Skocz do zawartości

F 16


rob-2020

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Po kilku tygodniach prac nad różnymi pierdołami wrzucam kilka zdjęć praktycznie gotowego zestawu "ratunkowego" dla F-16 C/D BLOCK 52 z TAMIYA  w skali 1/48. Zestaw się rozbudował i sam się zdziwiłem ile jest części. Kończę pokrywę podwozia przedniego i dla łatwości odlania w żywicy jak i późniejszej obróbki podzieliłem na 3 części. Pamiętam jak kiedyś ARMA HOBBY zrobiła to jako jeden element w żywicy i obrobienie tego było koszmarem...

50017275452_a8e7bc52b6_b.jpgAWC_MODELS_F_16_C_D_5 by Wlodzimierz Cybulka, on Flickr

50016489308_64d419c3be_b.jpgAWC_MODELS_F_16_C_D_4 by Wlodzimierz Cybulka, on Flickr

W zestawie będą części z przezroczystej żywicy i barwionej w kolorze czerwonym i zielonym. Boczne światła pozycyjne na wlocie powietrza będą w opcji czerwony + zielony i bezbarwny. Stwierdziłem, że każdy ma możliwość wyboru - jak czerwone "szkiełko" będzie za czerwone albo za mało czerwone ( tak samo z zielonym....) to będzie można pomalować na milion odcieni czerwieni i zieleni.... Pokazałem na antenie jak wygląda czerwone "szkiełko". Należy też pamiętać, że kolor pojawia się podczas pracy samolotu - statycznie są przezroczyste.

W dniu 23.05.2020 o 15:58, em napisał:

em zrobiłem tak jak radziłeś - nakleiłem płytkę 0,1 mm i dopiero na to nakleiłem anteny. Wygląda naprawdę dobrze - miałeś rację. Zastanawiałem się nad blaszką ale jak zlecam ich wykonanie to są trawione na blachach z mosiądzu o gr. 0,16 mm. Podtrawienie zmniejsza to o połowę do 0,08 mm a i tak zawsze będzie widać lukę jak u mnie. Zrobiłem zdjęcie z założonymi panelami ( jeszcze przed nałożeniem  podkładu )  - dziwnie wyszło.... Jakby dziób był ze  2 razy dłuższy.....

50016486278_ec69e37c06_b.jpgAWC_MODELS_F_16_C_D_6 by Wlodzimierz Cybulka, on Flickr

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się na wydaje. że jest to przeróbka do mocowania zasobnika ze spadochronem.

Ja mam u siebie Attack Squadron  i trzeba zestawowy element Tamki ucinać do takiego kształtu, aby pasował żywiczny zamiennik.

O te elementy chodzi dokładnie:

J99zlkX.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mates napisał:

Mi się na wydaje. że jest to przeróbka do mocowania zasobnika ze spadochronem.

Ja mam u siebie Attack Squadron  i trzeba zestawowy element Tamki ucinać do takiego kształtu, aby pasował żywiczny zamiennik.

O te elementy chodzi dokładnie:

J99zlkX.png

Mates masz rację. Ta cześć pozwoli na swobodne mocowanie końcówki do reszty elementów z modelu. Teraz zauważyłem, że obok tej części jest osłona wlotu do CFT - oczywiście jej w tym zestawie nie będzie... Sorki za wprowadzenie w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klapy podwozia to AH miała dobrego mastera ale odlali to nonsensownie. Zamiast dac belkę na wierzch i zrobić wlew od strony dolnej krawędzi to zrobili wlew pomiędzy zawiasami. To praktycznie nie da się sensownie wyciać , trzeba wyfrezować delikatnie. A szkoda bo belki były z przetłoczeniami i podcięciami jak w oryginale . Zresztą generalnie odlewy AH były delikatnie mówiąc poza bardzo dobrym odpowietrzeniem kontrowersyjne  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CFT Kinetica 1-72 pasuja do academy, ESCI, Hasegawy c/d, do revella też z tym że trzeba podpiłować wewnętrzne zakończenia że względu na spadek kadłuba za klapą. Może lepszym rozwiązaniem dla tego revella będzie wypłaszczenie kadłuba? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wpadły mi ostatnio w ręce dwa nowe zestawy waloryzujące F-16C do polskiej wersji Jastrzębi, więc niżej kilka słów porównania.
Mam w tej chwili w domu w sumie 3 (a nawet 4 jak dobrze policzyć) takie zestawy: 2 Attack Squadron (podstawa statecznika, klapa podwozia i oddzielny zestaw z CFT), pokazywany już tutaj zestaw AWC Models i swego rodzaju (bo dowiedziałem się o istnieniu tegoż nieco ponad miesiąc temu) nowość, czyli zestaw greckiej firmy Grand Models. No to na początek fotka ze wspomnianymi żywicami w opakowaniach.

