Skocz do zawartości

F 16


rob-2020

Rekomendowane odpowiedzi

Tak przeglądam ten wątek - odnośnie tej blachy pod tą ,,anteną" - chyba najlepszy efekt byłby po nałożeniu grubszej kalki...można by spróbować na kawałek bezbarwnej położyć warstwę surfacera lub kilka lakieru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą @KayFranz podrzucił mi linka do takiego zestawu produkcji greckiej, który na zdjęciach wygląda bardzo, bardzo dobrze. Ostrość detali robi wrażenie.
No i co najważniejsze, ma wszystko co potrzeba do Jastrzębia, poza samymi światłami pozycyjnymi, których brak może trochę boleć.

F-16 CFT & Tail set 1/48, GRAND MODELS

Edytowane przez Solo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2020 o 10:32, Solo napisał:

Jeśli mowa o Bieliku, to może coś takiego byś zrobił? :) Chodzi o ten dzyndzel na środku ekranu. Chyba tylko nasze M-346 je mają, bo na zdjęciach innych wersji tych maszyn tego nie spotkałem.

20190309_131713.jpg

jako, że dałem się Wam Panowie podpuścić to zrobiłem ten dziwny wylot. Jak zacząłem oglądać model KINETIC to stwierdziłem, że końcówka kadłuba ze spadochronem też jest słaba i tak sie trochę rozpędziłem......:):)

49949003528_478c618338_b.jpgAWC_MODELS_M_346_2 by Wlodzimierz Cybulka, on Flickr

Części przed szlifowaniem, podkładem oraz korektą. Jest kilka różnic w końcówce z modelu zwłaszcza od spodu - muszę usunąć jeszcze ten okrągły element z trzema zagłębieniami - nie wiem co to jest.... Kratka chłodząca? Wyrzutnia flar????

49949003228_12460eaf37_b.jpgAWC_MODELS_M_346_1 by Wlodzimierz Cybulka, on Flickr

Mam kilka super zdjęć i teraz czeka mnie korekta. Zestaw składa się z końcówki kadłuba, spadochrony, wylotu oraz światła pozycyjnego z bezbarwnej żywicy.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Solo napisał:

Biere! :)

Nie ma problemu!!!! F-16 poszedł trochę w odstawkę ale zacząłem też robić pylony do niego - myślę, że będzie mała rewolucja w porównaniu z tymi oryginalnymi....:):) Nie wiem czy sobię poradzę z odlewaniem - znowu eksperymenty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Solo napisał:

A tak na serio to jak rozumiem będzie potrzebna poważna chirurgia i przeszczepy?
Ta końcówka kadłuba to jest już żywiczna czy to odcięty ogon zestawowy?

tak, niestety.... Końcówkę w modelu trzeba będzie odciąć i wstawić żywiczną. Nie jest to jednak duży problem - sam teraz tego doświadczyłem. Ta końcówka to jeszcze prototyp, który jest z modelu. Jeszcze na nim będę pracował i dopiero na końcu próbny odlew. Myślę, że do końca czerwca się uporam i zestaw będzie w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Solo napisał:

Jeszcze w kwestii tego dzyndzla: w środku jak widać na zdjęciu jest taka dość szeroka rura, a u Ciebie wyglada to jak wgłębienie. To wina zdjęcia czy tam jednak nie ma takiej rurki?

Rurka tam jest ale mosiężna i kiepsko to wygląda zwłaszcza na moich fotkach. Jak odleję prototyp to wtedy zobaczę czy ta rurka nie jest za wąska - na pewno to skoryguję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, awc-models napisał:

jako, że dałem się Wam Panowie podpuścić to zrobiłem ten dziwny wylot. Jak zacząłem oglądać model KINETIC to stwierdziłem, że końcówka kadłuba ze spadochronem też jest słaba i tak sie trochę rozpędziłem......:):)

49949003528_478c618338_b.jpgAWC_MODELS_M_346_2 by Wlodzimierz Cybulka, on Flickr

Części przed szlifowaniem, podkładem oraz korektą. Jest kilka różnic w końcówce z modelu zwłaszcza od spodu - muszę usunąć jeszcze ten okrągły element z trzema zagłębieniami - nie wiem co to jest.... Kratka chłodząca? Wyrzutnia flar????

