Skocz do zawartości

F 16


rob-2020

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, kzugaj napisał:

sprawdź zawartość pudla i instrukcje bo według tego co widzą moje oczy to się mylisz i takie elementy Tamka stosuje.

A gdzie napisałem że nie stosuje?
Napisałem wyraźnie że nie ma sensu wymieniać całego tego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie tych wyrzutników. To zdjęcie, które przytoczyłeś mnie zagięło, tak że siadlem do przeglądania dokumentacji zdjęciowej, którą zgromadziłem.

Lewa strona (widać zarys zaślepki)

image.thumb.png.6e19f051467966c2c350151aee7f6a92.png

image.png.05af3b0815a09373e3f406447e50ab79.png

Prawa

image.png.d58438fd5f2dfc71ab00e6845c6c635e.png

image.png.826d99ef5e53d31f63ef9a37a373fee7.png

image.png.ce252781a58d4cc0291136586fd3104a.png

 

1221367.jpg

image.thumb.png.4c4b36a4c129ab6b39aaa1c167d73b15.png

Po prawej moim zdaniem są dwa bez trzeciej zaślepki. Byłem przekonany, że jest symetrycznie. Może to wynikać z obecności tego małego wlotu powietrza po prawej stronie

image.png

Edytowane przez karambolis8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, awc-models napisał:

Poniżej kilka pierwszych detali do odlania - anteny i wloty do garba, anteny pod wlotem silnika i boczna antena ze światłem pozycyjnym

Zastanawia mnie jeszcze jedno, a mianowicie to światełko. Wiem że przezroczyste żywice lubią żółknąć z czasem, chyba nawet te podstawy tych bocznych elementów kadłuba wyglądają jakby były zrobione z pożółkniętej przezroczystej żywicy. Nie będzie to problemem jak zestaw poleży kilka lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Solo napisał:

A w ogóle to zdradzisz jakie zestawy planujesz wypuścić do sprzedaży i co w nich będzie? Bo zdaje się że będzie więcej niż jeden zestaw?

Na początek planuję zrobić dwa zestawy F-16 D.

Pierwszy będzie Polski F-16 D BLOCK 52 z kalkami MODEMAKER do szparki 8042 w malowaniu okolicznościowym TIGERS

49920649732_1582feb49d_b.jpgD48072-Polish-F-16C-D-Anniversary-markings-2006-2011-705-3 by Wlodzimierz Cybulka, on Flickr

49919835468_e13f383492_z.jpgD72072-Polish-F-16C-D-Anniversary-markings-2006-2011-705-3 by Wlodzimierz Cybulka, on Flickr

Drugi zestaw będzie Grecki F-16 D BLOCK 50 także z kalkami MODELMAKER do szparki 023 z malowaniem NATO TIGER MEET  2018

49920350056_41e4bce8cb_b.jpgD48126-Greek-F-16-NATO-Tiger-Meet-2018-1452-2 by Wlodzimierz Cybulka, on Flickr

49920350131_59c37cbd09_b.jpgD48126-Greek-F-16-NATO-Tiger-Meet-2018-1452-1 by Wlodzimierz Cybulka, on Flickr

Po głowie chodzi mi jeszcze SUFA...... Wszystko zależy od tego jak zestaw przyjmie się na rynku a z tym mam różne doświadczenia... Oprócz kalek MODELMAKERa będzie jeszcze rurka pitota i AOA z MASTERa  chociaż myślę jeszcze o działku ale to zobaczymy. Będą oczywiście zbiorniki CFT - pracuję nad zupełnie nowymi zbiornikami i może te nowe dołączę.  Jeśli chodzi o kokpit to będzie tylny - kiedyś zastanawiałem się czy nie spróbować porozumieć się z AIRESem aby można było dołożyć ich kokpit do całości bo wtedy byłby kompletny zestaw... tylko cena by pewnie wszystkich zabiła.... Się jeszcze zobaczy.