j2moOaL.jpg

Wszystkie zestawy nominalnie są przeznaczone do F-16 firmy Tamiya, czyli najlepszych zestawów F-16 w skali na rynku, naturalnie mówimy o skali 1:48 (Attack Squadron produkuje /…ował/ także w skali 1:72, podobnie jak robi to AWC i Grand Models).
Słowo o dostępności: zestawy Attack Squadron jak powszechnie wiadomo, raz są a raz ich nie ma, ale bardziej ich nie ma niż są. Kto ma szczęście ten upoluje. Kto nie ma, może kupić najnowszy zestaw polskiej firmy AWC Models. Ponoć niedługo mają być w normalnej sprzedaży. No i Grand Models: nie zetknąłem się z tymi żywicami w żadnym sklepie, ani polskim, ani zagranicznym, ani amerykańskim. tylko można chyba kupić bezpośrednio od producenta, sklep jest na stronie jakby ktoś chciał. Z dostawą trochę krucho było, bo pierwszy zestaw zaginął w mgle pandemii, więc dosłano mi po 4 tygodniach kolejny, który tym razem mój listonosz położył mi dostojnie na płocie (dzięki temu obyło się bez awiza) no i go mam.

Co w zestawach?
1. Attack Squadron: jak widać na fotografii, mamy komplet potrzebny do przerobienia zwykłej Tamki Block 52 na polskiego Jastrzębia (a w zasadzie nie do końca, o czym nieco dalej): konforemne zbiorniki paliwa, podstawę statecznika ze spadochronem i antenami ECM, komplet innych anten montowanych na wlocie powietrza, boczne światełka pozycyjne, klapę przedniego podwozia wraz ze światłami lądowania, oraz małą blaszkę PE, z jednym małym wywietrznikiem oraz szablonami do przerycia linii podziału (nasze Jastrzębie w tym temacie odrobinę różnią się od tego co dała Tamiya w pudełku).

ivplE2Y.jpg


2. AWC Models: to nieco bardziej uboga wersja pod względem zawartości: mamy tu jedynie CFT oraz podstawę statecznika ze spadochronem, plus tylne światełko pozycyjne i element mocujący podstawę z kadłubem modelu. Czyli w zasadzie wszystko co samemu trudno wystrugać i co niezbędne do budowy naszego F-16. Resztę niestety należy wykonać we własnym zakresie (co trudne nie jest nawet dla początkujących bądź dwuleworęcznych - jestem tego dobrym przykładem).

