70-te i owe komiksowe pudełka. Lata 80-te to już nie "ten" Airfix. Zbankrutowany, skarlały, w końcu połączony z Hellerem i Humbrol-em. Modele z tego okresu produkowano we Francji. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Greif napisał:

@HKKP51 mam już  tylko czarna seria 😉  te obrazkowe są ładne ale ja zbieram tylko "czarne pudełka "  zdjęcie modelu  na tle planów.

Twoje "Tylko czarne pudelka" mnie akurat cieszy. Zupełnie nie wchodzimy sobie w drogę. Z kilkudziesięciu starych Airfixów mam tylko U-2 w tym pudełku.  Nie mam żadnego sentymentu do tej serii. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, cdarek napisał:

Takiego pakowania to jeszcze u Airfixa  nie widziałem.

 

Żałuj, niesamowite odczucie.

Powiew starzyzny sprzed 50 lat.

Taki blisterek to było coś. To był AIRFIXXXXXX !!!!

ax haw demonblister.jpg

ax yak9 blister.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2022 o 23:43, Baas ArK napisał:

Jak byście jeszcze chcieli w temacie brzydali, to tu jest cały wątek. Co prawda sporo zdjęć zniknęło w w mrokach historii, ale i tak można jeszcze się pośmiać lub dostać koszmarów (w zależności od psychiki 😉) : http://il2forum.pl/index.php?topic=14489.0

Gusta są różne. W zlinkowanej dyskusji wrzuciłeś zdjęcie Martin Baker MB-5 nazywając go dziwolągiem. Piękna, czysta sylwetka, szczyt wierzchołka sprawności tłokowych myśliwców i dziwoląg? Samolot, który zachwycił Żurakowskiego? Jeśli MB-5 dziwolągiem, to co nim nie jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.