Dzisiaj pierwszy raz kabinki wyszły mi bez bombli!!! WOW. Jutro muszę to powtórzyć i będzie wiadomo czy to przypadek czy przeskok technologiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, awc-models napisał:

Na początek planuję zrobić dwa zestawy F-16 D.

Pierwszy będzie Polski F-16 D BLOCK 52 z kalkami MODEMAKER do szparki 8042 w malowaniu okolicznościowym TIGERS

Włodku wkradł Ci się chochlik i wstawił "czeski błąd" :hmmm: - "Tygrysia szparka" to 4082, a nie 8042

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karambolis8 napisał:

W sprawie tych wyrzutników. To zdjęcie, które przytoczyłeś mnie zagięło, tak że siadlem do przeglądania dokumentacji zdjęciowej, którą zgromadziłem.

karambolis8 teraz to Ty mnie zaskoczyłeś... Byłem pewien, że zaślepka jest po obu stronach a może faktycznie ten mały wlot coś tam namieszał. Trochę mi to komplikuje szyki ale trzeba to wyprostować.... Dzięki.

2 godziny temu, Solo napisał:

Zastanawia mnie jeszcze jedno, a mianowicie to światełko. Wiem że przezroczyste żywice lubią żółknąć z czasem, chyba nawet te podstawy tych bocznych elementów kadłuba wyglądają jakby były zrobione z pożółkniętej przezroczystej żywicy. Nie będzie to problemem jak zestaw poleży kilka lat?

Solo jest to zawsze problem, który jest nieobliczalny i na który nie masz wpływu. Od wielu lat działam z "normalną" żywicą i tak mnie cały czas coś w niej zaskakuje. Z  żywicą bezbarwną nie miałem nigdy do czynienie - taki strach paniczny!!!! Robiłem wszystko żeby się w niej nie babrać i dotychczas jakoś mi się udawało. Jak pisałem wcześniej pomysł ze szparką do TAMIYA chodził za mną od półtora roku i każde podejście rozbijało się na kabince....Teraz jednak zacząłem z nią eksperymentować na różne sposoby i powoli ją ujarzmiam choć strasznie śmierdzi ( epoksyd...) i raz się cholerstwem zatrułem - 2 dni straszny ból głowy. Na pierwszy rzut poszedł wiatrochron z Su-22 i wychodzi idealnie bo to mały element. Położyłem ją na 2 tygodnie po odlaniu na parapet od strony południowej i nie zauważyłem zmiany koloru. Nie wiem czy stała ekspozycja zmieni jej kolor.... Kabina szparki jest duża i musiałem ją podzielić tak jak to jest w rzeczywistości i przednia część odlewa się łatwiej natomiast tylna jest koszmarem. Do szparki barwię  żywicę barwnikami transparentnymi - bursztyn + czarny i wychodzi zabarwienie praktycznie identyczne z tym z TAMIYA. Oczywiście każde odlanie jest inne i niepowtarzalne ale tym na szczęście się nie martwię bo jak się patrzy na oszklenia F-16 B/D to widać, że każda połówka jest inna. Do tego zestawu będą dwa światła bezbarwne oraz jedno czerwone i zielone. Dzisiejsza produkcja...

49920659496_ec2455756c_b.jpgAWC_MODELS_F_16_B_D_14 by Wlodzimierz Cybulka, on Flickr

Te podstawki pod osłony o których piszesz to tylko materiał na wlew do żywicy - odpadek poprodukcyjny.... Przed odlanie całość jest psikana surfacerem.

Godzinę temu, Slawek_26869 napisał:

Włodku wkradł Ci się chochlik i wstawił "czeski błąd" :hmmm: - "Tygrysia szparka" to 4082, a nie 8042

Dziękuję Slawek_26869 za czujność. Oczywiście mała wtopka musi być :) :) 

Detale z pierwszego "strzału" do weryfikacji - widać jakieś niedolewki i braki.

