Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Istnieje jakiś płyn do zmywania kleju Contacta Professional z modeli samolotów.

W przeciwieństwie do np. super glue ten klej rozpuszcza plastik na powierzchni modelu więc zmywacz nie istnieje bo takiego kleju zmyć się nie da.

 

Czy farby wystarczy? No nikt nie wie, ile dasz warstw, jakie grube te warstwy będą, ile przewidujesz warstw itp. Poza tym nie polecam tej białej farbki, nie za dobrze kryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki o ten płyn to mi chodzi do zmywania nadmiaru kleju z kadłuba po sklejeniu.

 

Czy farby wystarczy? No nikt nie wie, ile dasz warstw, jakie grube te warstwy będą, ile przewidujesz warstw itp. Poza tym nie polecam tej białej farbki, nie za dobrze kryje.

 

A jaka farba najlepiej kryje z Revell biała ?? Czy jakaś inna.

 

Gdy jesteśmy przy farbach to jeszcze mam takie pytanie czym najlepiej rozcieńczać takie farby do modelu. I jakim pędzlem nakładać farbę na ten model chodzi mi o kadłub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki o ten płyn to mi chodzi do zmywania nadmiaru kleju z kadłuba po sklejeniu.

Jak pisał Tomek Mroczkowski, Contacta Revella nie da się zmyć, daje się tylko ...wyszlifować.

Jeśli miałeś na myśli wszelkiego rodzaju "Super Glue" cyjanoakrylowe to sprawdza się do zmywania Debonder. Podobno niektóre zmywacze do paznokci wykazują podobne właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest płyn Painta Clean ?? Do mycia pędzelków.

 

http://www.mojehobby.pl/revell-39614-39614-brush-cleaner-100ml-p-6-875708.html

Według tego co napisał producent na etykiecie to tak - ten specyfik jest do czyszczenia pędzelków.

Zanim jednak wydasz na niego te 17 złociszy + koszty przesyłki to możesz spróbować czyścić pędzelki przy pomocy popularnego wśród modelarzy środku - Cleanlux'u czyli zmywacza Sidoluxu (do nabycia chyba w każdym chemicznym). Po Cleanluxie jeszcze przepłucz zwykłą wodą i powinno być dobrze. Preparat ten jest sporo tańszy i sprzedawany w większym opakowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławko Dzięki za odpowiedź, wiesz ja kupuję kolejny model i parę rzeczy do niego to i wezmę i to.

 

A można próbować czyścic pędzelki za pomocą rozcieńczalnikiem modelarskim od Wamod-u ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławko Dzięki za odpowiedź, wiesz ja kupuję kolejny model i parę rzeczy do niego to i wezmę i to.

 

A można próbować czyścic pędzelki za pomocą rozcieńczalnikiem modelarskim od Wamod-u ?

Jak farba nie zaschnięta tylko zaraz po malowaniu to nie powinno być problemu i rozcieńczalnik powinien dać radę.

Jeśli masz zmywacz do farbek np Wamodu to też można nim pędzelki czyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Ktoś wie jak się nazywa owy przyrząd. Gdzieś to już kiedyś widziałem, ale o nazwie nie było wzmianki. Proszę o pomoc jak to się nazywa i gdzie to można dostać???

 

th_3_fs.jpg

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Witam!!!

 

Ktoś wie jak się nazywa owy przyrząd. Gdzieś to już kiedyś widziałem, ale o nazwie nie było wzmianki. Proszę o pomoc jak to się nazywa i gdzie to można dostać???

 

th_3_fs.jpg

 

Pozdrawiam!!

 

Proszę bardzo: http://www.sklep.dluta.pl/index.php?k=83&w=&p=3908&dodaj_koszyk=podprodukt&id_produktu=3908&id_podproduktu=

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę bo mam totalny mentlik w głowie kupiłem model mana f200 z italeri i chcę z niego zrobić prosty zwykły ciągnik siodłowy jednak model f-90 ,zderzak przedni jest w zestawie ale niewiem co z robic z nadkolami w kabinie w f90 są inne może ktos mi pomoże w tej kwestji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta farba czymś się różni od zwykłej białej od tej Pure White ? One się różnią ceną czy warto brać tą tańczą 22 zł czy dopłacić i wziąć tą za 34 zł.

 

White: http://www.mojehobby.pl/tamiya-86001-ps1-white-p-6-1241909.html

Pure White: http://www.mojehobby.pl/tamiya-86001-ps1-white-p-6-1241909.html

 

Może być inna niż Tamiya chodzi mi o to aby była błyszcząca biała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego w modelarstwie używa się uhu patafix wiem że dobrze przyczepiają się do niego narzędzia na ramie tablicy korkowej, a co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje waszej pomocy w wybraniu pigmentów. Jakie bedą najlepsze narazie tak na próbę. Wiem że są pigmenty MIG'a i Vallejo. Pigmenty MIG'a trzeba rozrabiać w żywicy arylowej, natomiast Vallejo można na sucho jak i w wodzie. Pomóżcie i powiedzcie które lepsze.

 

Pozd:Arek17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za grube warstwy farby dajesz moim skromnym zdaniem i pewnie za gęsta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli malujesz zbyt długo w jednym miejscu nie prowadząc równomiernie aerografu pod odpowiednim kątem, to nawet przy dobrze rozrobionej farbie zrobi Ci się schodek. Musisz robić płynne ruchy, w odpowiedniej odległości od modelu i pod kątem nie skierowanym bezpośrednio na taśmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Zarejestrowałem się tu kilka dni temu i mam nadzieję że będzie sie to jakoś kręciło. Na pierwszy ogień (po bardzo długiej przerwie w modelarstwie) idzie M1-A1 Abrams w skali 1/35 firmy academy. Bardzo bym prosił o podanie farbek model master albo humbrol potrzebnych do pomalowania tego cacka. Firma academy podaje tylko kolory i nic więcej :( Jakie malowanie polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.