Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm a taki wynalazek? Humbrol a14 Maskol

Ja, również, jak kolega Solo, wolę zabawę z taśmą maskującą. Choć w tym przypadku, szyby są wklejane chyba od środka, więc trzeba uważać, by dociskając taśmę nie wepchnąć szybki do środka.

Maskol też powinien zdać egzamin, lecz na Humbrola było trochę krytyki na forum (ja go nigdy nie używałem).

Osobiście używam maskoli firmy MR Hobby.

1. Mr. MASKING SOL neo - to typowy zwykły maskol który po wyschnięciu zachowuje się jak miękka guma.

2. Mr MASKING SOL R - to maskol (podobno) do szybek, po wyschnięciu jest twardy. Można go nałożyć na większą powierzchnię i jak wyschnie dociąć skalpelem na właściwy wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam w planach skleić dwa modele - Ferrari F2005 oraz Ferrari California od Revella. Obydwa karoserie obydwóch modeli chcę pomalować lakierem samochodowym w sprayu. Jaki lakier polecacie? Będę malował przede wszystkim Humbrolami oraz co nieco Pactrami. Dlatego potrzebuję lakieru, na który swobodnie mógłbym położyć Humbrola lub Pactrę. Jaki polecacie?

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie jaki lakier bezbarwny do ustalania i ustawiania elementów fototrawionych polecacie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję opinii na temat elementów fototrawionych firmy PART. Czy do pancerki lepszy PART czy ABER? Głównie chodzi mi o błotniki do tygrysa 1/35. Miał ktoś z tym styczność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od konkretnego zestawu. Aber lubi być przekombinowany. Ja wybrałbym - gdybym miał możliwość dla odmiany Eduarda, ma najlepsze instrukcje. Nie da się odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Jeśli chodzi o błotniki to dość łatwe elementy wiec wybierz tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Aber jest dokładniejszy, Part robi czasem blaszki na podstawie modelu który zawiera błędy merytoryczne... niestety cena abera może zniechęcić. Eduard robi uproszczone blaszki więc jak zależy ci na wierności z oryginałem inwestuj w Abera, potem Part a na koncu Edek, w mojej opini.

Ad.Gerd jesli mówisz że aber jest przekombinowany to jak określisz składanie światła szlakowego z Parta z iluś tam warstw blaszki ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak określisz składanie światła szlakowego z Parta z iluś tam warstw blaszki ;)

Twierdzę, że żaden z producentów nie jest wolny od błędów lub powiedzmy "dyskusyjnych" rozwiązań. Mądrością modelarza jest czy daną część w ogóle należy zamieniać na fototrawioną bo to, też nie zawsze się sprawdza. Przedstawiłem swój pogląd na sprawę, a Kolega jiad poczyta, pomyśli i zdecyduje. Mam nadzieję pokaże w wątku warsztatowym co wybrał i jak mu idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

spoko loko wiadomo, aber stał się mało konkurencyjny ze względu na cenę jak i dostepność do nowych modeli- czy raczej jej brak i serwowanie odgrzewanych kotletów chińczycy jeszcze zostają ale z nimi bywa różnie niektóre sety są fajne inne takie sobie. Warto szukać recenzji w necie przed zakupem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wypróbuj Vallejo Model Color lub Model Master Acrylic. Te pierwsze bardzo dobrze rozprowadzają się pędzlem. Te drugie nadają się zarówno do pędzelka jak i aerografu.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio naszła mnie ochota na poskładanie Messerschmitta 109 w fińskich barwach, konkretnie maszynę Eino Juutilainena- i pojawia się problem, bo "Illu" latał na 109G-2, a prawie wszystkie modele wersji G to G-6. Wyjątkiem jest model Hobby Bossa, z tym że razi mnie jego prostota. Pytanie: czy lepiej kupić G-2 z Hobby Bossa i starać się z niego wycisnąć co się da, G-6 z np. Airfixa i starać się przerobić go na G-2 czy kupić oba i wykorzystać z każdego co najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie poproszę o link do nitów 1/48 --- lotnictwo--- na stronkach krajowych bo za nic nie mogę znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska macie może jakąś fotę ad umieszczenia oznaczeń "remove before flight" dla F-14A bo lipa z szukaniem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie poproszę o link do nitów 1/48 --- lotnictwo--- na stronkach krajowych bo za nic nie mogę znaleźć

Co masz na myśli? Kalki? Nity plastikowe czy jeszcze cos innego? Ja kupiłem kalki od czechów. Na metce jest adres: www.hgwmodels.cz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie poproszę o link do nitów 1/48 --- lotnictwo--- na stronkach krajowych bo za nic nie mogę znaleźć

Co masz na myśli? Kalki? Nity plastikowe czy jeszcze cos innego? Ja kupiłem kalki od czechów. Na metce jest adres: www.hgwmodels.cz

 

pytałem o dostępność w pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Jadar ma je w swojej ofercie.

 

A ad nitów RB jakieś zdanie -- stolica posiada na A3 różnego rozmiaru po piątaku

 

http://www.mojehobby.pl/products/Nity-1-mm-250-szt..html

 

ale nie widać co to - mam jedynie info że to RB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem tego w ręku to nie wiem, miałem tylko te nity HGW.

 

ale nie mam jak ściągnąć z zaa granicy - brak karty dlatego zależy mi na kupno w kraju :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.