xlM8ayv.jpg


3. Grand Models to zestaw bardzo bogaty: mamy tu oczywiście komplet zbiorników CFT, podstawę statecznika ze spadochronem oraz ECM, komplet wspomnianych wcześniej anten oraz świateł pozycyjnych, jest też klapa przedniego podwozia ze światłami lądowania, jest wytrawiona blaszka z krateczkami na CFT, wywietrznikami oraz płytami wzmacniającymi do zamontowania na nosie. Ciekawostką jest dolna część goleni przedniego podwozia (bo Tamka robi tę goleń w wersji Block 52 i wcześniejszych, a golenie w późniejszych blockach niestety wyglądają nieco inaczej) oraz przednie koło, jak również mała klisza która po wycięciu ma imitować szkła na reflektorach montowanych na wspomnianej klapie. Co interesujące, w instrukcji nie ma słowa o kółku i goleni, więc spytałem autora o co kaman: okazało się że koło i goleń są specjalnie do greckiej wersji F-16, ale ta część pasuje doskonale też do naszej maszyny (greckie maszyny mają tę goleń identyczną jak nasze). Na czym polegają różnice w wyglądzie tych starszych i nowszych goleni? Dolna część (bo górna zdaje się jest taka sama) ma m.in. wgłębienie/wytłoczenie biegnące wzdłuż całej długości tej części podwozia, trochę inny jest też jej profil, bo tamkowa jest zaokrąglona, a nasza wyraźnie kanciasta. Żeby być dokładnym, to wszystkie golenie od wersji Block 52+ w górę (ale także Block 50+) mają ten „widelec” w takim kształcie, tak więc w zasadzie to co jest w zestawach Tamki należy także zmieć lub przerobić jeśli ktoś chce mieć dokładny model naszego F-16. Jest to dość unikalny dodatek który można i warto użyć robiąc naszego F-16, pytanie tylko czy żywiczny widelec utrzyma nos modelu bez wyginania się, w końcu to żywica. Z kołem jest gorzej, bo nie dość że lekko jajowate w kształcie, to jeszcze jego średnica jest o dobre 2 mm mniejsza niż w zestawie Tamki. Nie wiem, może nasze mają koła mniejsze niż to co zrobili Japończycy, ale nie wydaje mi się. W każdym razie kółko jest, choć raczej mało przydatne głównie przez tę wspomnianą jajowatość.

mYwX8U1.jpg

No to teraz porównajmy najważniejsze elementy zestawów. Na pierwszy ogień zbiorniki CFT.
Attack Squadron zrobił je jako jedyny z dwóch połówek, co ponoć nie jest problemem bo żywice są dobrze spasowane i ładnie się układają na kadłubie modelu. Zbiorniki są odlane puste w środku, mają ładny, finezyjny detal, linie podziału są cienkie i wyraźne, nie zanikają, podobnie jest z nitami, powierzchnia jest gładka i pozbawiona defektów. Wadą jest niewątpliwie brak siateczki wywietrznika na górnej połówce zdjęcia poniżej. Siatka jest niby odtworzona w żywicy, ale widać że to nie jest dobry pomysł, bo element ten zrobiono w postaci zagłębienia w powierzchni zbiornika. Defekt mały ale nieco kłopotliwy do usunięcia.

HmLoDnP.jpg

BsrUgWk.jpg

Zbiorniki AWC Models zostały odlane jako pojedyncze, wypełnione bloki, są więc stosunkowo ciężkie i mam pewne obawy czy nie będą sprawiać kłopotu z przyklejeniem do kadłuba. Na pewno warto będzie takie połączenia wzmocnić od środka kawałkami drutu. Z tego co udało mi się przymierzyć do kadłuba zestawu F-16, to spasowanie jest dobre, zbiorniki zdaje się że całkiem ładnie przylegają do powierzchni maszyny. Niestety, sama jakość detali rozczarowuje (i stwierdzam to z żalem, bo raz że producent polski, to jeszcze dopiero wchodzący na rynek, a tu go muszę skrytykować). Linie podziału są co prawda cienkie i dość wyraźne, ale miejscami nierówne, a nawet zdarzają się niewielkie rozdwojenia, co wygląda źle. Nity sprawiają niechlujne wrażenie, są często różnej wielkości i zdarza się że nie są ustawione w równej linii. Ale najgorsze wrażenie robi kratka wywietrznika widoczna na poniższym zdjęciu. Jej powierzchnia jest nierówna, jakby ktoś ją wystrugał na miękkim podłożu i docisnął palcem. Ani tego poprawić, ani blaszki żeby zamienić. Jedyna opcja to szpachlowanie i wymalowanie na gładkiej powierzchni odpowiedniego kształtu. Na pocieszenie dodam, że autor tego zestawu wspomniał że planuje poprawić te zbiorniki tak więc możliwe że w handlowych wersjach będą one nieco lepszej jakości. Oby.