49949003228_12460eaf37_b.jpgAWC_MODELS_M_346_1 by Wlodzimierz Cybulka, on Flickr

Mam kilka super zdjęć i teraz czeka mnie korekta. Zestaw składa się z końcówki kadłuba, spadochrony, wylotu oraz światła pozycyjnego z bezbarwnej żywicy.

 

 

Pod ogonem to wyglada tak, czyli plasko z dwoma otworami. :) plus kilka zdjec oslon 

8.jpg

54.jpg

63.jpg

64.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzucam wiecej fotek odpowietrzcza/dzyndzla.

Wydaje mi sie ze powienien byc smuklejszy, z oblymi krawdziami i nitami, oczywscie szacun za tak szybka prace.

 

83.jpg

85.jpg

86.jpg

114.jpg

118.jpg

Edytowane przez Bobek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2020 o 22:26, Solo napisał:

W tej chwili najlepszym zestawem do zrobienia polskiej maszyny w 72 jest niestety bardzo słaby zestaw Revella, (...)

Wiem, ze ten Solo (?) Turk, ale zastanawiam się czy ten MLU belgijski tez się nada czy trzeba rzeźbić jeszcze więcej ?
Zapierałem się jak moglem przed polskim Jastrzębiem, ale jak kumpel mi wziął ostatni zestaw ze spadakiem, który rzucili od Attack Squadron, to coś we mnie pękło ?

Edytowane przez Psar77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Psar77 napisał:

Wiem, ze ten Solo (?) Turk, ale zastanawiam się czy ten MLU belgijski tez się nada czy trzeba rzeźbić jeszcze więcej ?
Zapierałem się jak moglem przed polskim Jastrzębiem, ale jak kumpel mi wziął ostatni zestaw ze spadakiem, który rzucili od Attack Squadron, to coś we mnie pękło ?

A może kup po prostu KF-16C Academy? Jest wszystko co trzeba - dobry wlot, anteny przy światłach, odpowiednia podstawa statecznika... Brakuje odpowiedniej wersji AMRAAMów i CFT, ale to raczej mały problem. Kompletnie nie rozumiem, czemu ten zestaw jest tak zawzięcie zawsze zapominany w tematach o Jastrzębiach. Detal dobry, spasowanie dobre, ma wszystko czego trzeba...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Matys napisał:

A może kup po prostu KF-16C Academy? Jest wszystko co trzeba - dobry wlot, anteny przy światłach, odpowiednia podstawa statecznika... Brakuje odpowiedniej wersji AMRAAMów i CFT, ale to raczej mały problem. Kompletnie nie rozumiem, czemu ten zestaw jest tak zawzięcie zawsze zapominany w tematach o Jastrzębiach. Detal dobry, spasowanie dobre, ma wszystko czego trzeba...

O widzisz - nic nie wiedziałem na temat tego z Academy - lecę szukać. Dzieki Matys !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak między nami, naszła mnie ostatnio taka refleksja. A jakby zrobić Jastrzębia z zestawu Tamki, plus podstawa statecznika QuickBoost do Greka, plus dysza Airesa do Sufy i olać szeroki wlot powietrza? Mało kto by się zorientował. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Solo napisał:

 Mało kto by się zorientował. :)

Pewnie tak, ale ja osobiście bym nie przeżył ? Zresztą ten wlot szeroki jest naprawdę mega szeroki ? Na zawodach wystawić - shame !!! i wieczne wykluczenie ? Faktycznie szkoda, ze nik nie robi add-ona do Tamki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Solo napisał:

Zestaw Academy ma zwalony kształt niestety. Jeśli to nie przeszkadza to można użyć.

Jak zwalony ma kształt? Sam mam Jastrzębia zrobionego z tego modelu i nawet stawiając go obok A Revella nie bardzo widzę problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nos ma jakiś dziwny moim zdaniem.

Co do wlotów to ja zawsze muszę się dobrze przyglądać żeby je rozróżnić, szerokość jest zbliżona, profil jest różny.

image.png.f06bc8ab7863d465291b19bbeee3d9ed.png

Edytowane przez Solo
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.