49920144298_d5ae2a4acf_b.jpgAWC_MODELS_F_16_B_D_13 by Wlodzimierz Cybulka, on Flickr

i taki mały przerywnik nie F-16 - "prawie" bliźniak naszego BIELIKa - nowy zestaw do produkcji

49920659771_1db079e308_b.jpgAWC_MODELS_YAK_130_1 by Wlodzimierz Cybulka, on Flickr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Solo napisał:

A gdzie napisałem że nie stosuje?
Napisałem wyraźnie że nie ma sensu wymieniać całego tego elementu.

Po co bawić się w dorabianie i męczyć z wklejaniem blaszki czy dorabianego elementu jak możesz wymienić cały panel w 5 min i po sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby dlatego że żywiczny element ma bardzo grubą blachę wzmacniającą, co pokazałem na przykładzie zdjęcia (ta blacha na samolocie jest bardzo cienka, niemal niewidoczna z daleka), i przede wszystkim prawdopodobnie będzie miał gorszy detal niż cześć zestawowa Tamki, co będzie niekorzystnie wyglądać na modelu, odróżniać się od okolicznych detali. Nie mówiąc już o tym że spasowanie takiego żywicznego elementu może być gorsze niż plastikowego co będzie wymagać obróbki. Wymieniać cały fragment kadłuba tylko po to żeby na nim odtworzyć cienką blaszkę to głupota, można zrobić to prościej i efektywniej ze znacznie lepszym efektem końcowym. Nawiasem mówiąc blaszka Tamki to też nienajlepszy pomysł bo jest stosunkowo gruba. Dlatego najlepsze rozwiązanie to wycięcie tej blachy w poli 0,1 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, awc-models napisał:

i taki mały przerywnik nie F-16 - "prawie" bliźniak naszego BIELIKa - nowy zestaw do produkcji

49920659771_1db079e308_b.jpg

A cóż to, Jak-130 Zvezdy? Do czego te pylony? Co nie tak z zestawowymi?

Jeśli mowa o Bieliku, to może coś takiego byś zrobił? :) Chodzi o ten dzyndzel na środku ekranu. Chyba tylko nasze M-346 je mają, bo na zdjęciach innych wersji tych maszyn tego nie spotkałem.

20190309_131713.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, karambolis8 napisał:

W sprawie tych wyrzutników. To zdjęcie, które przytoczyłeś mnie zagięło, tak że siadlem do przeglądania dokumentacji zdjęciowej, którą zgromadziłem.

Tu jest znacznie lepsze zdjęcie bardzo wyraźnie pokazujące te okolice garba, choć maszyna grecka:

image.png.2ae1eed4dcca7080ae4c5c33d9f14589.png

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Solo napisał:

Choćby dlatego że żywiczny element ma bardzo grubą blachę wzmacniającą, co pokazałem na przykładzie zdjęcia (ta blacha na samolocie jest bardzo cienka, niemal niewidoczna z daleka), i przede wszystkim prawdopodobnie będzie miał gorszy detal niż cześć zestawowa Tamki, co będzie niekorzystnie wyglądać na modelu, odróżniać się od okolicznych detali. Nie mówiąc już o tym że spasowanie takiego żywicznego elementu może być gorsze niż plastikowego co będzie wymagać obróbki. Wymieniać cały fragment kadłuba tylko po to żeby na nim odtworzyć cienką blaszkę to głupota, można zrobić to prościej i efektywniej ze znacznie lepszym efektem końcowym. Nawiasem mówiąc blaszka Tamki to też nienajlepszy pomysł bo jest stosunkowo gruba. Dlatego najlepsze rozwiązanie to wycięcie tej blachy w poli 0,1 mm.

Oceniasz jeszcze nieskończony produkt i już mówisz że jest kiepski. Kolega dopiero pierwszy odlew zrobił w celu sprawdzenia jak to wygląda i napewno produkt finalny będzie o wiele lepszy. To tak jak oceniać koncepcję jakiegoś nowego samochodu zanim zostaną przeprowadzone testy i wprowadzone poprawki. Skoro kolega się za to zabrał to zdaje sobie z tego sprawę że musi to pasować w zamian tego co dała Tamka. Wygląda mi to na zrobiona formę od części z zestawu, kolega przerabia więc powinno ładnie się wpasowac ew może wymagać delikatnego szlifowania od wew strony. 