ZyJkPQf.jpg

ZDHu9KB.jpg

CFT Grand Models sprawiają od początku dobre wrażenie. Co prawda zarówno linie podziału jak i nity są jak na mój gust zbyt szerokie i „nadekspresywne” (ale nie są to tzw. chińskie nity), to jednak reszta detali jest już pierwszej klasy. Wszystkie wywietrzniki i klatki są wykonane w postaci ładnych i delikatnych blaszek PE, a co bardzo ciekawe (i co widać wyraźnie na zdjęciach) producent pokusił się nawet o wykonanie specyficznych dla tych zbiorników przetłoczeń, choć w porównaniu ze zdjęciami wydają się one nieco zbyt wyraźne. Zbiorniki są naturalnie puste w środku, wykonane w jednym kawałku i są wyprodukowane stosunkowo staranie, bez większych sensacji na powierzchni, aczkolwiek da się zauważyć w niektórych miejscach (nie tylko na CFT) bardzo delikatne i płytkie nierówności. Warto to zaszpachlować, o ile samo nie zniknie pod podkładem. Ale jest jeszcze jedna, duża wada którą zauważyłem dopiero niedawno: panele na tych zbiornikach Grek umieścił zbyt wysoko i nie tylko są umieszczone nieprawidłowo, ale jeszcze 3 ostatnie (widać to na dolnym zbiorniku na fotce poniżej) wręcz zaginają się na krawędzi CFT. Co gorsza nie pasują mi kształty tych paneli, są w zasadzie kwadratowe, choć większość powinna być nieco bardziej prostokątna. Polskie firmy zrobiły to jednak lepiej.

oqECnFD.jpg

BvBErog.jpg

Które CFT wybrałbym do mojego modelu: raczej te z Attak Squadron, ale próbowałbym je pożenić z blaszkami Grand Models. Trzeba przyznać jednak że zbiorniki od Greka ustępują bardzo niewiele polskim żywicom, choć wspomniane wady trochę gryzą w oczy.

Podstawy stateczników.
Wszystko w zasadzie widać na poniższym zdjęciu. Wszystkie 3 elementy są dobrej jakości, może tylko Grand Models nieco razi odrobinę za grubymi liniami, za to jako jedyny jest od razu gotowy do montażu bo nie posiada kostki wlewowej do odcięcia. Ma także i niestety spadochron odlany jako całość z podstawą, co odrobinę utrudni malowanie. Podobnie jest z jedną anteną ECM (greckie F-16 mają po jednej takiej antenie, dla polskich Jastrzębi druga jest na kostce z antenami, do przyklejenia). Podstawa AWC Models ma za to światełko pozycyjne wykonane z przezroczystej żywicy, czego brakuje w dwóch pozostałych zestawach. Ale znowu da się tam zauważyć bardzo małe (ale jednak) rozdwojenie linii podziału.

TwJvO4p.jpg


Którą podstawę bym wybrał: chyba Grand Models, bo detale są na niej najbardziej widoczne. Ale reszta podstaw obu producentów jest też bardzo porządnie wykonana.

Klapy podwozia przedniego.
Tutaj zarówno AS jak i Grand Models zrobiły bardzo dobrą robotę. Części są dobrze detalowane, mają ostre krawędzie, wyglądają po prostu dobrze. Prawidłowo także odtworzono na nich wszystkie detale w naszych maszynach. Małym smaczkiem z klapie GM są ładnie odtworzone radiatory świateł pozycyjnych widoczne z tyłu. Po to są właśnie żywice żeby robić takie drobiazgi. Fajnym pomysłem jest też zrobienie wspomnianych świateł pustych z przodu i szybek w postaci kliszy. Kto chce może łatwo dorobić żarówki i ładnie urozmaicić model. Attack Squadron światełka zrobił w postaci kawałków żywicy z zarysowanymi kształtami szybek – znacznie mniej to efektowne.
Żeby nie było za łatwo: AS odlał swoją klapę tak, że naprawdę trzeba zachować sporo ostrożności aby nie odłamać jej mocowań przy odcinaniu części od kostki wlewowej. Ten problem nie istnieje w przypadku greckiej klapy.

