Skocz do zawartości

MiG-29 GWH, powrót do przeszłości


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

Wziąłem się za linie podziału, rozrobilem farbę olejną (kupiłem dobra i nie ma problemu,, nie waży się) ze white spirit, pomalowałem model, i jak zacząłem ścierać to mam wrażenie że schodzi za dużo, ścieram papierem bezpylowym i z niektórych linii wszystko wychodzi. Czy rozrobilem za rzadkie, czy za krótko czekałem bo, w sumie wymalowałem model i zaraz zacząłem ścierać żeby za dobrze nie wyschło

IMG-20200326-144736.jpg


IMG-20200326-145544.jpg


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to dobrze że  ogólnie przy ścieraniu tej olejnej przybrudził delikatnie powierzchnię całego samolotu czy wypolerować do czystego i żeby tylko został w liniach podziału. Bo chyba lepiej to wygląda jak  za czysty?

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

White spirit ma po prostu taką konsystencję. Lekko tłustą. Ja linie zapuszczam tylko i wyłącznie za pomocą farb olejnych rozrobnionych w white spiricie, bardzo dobrze wycieram i potem lakier bezbarwny matowy.

No i potem na matowyn już zabrudzenia jakie chcę uzyskać olejnymi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz duzo paprochow. Sam z tym mam problem u mnie to sprawa braku komory/wyciagu. Ja nabylem micromesh alcada i jakos z tym walcze.

Nie dawaj czarnego washa tylko bardziej w kierunku panzergrey

Edytowane przez kzugaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash już dałem więc za późno, tak kurz wszędzie osiada, a na zdjęciach widać szczególnie, nie mniej  jednak model już prawie skończony, bo jutro prysne go półmatem i finish. Pierwszy model po kilkunastu latach, wg mnie wyszedł spoko, tym bardziej że większość technik uczyłem się jednak na nim i, łyżkach, trochę na mniejszych modelach synów, ktorzy też składali, jednak mało mi dali testować bo oni sami robili swoje, a ja im trochę  pomagałem. Dziś młodszy 8 latek sam malował swojego MiGa, pomogłem mu tylko przy patafixie.

IMG_20200327_130107.jpg

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zamieściłem jeszcze zdjęć po washu, tylko przed, a po kalkach ? więc nic się nie starło bo go najzwyczajniej nie ma. Zdjęcia po washu jutro. Zobacz opis posta ze zdjęciami. Jedno pokaże tak na szybko jak to wygląda po, a postaram się o dobre zdjęcia jutro.

IMG_20200327_113614.jpg

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2020 o 14:59, Mario napisał:

Wziąłem się za linie podziału, rozrobilem farbę olejną (kupiłem dobra i nie ma problemu,, nie waży się) ze white spirit, pomalowałem model, i jak zacząłem ścierać to mam wrażenie że schodzi za dużo, ścieram papierem bezpylowym i z niektórych linii wszystko wychodzi.

Wash nie tylko powinien trochę przyschnąć w tych liniach podziału, ale jeszcze warto go ścierać w poprzek takiej linii, bo jak ścierasz wzdłuż to łatwo wyczyścisz farbę olejną także z tej linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widziałem na filmach, jednak, niektóre są na tyle płytkie,że nie idzie zrobić żeby zostały, jutro przed malowaniem matem, dam do oceny, czy coś poprawić, choć myślę że wyszło w miarę, szczególnie na dużym godle wszystko schodzi, zostały drobne.patrz zdjęcie wyżej, to co jedno wrzuciłem

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mario napisał:

Ja nie zamieściłem jeszcze zdjęć po washu, tylko przed, a po kalkach ? więc nic się nie starło bo go najzwyczajniej nie ma. Zdjęcia po washu jutro. Zobacz opis posta ze zdjęciami.

Sorki ale opis przeczytalem i umknelo a sugerowalem sie wczesniejszymi zdjeciami i tym iz miales problem z washem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest Chrome Silver 1790 Model Mastera. Malujesz to pędzelkiem (dość grube, mokre warstwy) - ten metalizer ładnie się samopoziomuje i daje naprawdę ładny chrom, w sam raz na tłoki amortyzatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.