Włodzimierz jeśli możesz ten odlew pomalować podkładem i dać zdjęcie pod innym kątem gdzie będzie ten uskok widoczny. Coś jak poniżej 

Screenshot_20200522-142629_Chrome.thumb.jpg.569e0c2afadfd13136dcdbd7fd0824ed.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2020 o 23:56, awc-models napisał:

Obecnie garb jest na ukończeniu - wydaje się, że jest gładki a w rzeczywistości ma mnóstwo przetłoczeń z którymi jest niezłe babranie.....

to nie sa przetłoczenia tylko panele RAM. Wcale nie sa grube, tylko sa nakładane tak, że maja skośne powierzchnie.

 

n9vee79.jpg

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek to jest, wygląda jak przetłoczenia i należy zrobić to w żywicy jak przetłoczenia. :)

21 godzin temu, awc-models napisał:

Na początek planuję zrobić dwa zestawy F-16 D.

A czy w ogóle planujesz wydać taki klasyczny zestaw ratunkowy do zrobienia Jastrzębia z Tamki?
Czyli podstawa statecznika, światła, anteny i CFT? Rozważ jeszcze zrobienie klapy przedniego podwozia i pary dodatkowych pylonów podskrzydłowych, bo tych w zestawach Tamki są tylko w ilości 2 sztuk. A kto nie potrafi kopiować w żywicy ten ma wtedy problem.
Taki zestaw w obu skalach byłby pewnie bardzo poszukiwany na rynku. Do 72 dodałbym jeszcze ten nieszczęsny wlot powietrza, żeby można było wreszcie robić polskie Jastrząbki z zestawów Tamki. :)

Edytowane przez Solo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Solo napisał:
W dniu 21.05.2020 o 22:25, awc-models napisał:

i taki mały przerywnik nie F-16 - "prawie" bliźniak naszego BIELIKa - nowy zestaw do produkcji

49920659771_1db079e308_b.jpg

A cóż to, Jak-130 Zvezdy? Do czego te pylony? Co nie tak z zestawowymi?

Model super zwłaszcza w zestawieniu z KITTYHAWK. Zrobiłem wszystkie pylony od podstaw z pokazaniem spodu czego nie ma w modelu no i poprawiłem największy gniot dla wersji COMBAT - TRAINER czyli prawidłowe ułożenie wyrzutni pocisków na końcu skrzydła bo w modelu pylony są obrócone ku dołowi..... Tutaj jeszcze nie ma osprzętu do głównych pylonów..

 

12 godzin temu, Solo napisał:

Jeśli mowa o Bieliku, to może coś takiego byś zrobił? :) Chodzi o ten dzyndzel na środku ekranu. Chyba tylko nasze M-346 je mają, bo na zdjęciach innych wersji tych maszyn tego nie spotkałem.

20190309_131713.jpg

Mam model BIELIKa i nie zauważyłem braku tego elementu... Przyznam się, że nie mam kompletnie żadnych materiałów dla tego samolotu tak więc musiałbym liczyć na Was panowie. No i jakieś podstawowe wymiary też by się przydały i można by to wrzucić do "poczekalni".

 

10 godzin temu, Solo napisał:

Tu jest znacznie lepsze zdjęcie bardzo wyraźnie pokazujące te okolice garba, choć maszyna grecka:

image.png.2ae1eed4dcca7080ae4c5c33d9f14589.png

Solo super zdjęcia!!! teraz widać różnice, będę mógł wprowadzić poprawkę przed odlaniem. Muszę tylko sprawdzić tę stronę na garbach izraelskich efek.

 

7 godzin temu, kzugaj napisał:

Włodzimierz jeśli możesz ten odlew pomalować podkładem i dać zdjęcie pod innym kątem gdzie będzie ten uskok widoczny. Coś jak poniżej 

Screenshot_20200522-142629_Chrome.thumb.jpg.569e0c2afadfd13136dcdbd7fd0824ed.jpg

 

Pocieniłem ten element i pokryłem podkładem - teraz schnie i jutro wrzucę zdjęcia. Sam jestem ciekawy jak to będzie wyglądać. Przy okazji zmieniłem te 4 anteny przed owiewką i też psikłem... Zrobię zdjęcia pod tym samym kątem i będzie porównanie.

