Skocz do zawartości

Tupolew Tu 134A, Zwezda, 1/144


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

Tak przy okazji świąt odrobinkę mniej militarna galeria - Tupolew Tu 134A z pudła Zwezdy. Bardzo fajny modelik, składa się bezproblemowo. Jakość kalek bardzo dobra a szczegóły na kadłubie wyraźne i subtelne. Malowany Gunziakami H i C

A zatem lecimy:

j56u3BP.jpg

mYhcljV.jpg

ZknpGYg.jpg

GI4mNbb.jpg

DkhGCw1.jpg

Gi5wIpy.jpg

81yxVO4.jpg

aOsKSBS.jpg

MNlGpQz.jpg

O4ANY88.jpg

RgusCCF.jpg

uPaqJC4.jpg

o2qwMuA.jpg

6zx9oFW.jpg

lnChzvu.jpg

2JhB9z1.jpg

DZutfGk.jpg

cgcs7EY.jpg

AyeNQWQ.jpg

Iuwmucw.jpg

rehgiVz.jpg

R1pOmai.jpg

BzBHrLE.jpg

rPalzj4.jpg

i1MvPf4.jpg

I tyle. 

:kawa:

 

 

Edytowane przez abtb
Dodane nowe zdjęcia przy świetle dziennym
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się. Fajnie sie prezentuje. Aczkolwiek samolot pasażerski, tak mi się wydaje, powinien być czysciutki. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Dziękuję bardzo za opinie :szampan1:

Pozwoliłem sobie dodać kilka fotek zrobionych przy świetle dziennym. Chyba wyszło trochę lepiej :hmmm:

Jest to mój pierwszy model w tej skali. Przyznaję się bez  :rozga:, że chciałem się "sprawdzić" w nowej skali oraz odrobinkę namieszać w  "środowisku modelarzy 1/144" 

A dodatkowo to taki mój mały "chitry" plan na ożywienie konkursów  modelarskich :szczerbol:, na których maszyny AEROFŁOTU są jakoś dziwnie pomijane.

Czyli chyba jeszcze coś w tej skali zlepię :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tlb napisał:

Aczkolwiek samolot pasażerski, tak mi się wydaje, powinien być czysciutki. 

:hmmm:

Co prawda wcale go nie brudziłem. A wygląd jest  jedynie efektem zastosowania zwykłego preszejdingu, rozjaśniania kolorów i zastosowania łoszy w dwóch kolorach. Nic poz tym. Wydaje mi się, że gdyby go zrobić tak zupełnie na "czysto" to wyglądałby odrobinę bez życia i zabawkowo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model prezentuje się znakomicie , ale mam dwa zastrzeżenia.

1)Łosz i preszejding trochę za bardzo wyłażą spod farby.

2) Jak już ma być taki "brudny" to trzeba było być konsekwentnym i dodać kopcia na dupie , trochę wycieków itp.Pasażery bywają  strasznymi brudasami , na białym wszystko widać. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zloty napisał:

Łosz i preszejding trochę za bardzo wyłażą spod farby.

Taka moja "koncepcja Nr 1" :wojo:

8 minut temu, zloty napisał:

dodać kopcia na dupie , trochę wycieków

Ja sobie nie radzę z tym w 1/72, a ty chcesz żebym to zrobił w takim małym karaluchu?  :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, abtb napisał:

Taka moja "koncepcja Nr 1" :wojo:

Ja sobie nie radzę z tym w 1/72, a ty chcesz żebym to zrobił w takim małym karaluchu?  :haha:

Kopcia robisz farbą?

Lepiej jest użyć łosza.Masz pełną kontrolę co się dzieje , i możesz wszystko zmyć.

 

 

imageproxy.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2020 o 09:49, zloty napisał:

2) Jak już ma być taki "brudny" to trzeba było być konsekwentnym i dodać kopcia na dupie , trochę wycieków itp.Pasażery bywają  strasznymi brudasami , na białym wszystko widać. 

Zgadzam się. Coś przy silnikach trzeba przybrudzić, aby koncepcja była ze wszech miar słuszna. A tak ogólnie to mi się podoba.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Bardzo się podoba, aż przypomina się okres dziecięcy, kiedy latało się takim na Krym w "otpusk" z mamą ? w związku radzieckim mówiło się na niego "swistok" czyli gwizdek. A i w dalekich awia jednostkach mogli wyglądać na brudne. Bardzo się podoba. Naprawdę. Rozważałes Tu 134 ubl? Nowinkę od zwiezdy?

Edytowane przez Apek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Apek napisał:

Bardzo się podoba,

Dziękuję bardzo :piwo:

 

11 godzin temu, Apek napisał:

Rozważałes Tu 134 ubl? Nowinkę od zwiezdy?

Oglądałem. Bardzo ciekawy i kuszący modelik  :yahoo: Na razie jednak podążam w kierunku innych maszyn Aerofłotu.

A poza tym dziękuję wszystkim "oglądaczom" za opinie. Z obserwacji wynika, ze "szkoły" na modele w 1/144 są dwie (kowal76 i zloty). Pora wprowadzić trzecią - abtb :mrgreen:

:szampan1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.