Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Najlepsze nity są z scalehardware.com niestety made in USA, jak nie masz karty płatniczej ( czy aby na pewno nie masz? płatnicza to nie kredytowa jak większość uważa) to i tak nie problem załóż konto na paypalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to tam mają prawdziwe miniaturowe nity, a tutaj chyba chodzi tylko o przyklejalne główki imitujące nity na poszyciu.

 

 

Solo ma rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się na kupnem nowego modelu i chciałbym coś z naszej historii

Mianowicie zaczynam trochę się interesować naszym osławionym dywizjonem 303 i chciałbym mieć parę ich maszynek

Chciałbym zacząć od Hurricane I (skala najlepiej 1:48 ale jestem otwarty na sugestie).

Czy ktoś może robił taki model i chciałby mi coś polecić?

Przydadzą się też wszystkie info jakie posiadacie o tych maszynkach (zdjęcia, historie itp.).

Dopiero zaczynam więc będę wdzięczny za każdą pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się na kupnem nowego modelu i chciałbym coś z naszej historii

Mianowicie zaczynam trochę się interesować naszym osławionym dywizjonem 303 i chciałbym mieć parę ich maszynek

Chciałbym zacząć od Hurricane I (skala najlepiej 1:48 ale jestem otwarty na sugestie).

Czy ktoś może robił taki model i chciałby mi coś polecić?

Przydadzą się też wszystkie info jakie posiadacie o tych maszynkach (zdjęcia, historie itp.).

Dopiero zaczynam więc będę wdzięczny za każdą pomoc.

 

Pozdrawiam.

 

Zajrzyj na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, ludzie, szukam sobie ostatnio fotek Serbskich czołgów, bo akurat jestem w temacie, aż tu nagle znajduje to !!!

 

77197822_zpsf0imtlpt.jpg

 

Jakby kto nie wiedział, jest to Serbski artysta, śpiewał i tworzył patriotyczne pieśni w czasach wojny na Bałkanach. Rodoljub Roki Vulović.

Niestety nie znalazłem żadnych więcej informacji o rzeczonej figurce, tak więc nie wiem, co to właściwie jest. Może wy macie jakiś pomysł lub wiedzę w tym zakresie? Jeśli gdzieś w Serbii produkują takie figurki, to moim obowiązkiem jako fana tego pana a zarazem modelarza amatora, będzie zdobycie jej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czeskie piłki mi się skończyły (większość połamanych zostało :( ) -- może ktoś poleci cały zestaw do "cięcia" żywicy a nie pojedyncze sztuki - poproszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo w sklepach modelarskich piłek fototrawionych, w sumie nie są chyba gorsze od czeskich żyletek.

Ja jednak preferuję te ostatnie, jakoś lepiej mi się nimi pracuje.

Po prostu kup kilka na zapas, bo one lubi się łamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo w sklepach modelarskich piłek fototrawionych, w sumie nie są chyba gorsze od czeskich żyletek.

Ja jednak preferuję te ostatnie, jakoś lepiej mi się nimi pracuje.

Po prostu kup kilka na zapas, bo one lubi się łamać.

 

 

Wiem to z autopsji chłopie, ale może coś lepszego jest ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę kupić aparat fotograficzny do robienia zdjęć modeli głównie w skali 1/72 i chciał bym zapytać bardziej ogarniętych niż ja, co wybrać? Zastanawiam które aparaty są godne uwagi (mogą być używane). Chcę przeznaczyć maks do 600zł. Co sądzicie o CANON PowerShot SX400 IS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę kupić aparat fotograficzny do robienia zdjęć modeli głównie w skali 1/72 i chciał bym zapytać bardziej ogarniętych niż ja, co wybrać?

  1. Głębię ostrości.
  2. Jasność obiektywu.
  3. Możliwośc zapisu raw była by miłym dodatkiem.

Zastanawiam które aparaty są godne uwagi (mogą być używane). Chcę przeznaczyć maks do 600zł.
  1. W tym przedziale cenowym prawie każdy będzie miał dostateczną głębię ostrości.
  2. Z jasnością może być znacznie gorzej. Lepiej mniejszy zoom niż ciemny obiektyw.
  3. Wiele tanich aparatów ma tak „szumiącą” matrycę i marne algorytmy kompresji do jpg, że ratunkiem jest oprogramowanie konwertujące z raw na komputerze.

Co sądzicie o CANON PowerShot SX400 IS.
Krok pierwszy, krok drugi.

 

To ty robisz zdjęcie. Nie aparat. Na wakacjach 2008 zrobiłem przy pomocy Fujifilm Finepix S5700 lepsze zdjęcia niż mój krewny, który się dumnie obnosił ze swoją nową Konica Minolta Dynax 7D, chociaż jego aparat faktycznie dawał znacznie lepsze możliwości panowania nad ujęciem.

 

Używałem w życiu Fujifilm FinePix S9600 i mogę z ręką na sercu polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kjp_a_man powiedział Ci już wszystko.

Narzędzia (w tym wypadku aparat) tylko pomagają, a nie robią za nas.

Fuji S9600 to świetny aparat i jak Cię nie przerażają jego wymiary i konkretny egzemplarz nie będzie zmęczony to bierz.

Miliony pixeli nie robią zdjęć. Jakość jest zależna od optyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chłopacy, podpowiedzcie: kupiłem ten podstawowy rysik z RB i próbowałem go zamontować na uchwycie OLFA AK ileś. Da się, ale narzędzie nie jest sztywne i rusza się w uchwycie. czy uchwyt Excel będzie lepszy? Jakich używacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopacy, podpowiedzcie: kupiłem ten podstawowy rysik z RB i próbowałem go zamontować na uchwycie OLFA AK ileś. Da się, ale narzędzie nie jest sztywne i rusza się w uchwycie. czy uchwyt Excel będzie lepszy? Jakich używacie?

Ja używam Excel'a, jeśli tylko uda mi się zmieścić to co chcę zamontować i ustawić w centrum to trzyma jak skała.

 

1_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, ja kupiłem jakąś podróbkę Excela za 8,50 PLN w sklepie dla plastyków i jest git. A narzędzie super, tylko trzeba być mega dokładnym i mieć stabilne podparcie ręki, w moim wypadku prawej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w jakimś polskim sklepie można dostać arkusz kalkomanii i dodatki hobby design? Sprawdzałem EXITO, MOJEHOBBY, MARTOLA i nie posiadają w ofercie. Będzie ktoś w najbliższym czasie robić zamówienie w model kit car? Można by się podzielić kosztami wysyłki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Panowie jak to możliwe że blutac o taki 9b22b1ec575d8cab6ad7f7f3a7ed511c.jpg

 

zostawił ślady o takie ==> d89722b50b74ca0c4f504ee4c0a2a91d.jpg

 

co żle zrobiłem ? szara farba to revell 74 maskowanie blutackiem zacząłem jakieś 3-4 godziny po jej nałożeniu, za szybko ? dlatego zostały ślady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co żle zrobiłem ? szara farba to revell 74 maskowanie blutackiem zacząłem jakieś 3-4 godziny po jej nałożeniu, za szybko ? dlatego zostały ślady?...

Wydaje mi się, że za szybko. O jakieś 6-7 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.