Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po raz pierwszy mam do czynienia z "blaszkową" tablicą przyrządów - i nie bardzo wiem jak sie do tego zabrać - tzn - jak połączyć film z blachą / na farbę?/ i całość umocować w modelu - czy zostawić plastikową, akurat biała podstawę tablicy czy wypiłować i wkleić na CA? Jak wtedy uwidocznić zegary?

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po raz pierwszy mam do czynienia z "blaszkową" tablicą przyrządów - i nie bardzo wiem jak sie do tego zabrać - tzn - jak połączyć film z blachą / na farbę?/ i całość umocować w modelu - czy zostawić plastikową, akurat biała podstawę tablicy czy wypiłować i wkleić na CA? Jak wtedy uwidocznić zegary?

Pozdrawiam

Piotr

Do tej pory miałem do czynienia z tablicami w pojazdach 1/35 i wykonuję je tak:najpierw maluję podstawę białą błyszczącą,potem wycinam film który w przypadku blaszek Eduarda jest kształtem dopasowany do tablicy potem ostrożnie łączę film z tablicą klejem CA w miejcach między zegarami i czkam aż wyschnie a potem gotową tablicę przyklejam w ten sam sposób do podstawy.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zamierzam zrobić dioramę w skali 1:72 z bitwy pod Kurskiem. Będzie przedstawiać unieruchomiony t34 z uszkodzonymi gąsienicami. W jego cieniu będą ukrywać się niemieccy żołnierzy. Przeglądając internet i książki zauważyłem, że tańsze model nie odpowiadają mojej koncepcji. Różnią się wieżami. Mianowicie mają dwa włazy. Szczerze nie znalazłem w/w skali potrzebnego mi modelu. Jednie odpowiada mi zestaw Zvezda'y. Tu linkhttp://allegro.pl/zvezda-5001-soviet-medium-tank-t-34-76-mod-1943-i2588717397.html. Czy jest inny zestaw niż ten lub jakaś konwersja z samą wierzą. Bo mam samo podwozie t34 dawnej firmy Aer Moldova. Czy ktoś robił coś podobnego wcześniej tak jak planuję. Nie wiem co to za model Aer Moldova bo kupiłem bez pudelka. Sprzedający go nie miał i nie pamiętał co to za wersja. Pewnie t34/85. Przyznam się szczerze, że bardziej szukam kogoś z niepotrzebną mu taką wierzą i będzie chciał sprzedać ją lub użyczyć. Zostało mi trochę żywicy to bym odlał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mojehobby.pl/catalog/Czolgi.html?search_available=0&search_keywords=t-34&search_attr_1=1%3A72&search_sort=price

Jakiego modelu szukasz? Taki jaki robi zvezda 43? tylko że ona ma podwójne włazy.

 

Jeżeli do mnie odpowiadasz to taki , który by pasował temu rocznikowi. Po przejrzeniu informacji wychodzi, że ten by odpowiadał. Tak podają źródła ,że ówczesne ich t34 miały dwa włazy.Masz może taką wierzę z tego roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla lotników. Robię właśnie Mustanga Mk III z Revella w barwach polskiego dywizjonu. I mam pytanie - w instrukcji jest napisane, że kołpak śmigła i pasek na początku kadłuba zaraz za śmigem ma byc biały. Czy taki kolor jest prawdziwy czy powinien byc trochę inny kolor np Sky czy też inny odcień szaro-biały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś wypróbowany sposób jak zrobić przyciemniane szyby w modelu? Próbowałem z folią przeciwsłoneczną ale jest zbyt sztywna i nie układa się poprawnie na szybie w modelu.

Któryś z kolegów tu na forum pisał, że oszklenie samolotu można zabarwić na żółto poprzez kąpiel w lakierze bezbarwnym (sidoluxie) z rozpuszczonymi w nim ziarenkami herbaty. Zapewne można rozpuścić coś innego w lakierze, żeby wyglądało jak przyciemniane szyby samochodu (a może po prostu kropelka czarnej farby?) i wykąpać w tym oszklenie modelu. Trzeba by potestować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej sproszkowaną ropuchę i szczyptę mniszka zbieranego przy świetle księzyca.

 

ale jak ktoś woli mniej sprawdzone metody, to podobno tamiyowski smoke (x-19) został stworzony między innymi w celu malowania szyb na imitację przyciemnianych..

Podobno tak samo jak Gunze Hobby Color smoke gray. Jednak również podobno przy malowaniu tymi farbami aerografem szyby potrafią zmatowieć, dlatemu lepiej maczać w lakierze. Napisałem, że to nie mój patent, ale skoro się sprawdza i stosuje go kilku kolegów, to dlaczego od razu go wyszydzać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ten patent w końcu 'sprawdza się' czy 'Trzeba by potestować' ? bo nie wiem ktora wypowiedż ma byc tą ostateczną i miarodajną..

Nudzi Ci się tylko w nocy czy w dzień masz tak samo? Wypowiedź była jedna. Patent się sprawdza, natomiast potestować by trzeba z kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ wierzę :) Choć pewnie podobnie subtelna różnica jest w umiejętnym natryśnięciu transparentnej farby na tak różnych gabarytach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem H&S Ultra z dyszą .25mm i nie bardzo potrafię uzyskać zadowalająco cienkie linie. Czy jest proste przełozenie typu - kupię dyszę 0,15 i uzyskam cienszą linię - czy też powinienem popracować nad techniką? / to drugie to na pewno - bo jak dotąd używałem jakiejś psikawki z Allegro :-)/

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.