 

5 godzin temu, Qz9 napisał:
W dniu 20.05.2020 o 23:56, awc-models napisał:

Obecnie garb jest na ukończeniu - wydaje się, że jest gładki a w rzeczywistości ma mnóstwo przetłoczeń z którymi jest niezłe babranie.....

to nie sa przetłoczenia tylko panele RAM. Wcale nie sa grube, tylko sa nakładane tak, że maja skośne powierzchnie.

 

n9vee79.jpg

Ok. Dziękuję za informację. Sam się nad tym zastanawiałem co to jest. Ja też to robię bardzo cienkie a przy nakładaniu podkładu na połączeniu krawędzi wychodzi fajny efekt zaniku ostrej linii. Zresztą cały czas nad tym jeszcze eksperymentuję. Utknąłem przy garbie na wlocie do tankowania i tej owalnej antenie na górze garba. 

 

4 godziny temu, Solo napisał:
W dniu 21.05.2020 o 20:58, awc-models napisał:

Na początek planuję zrobić dwa zestawy F-16 D.

A czy w ogóle planujesz wydać taki klasyczny zestaw ratunkowy do zrobienia Jastrzębia z Tamki?
Czyli podstawa statecznika, światła, anteny i CFT? Rozważ jeszcze zrobienie klapy przedniego podwozia i pary dodatkowych pylonów podskrzydłowych, bo tych w zestawach Tamki są tylko w ilości 2 sztuk. A kto nie potrafi kopiować w żywicy ten ma wtedy problem.
Taki zestaw w obu skalach byłby pewnie bardzo poszukiwany na rynku. Do 72 dodałbym jeszcze ten nieszczęsny wlot powietrza, żeby można było wreszcie robić polskie Jastrząbki z zestawów Tamki. :)

Oczywiście. Obecnie w sprzedaży mam zestawy z samą podstawą statecznika + spadochron + światło osobno dla HASEGAWA i TAMIYA dla BLOCK 50 i BLOCK 52. Także są te zestawy powiększone o CFT. Jednak dopiero teraz jak robię szparkę to przygotowałem do niej anteny + światła i tylko mi brakuje klapy przedniego podwozia ale bez świateł bo te z modelu są dobre. A szczerze to nawet o tych pylonach nie pomyślałem....

49923619793_65c54038f9_b.jpgAWC_MODELS_F_16_C_D_3 by Wlodzimierz Cybulka, on Flickr

zdjęcia zestawów - HASEGAWA

49923618958_53b70c4289_b.jpgAWC_MODELS_F_16_C_D_1 by Wlodzimierz Cybulka, on Flickr

zdjęcia zestawów - TAMIYA

49923619328_3b47889dfb_b.jpgAWC_MODELS_F_16_C_D_2 by Wlodzimierz Cybulka, on Flickr

coś mi się aparat przesunął.......

Obecnie kończę nową wieżyczkę z działkiem MASTERa ( i zestaw także bez działka ) do Mi-24 ze ZVEZDA. Pylony też zrobiłem i będą w sprzedaży.... To by trzeba inny post zrobić dla tego modelu żeby wylać wszystkie żale....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, awc-models napisał:

Mam model BIELIKa i nie zauważyłem braku tego elementu... Przyznam się, że nie mam kompletnie żadnych materiałów dla tego samolotu tak więc musiałbym liczyć na Was panowie. No i jakieś podstawowe wymiary też by się przydały i można by to wrzucić do "poczekalni".

No niestety Kinetic pokpił sprawę, albo tego nie zauważyli albo olali, bo w pozostałych wersjach jakie można zrobić z ich zestawu tego dzyndzla po prostu nie ma.
Z wymiarami może być kłopot, ale parę dobrych zdjęć się znajdzie. Zwróć też uwagę na tę blachę na której zamontowany jest ten dzyndzel.

