Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info, ja kupiłem jakąś podróbkę Excela za 8,50 PLN w sklepie dla plastyków i jest git. A narzędzie super, tylko trzeba być mega dokładnym i mieć stabilne podparcie ręki, w moim wypadku prawej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w jakimś polskim sklepie można dostać arkusz kalkomanii i dodatki hobby design? Sprawdzałem EXITO, MOJEHOBBY, MARTOLA i nie posiadają w ofercie. Będzie ktoś w najbliższym czasie robić zamówienie w model kit car? Można by się podzielić kosztami wysyłki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Panowie jak to możliwe że blutac o taki 9b22b1ec575d8cab6ad7f7f3a7ed511c.jpg

 

zostawił ślady o takie ==> d89722b50b74ca0c4f504ee4c0a2a91d.jpg

 

co żle zrobiłem ? szara farba to revell 74 maskowanie blutackiem zacząłem jakieś 3-4 godziny po jej nałożeniu, za szybko ? dlatego zostały ślady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co żle zrobiłem ? szara farba to revell 74 maskowanie blutackiem zacząłem jakieś 3-4 godziny po jej nałożeniu, za szybko ? dlatego zostały ślady?...

Wydaje mi się, że za szybko. O jakieś 6-7 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 6-7 dni ? yyy cynizm czy sarkazm ?

Dlaczego tak uważasz?

Poczytaj sobie na forum o farbach.

Farby olejne tyle potrzebują na całkowite wyschnięcie. Niektórzy odstawiają nawet na dłużej, jeśli maskowanie odbywa się przy pomocy taśmy.

Po kilku godzinach farba zdołała zaledwie z wierzchu trochę przyschnąć. Założę się, ze gdybyś mocniej palcem przycisnął miałbyś piękny odcisk linii papilarnych.

Chyba, że malowałeś Aqua Revell to wtedy 2-3 dni wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dajecie podkład do akryli (aqua) Revella? Też ich bowiem używam, i ze zdziwieniem stwierdzam, że one i bez podkładu bardzo ładnie tworzywa się trzymają. Aczkolwiek malowałem na razie same małe elementy i nie maskowałem jeszcze taśmą, może więc niepotrzebnie się tak 'zachwycam' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dajecie podkład do akryli (aqua) Revella? Też ich bowiem używam, i ze zdziwieniem stwierdzam, że one i bez podkładu bardzo ładnie tworzywa się trzymają. Aczkolwiek malowałem na razie same małe elementy i nie maskowałem jeszcze taśmą, może więc niepotrzebnie się tak 'zachwycam' ;)

 

Generalnie zawsze powinno się kłaść podkład, zwłaszcza jeśli masz potem zamiar mechanicznie znęcać się nad powierzchnią modelu (Maskowanie taśmami maskującymi, polerka itp) lub stosować agresywniejszą chemię. Farby (zwłaszcza akrylowe) mogą stwarzać wrażenie dobrej przyczepności, ale w późniejszej fazie prac możesz się boleśnie przekonać, że wcale taka dobra nie jest...

 

Dodatkowo podkład daje Ci możliwość sprawdzenia stopnia doskonałości powierzchni przed malowaniem kolorem właściwym i w przypadku Surfacera maskuje drobne niedoskonałości powierzchni.

 

Ja stosuję się do trzech zasad przed malowaniem i jest ok:

1. Mycie

2. Odtłuszczanie

3. Podkład

 

Oczywiście każdy ma swoje metody i swoje doświadczenia...

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dajecie podkład do akryli (aqua) Revella? Też ich bowiem używam, i ze zdziwieniem stwierdzam, że one i bez podkładu bardzo ładnie tworzywa się trzymają. Aczkolwiek malowałem na razie same małe elementy i nie maskowałem jeszcze taśmą, może więc niepotrzebnie się tak 'zachwycam' ;)

Używam podkładu do tych farb, przy próbie malowania bez podkładu farba się skraplała, prawdopodobnie dlatego, że powierzchnia nie była odtłuszczona ale lepiej dmuchać na zimne, pryśnięcie podkładem to żadne ceregiele a może zaoszczędzić problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem początkujący i mam następujące pytanie. Jak pomalować szkło w wizjerze w czołgu? Sam próbowałem ale efekt wychodził tragiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem początkujący i mam następujące pytanie. Jak pomalować szkło w wizjerze w czołgu? Sam próbowałem ale efekt wychodził tragiczny.

Zajrzyj tutaj http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=49875, Rafał fajnie zrobił wizjery z płyty CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest zaiste świetny i spróbuje go następnym razem ale u mnie w tym modelu nie wypali gdyż nie mam czym wyciąć tak malutkich kawałków płyty CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.