Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakaś strona na której znajdę konkretne kolory/malowanie pojazdów z różnych wojen? Np. Willysa z 44? Czy np. Willys z 44 w 1. DP Maczka tak samo jak Cromwelle były malowane SCC15? Gdzie szukacie takich informacji?

Wg niniejszej strony niby Olive Drab ale.. skąd mam mieć pewność, że np. OD z Tamki pasuje?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy używacie mas plastycznych jak np. modelina termoutwardzalna do dorobienia elementów w waszych modelach? Czy możecie polecić coś konkretnego do takich działań? Pytam o takie elementy jak przykładowo podkowa na burcie "Heli" gen. Maczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o radę a mianowicie podpowiedź jak to robicie? Szpachluję już czwarty raz, szlifuję od najgrubszego papieru do najdrobniejszego i... i nadal jest widoczne łączenie połówek kadłuba. Powoli krew mnie zalewa . Dodam że wcześniej nie miałem z tym problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecilibyście dobry i niedrogi aerograf z możliwością regulacji wielkości plamki/szerokości malowania na gwincie 1/8? Aktualnie posiadam H&S Ultra i coraz mniej jestem z niego zadowolony.

1:32 Samoloty, rzadziej 1:35 pancerka, sporadycznie 1:400/350 okręty.
Ja jestem zadowlony z Paasche TG-Talon #2. Jego, oraz bardziej wypasioną wersję TG-3F, można kupić w sztolycy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiedzielibyscie o H&S Evolution Silverline?

 

Posiadam go aktualnie, a wcześniej miałem Iweatkę.

Powiem Tobie, że gdybym miał drugi raz kupować, to bym go kupił kolejny raz.

Spust chodzi płynniej, brak gwintu na dyszy to niesamowity plus, teflonowe uszczelki, to bajka.

Na plastmodel wyrwałem w promocji jakis czas temu. Aukcja allegrowa to była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli według Ciebie H&S Evolution jest lepszy od Iwaty? To dla mnie dobra wiadomość bo zastanawiałem się czy kupić ten czy dozbierać te kilka stówek do jakiejś Iwaty.

Jak piszesz masz ultrę. Z tego co wiem evolution różnie się a) lepiej wykonanym spustem (ważne), b) ogranicznikiem podawania farby (według mnie mało ważne). Dysza, iglica są te same w obu modelach. Więc chyba aż tak wielkiej różnicy nie dostrzeżesz.

Miałem najpierw adlera, teraz kupiłem evolution i szybko dokupiłem do niego zawór regulacji przepływu powietrza, bo przyzwyczajony do Adlera bardzo mi go brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy mam 3 nurtujące mnie pytania.

Pierwsze związane jest z blaszkami do modelu czym najlepiej je kleić oraz jakieś rady związane z tym tematem.

Po drugie odlewy żywiczne chodzi o to samo co w powyższym pytaniu.

Ostatnie pytanie to jaki lakier bezbarwny polecacie do modeli ciężarówek.

 

wszystkie pytania odnoszą się do modeli ciężarówek w skali 1/24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.