 

1611150007.jpg

20190309_131719-1.jpg

20190309_131708-1.jpg

19 godzin temu, awc-models napisał:

A szczerze to nawet o tych pylonach nie pomyślałem....

A warto, bo brakuje 2 sztuk nie tylko w zestawach Tamki ale chyba też i wszystkich zestawach Hasegawy. W 72 jest podobnie, na pewno w Tamce, nie jestem pewien jak w Hasegawie.
No ale to w sumie prosta sprawa, skopiować to co dał producent i gotowe. Ewentualnie można by pokusić się o zrobienie kompletu pylonów wraz z detalami spodu, jak to zrobił niedawno Flying Leathernecks do F/A-18:
https://www.flyingleathernecksdecals.com/p/fl48-8013-10011021-pylons-for-fa-18ab-buno-161353-thru-163175

No photo description available.

Co do pokazanych zestawów: widzę że to już gotowe produkty. Na razie tylko same podstawy statecznika?
Gdzie i kiedy to można nabyć, bo nie ukrywam że do Jastrzębia kupię z miejsca żeby porównać z jakością Attack Squadron i Wolfpacka.
Super że zrobiłeś szklaną część światełek pozycyjnych i to malutkie nad spadochronem, lubię jak producent dopieszcza takie detale, bo AS to trochę olał.

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie: czy jest szansa żeby te nowe CFT zrobić od razu z wyraźnymi uszczelkami? Samemu nie za bardzo jest jak to dorobić, a byłoby fajnie je mieć. Niby można próbować zrobić je z drutu, ale ułożyć to na równo wokół zbiornika nie jest łatwym zadaniem.

image.thumb.png.55b56bda63bb3d9b1b6666038ff05b2e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Solo napisał:
19 godzin temu, awc-models napisał:

Mam model BIELIKa i nie zauważyłem braku tego elementu... Przyznam się, że nie mam kompletnie żadnych materiałów dla tego samolotu tak więc musiałbym liczyć na Was panowie. No i jakieś podstawowe wymiary też by się przydały i można by to wrzucić do "poczekalni".

No niestety Kinetic pokpił sprawę, albo tego nie zauważyli albo olali, bo w pozostałych wersjach jakie można zrobić z ich zestawu tego dzyndzla po prostu nie ma.
Z wymiarami może być kłopot, ale parę dobrych zdjęć się znajdzie. Zwróć też uwagę na tę blachę na której zamontowany jest ten dzyndzel.

W ramach w przerywnika pomiędzy dłubaniem i poprawianiem w kółko części - patrz: walka z panelami bocznymi za dziobem, zrobię ten element. Z blachą nie będzie problemu - ładnie się odleje.

7 godzin temu, Solo napisał:
19 godzin temu, awc-models napisał:

A szczerze to nawet o tych pylonach nie pomyślałem....

A warto, bo brakuje 2 sztuk nie tylko w zestawach Tamki ale chyba też i wszystkich zestawach Hasegawy. W 72 jest podobnie, na pewno w Tamce, nie jestem pewien jak w Hasegawie.

Solo o które pylony chodzi?  Mam model CJ z TAMIYA i tam są wszystkie pylony i teraz lekko zgłupiałem....

 

3 godziny temu, em napisał:

Poprawię - dziękuję em za sugestię ale później - już mnie mdlą te panele.....Tak to wygląda teraz po pocienieniu

49927175307_40c9957952_b.jpgAWC_MODELS_F_16_B_D_15 by Wlodzimierz Cybulka, on Flickr

Panowie dzisiaj rozmawiałem "biznesowo" z Filipem z MODELMAKERA o tym, że chłopaki na modelwork.pl z rozrzewnieniem wspominają zestawy CFT i podstawy statecznika z ARMA HOBBY i że już ich nie ma na rynku a on mi na to: jak nie ma na rynku? Poniżej link do MODELMAKER z zestawami:

http://www.modelmaker.com.pl/products/?query=sale+f-16&type=title

miłych łowów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, awc-models napisał:

W ramach w przerywnika pomiędzy dłubaniem i poprawianiem w kółko części - patrz: walka z panelami bocznymi za dziobem, zrobię ten element. Z blachą nie będzie problemu - ładnie się odleje.

I to jest dobra wiadomość!

18 minut temu, awc-models napisał:

Solo o które pylony chodzi?  Mam model CJ z TAMIYA i tam są wszystkie pylony i teraz lekko zgłupiałem....

Nasz F-16 przenoszą 4 takie oto pylony:

image.thumb.png.08f549d7a35323e46abe600d6c86e99e.png

Tymczasem w zestawach Tamki tych pylonów są tylko 2 sztuki plus 2 innego rodzaju:

image.thumb.png.bb7f360fdc2c6e87f0d3bcce136c77f6.png

18 minut temu, awc-models napisał:

Poprawię - dziękuję em za sugestię ale później - już mnie mdlą te panele.....Tak to wygląda teraz po pocienieniu

Lepiej, aczkolwiek w oryginale jak poniżej - dlatego wciąż uważam że cienki listek z polistyrenu lepiej rozwiąże sprawę.

 

351953234_20160601_1115351.thumb.jpg.f39c30a027e00bbd04af5db9bea61697.jpg

18 minut temu, awc-models napisał:

Panowie dzisiaj rozmawiałem "biznesowo" z Filipem z MODELMAKERA o tym, że chłopaki na modelwork.pl z rozrzewnieniem wspominają zestawy CFT i podstawy statecznika z ARMA HOBBY i że już ich nie ma na rynku a on mi na to: jak nie ma na rynku? Poniżej link do MODELMAKER z zestawami:

No teraz jak widać się pojawiły (choć podstawa statecznika w 48 już jest niedostępna z tego co widzę), ale normalnie bardzo trudno to kupić, choć faktycznie w Model Makerze pojawiają się wznowienia.
Tak czy inaczej ja te Twoje podstawy statecznika z drobiazgiem na pewno wezmę, choćby po to żeby porównać jak się ma to do żywic Attack Squadron. Podobnie nabędę CFT, tylko daj znać gdzie to można kupić.
 

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Solo napisał:
3 godziny temu, awc-models napisał:

W ramach w przerywnika pomiędzy dłubaniem i poprawianiem w kółko części - patrz: walka z panelami bocznymi za dziobem, zrobię ten element. Z blachą nie będzie problemu - ładnie się odleje.

I to jest dobra wiadomość!

3 godziny temu, awc-models napisał:

Solo o które pylony chodzi?  Mam model CJ z TAMIYA i tam są wszystkie pylony i teraz lekko zgłupiałem....

Nasz F-16 przenoszą 4 takie oto pylony:

image.thumb.png.08f549d7a35323e46abe600d6c86e99e.png

Tymczasem w zestawach Tamki tych pylonów są tylko 2 sztuki plus 2 innego rodzaju:

Solo i Panowie potrzebuję zdjęć tych pylonów od spodu. Obejrzałem sobie te pylony z modelu i widzę, że nie ma śrub ustalających co powinno być. Jeśli bym miał zdjęcia tych paneli od spodu to bym taki pylon zrobił z osprzętem i dołączyłbym do zestawu 4 szt. z żywicy. Także do "ratunkowego" zestawu też dołączę wraz z pokrywą podwozia przedniego.

3 godziny temu, Solo napisał:

Tak czy inaczej ja te Twoje podstawy statecznika z drobiazgiem na pewno wezmę, choćby po to żeby porównać jak się ma to do żywic Attack Squadron. Podobnie nabędę CFT, tylko daj znać gdzie to można kupić.
 

 

2 godziny temu, grrzesiek28 napisał:

Dobry wieczór.

Ja też się dołączę do pytania bo chętnie bym nabył i do 48 i do 72.

Panowie podaję adres @ do mnie z prośbą o kontakt:

office@awc-models.pl

Nie chcę być pogoniony przez Admina za łamanie regulaminu forum.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Solo napisał:

Jeszcze jedno pytanie: czy jest szansa żeby te nowe CFT zrobić od razu z wyraźnymi uszczelkami? Samemu nie za bardzo jest jak to dorobić, a byłoby fajnie je mieć. Niby można próbować zrobić je z drutu, ale ułożyć to na równo wokół zbiornika nie jest łatwym zadaniem.

 image.thumb.png.55b56bda63bb3d9b1b6666038ff05b2e.png

Solo to jest do zrobienia ale czy warto? W Łasku wielokrotnie oglądałem te zbiorniki i zastanawiały mnie te uszczelki. One nie są idealnie ułożone tak jak na tym zdjęciu na całej długości zbiornika - są miejsca, że uszczelka jest pod zbiornikiem i nie wychodzi przed krawędź zbiornika - zresztą to nawet widać na tym zdjęciu - popatrz na zbiornik na wysokości wlotu do tankowania paliwa. Tam uszczelka jest już schowana pod zbiornik. Zresztą zbiornik jest "skręcany' z 4 elementów na kadłubie i w rzeczywistości jest mnóstwo nierówności i szpar a my staramy się wygładzić i najlepiej jeszcze przepolerować te płaszczyzny.... Widzę, że masz mnóstwo  zdjęć - przypatrz się temu......... Chyba za bardzo wychodzimy przed szereg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, awc-models napisał:

Solo i Panowie potrzebuję zdjęć tych pylonów od spodu. Obejrzałem sobie te pylony z modelu i widzę, że nie ma śrub ustalających co powinno być. Jeśli bym miał zdjęcia tych paneli od spodu to bym taki pylon zrobił z osprzętem i dołączyłbym do zestawu 4 szt. z żywicy. Także do "ratunkowego" zestawu też dołączę wraz z pokrywą podwozia przedniego.

Trudno jest znaleźć takie zdjęcia, przynajmniej mi się nie udało w sieci, więc tutaj masz zdjęcie z książki Jake'a Melampy, może wystarczy.

image.thumb.png.4e54f86b2f3c8f3c601692d44422f53e.png

12 godzin temu, awc-models napisał:

Solo to jest do zrobienia ale czy warto? W Łasku wielokrotnie oglądałem te zbiorniki i zastanawiały mnie te uszczelki. One nie są idealnie ułożone tak jak na tym zdjęciu na całej długości zbiornika - są miejsca, że uszczelka jest pod zbiornikiem i nie wychodzi przed krawędź zbiornika - zresztą to nawet widać na tym zdjęciu - popatrz na zbiornik na wysokości wlotu do tankowania paliwa.

Wystarczy popatrzeć na zdjęcia żeby zauważyć że warto - po prostu na wszystkich zdjęciach te uszczelki widać i dlatego w modelu też powinny być odtworzone. Ja kiedy robiłem Sufę w 1:72 próbowałem zrobić tę uszczelkę z cienkiego drutu ołowianego. Wyszło raczej średnio. Może to nawet i jest nienajgorsza metoda, ale jako dwuleworęczny miałem spore problemy z równym ułożeniem tego drutu. Tak więc gotowa uszczelka w żywicznych CFT to byłoby coś fajnego jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Solo napisał:
15 godzin temu, awc-models napisał:

Solo i Panowie potrzebuję zdjęć tych pylonów od spodu. Obejrzałem sobie te pylony z modelu i widzę, że nie ma śrub ustalających co powinno być. Jeśli bym miał zdjęcia tych paneli od spodu to bym taki pylon zrobił z osprzętem i dołączyłbym do zestawu 4 szt. z żywicy. Także do "ratunkowego" zestawu też dołączę wraz z pokrywą podwozia przedniego.

Trudno jest znaleźć takie zdjęcia, przynajmniej mi się nie udało w sieci, więc tutaj masz zdjęcie z książki Jake'a Melampy, może wystarczy.

image.thumb.png.4e54f86b2f3c8f3c601692d44422f53e.png

Solo dziękuję bardzo - to mi powinno wystarczyć. Ja też szukam u siebie i może coś odnajdę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.