CrMsvVf.jpg

51JxcHx.jpg

Która klapa: zdecydowanie Grand Models.

Na koniec zestawy anten i świateł pozycyjnych.
Jakość obu zestawów jest w zasadzie identyczna. Z nieznanych mi powodów GM zrobił dwie sztuki bulwiastych anten montowanych na wlocie powietrza, z instrukcji nie wynika aby druga sztuka była do czegoś potrzebna. No ale to nie jest przecież wadą, skoro dają to czemu nie. Tą wadą za to są (potencjalnie) podstawy świateł pozycyjnych, bo o ile brak przezroczystych kloszy nie przeszkadza (instrukcja nakazuje użyć światła zestawowe) tak kształt podstaw już tak. Jak widać na zdjęciu są one znacznie niższe niż te w AS i mają nieco inny profil w przekroju – czyli po prostu nie są takie jak w naszych F-16. AS za to odlał całe światła, wraz z kloszami, z szarej żywicy, więc szklane elementy trzeba dłubać samemu.

FdywvZk.jpg


Które antenki (światełka): bardziej ufam jednak naszym, ze względu na wspomnianą różnicę w kształcie świateł.

Na koniec kilka słów o blaszkach PE. GM zrobił je mimo wszystko bardziej praktycznie. Mamy tu niezbędne kratki i wywietrzniki, które w tej technologii zawsze wyglądają lepiej niż plastik czy żywica. Warto także pochwalić obecność blach wzmacniających do montowania na nosie F-16. Z drugiej strony AH dostarczyła unikalne blaszki-szablony do wyrycia prawidłowych paneli na grzbiecie naszych F-16. Ideałem byłoby mieć jedno i drugie w obu zestawach.

86ORbBE.jpg


Które blaszki: jednak GM bo znacznie upiększają zbiorniki konforemne.

Na koniec kilka słów o instrukcjach. Nie chce mi się ich skanować, więc tylko powiem o nich, że wszystkie są bardzo czytelne i ładnie wykonane (no, może poza GM, bo te za ładne to nie są), szczególnie dobre wrażenie robi instrukcja AWC. Na tle instrukcji polskich producentów grecka instrukcja wypada najgorzej ze względu na brak informacji o wspomnianych elementach podwozia załączonych w opakowaniu, do tego wydruk na zwykłym papierze i taniej drukarce atramentowej nie pomaga w odczytywaniu co drobniejszych oznaczeń części. Naturalnie to w żaden sposób nie przeszkadza w odczytywaniu instrukcji i montażu żywic.

Jeszcze na koniec mały bonus, bo na rynku funkcjonuje także zestaw Wolfpack Design, którego nie ująłem w tym zestawieniu, bo zapomniałem że go mam.  A jak sobie przypomniałem to doszedłem do wniosku, że w sumie jest tak ubogi (jedynie podstawa statecznika i anteny), że nie warto poprawiać całego tekstu (no dobra, przede wszystkim to mi się nie chce poprawiać całego tekstu).
Tak więc wspomniany zestaw jakością podstawy statecznika przypomina to co zrobił Attack Squadron, ale tylko przypomina. Bo linie podziału miejscami są jakoś dziwnie grube i niezbyt dokładne ale w sumie można to łatwo poprawić albo zignorować. Jakość jest dość przyzwoita, podobnie jak detale. Nic porywającego, ale można bez bólu przykleić to do modelu Tamki i nie zbrzydnie przez to. Trochę gorzej jest z podstawkami świateł, tutaj kształt także budzi moje wątpliwości, choć w zasadzie na 100% można powiedzieć że nie są to podstawy świateł naszych Jastrzębi, więc trzeba je wystrugać od zera. Reszta też się nie zgadza: mieczowa antena jest zdecydowanie za długa, a bulwiasta zbyt bulwiasta. Łatwo to poprawić (czytaj: zrobić od zera), ale trzeba uznać że większość tych części nie za bardzo się nadaje do naszego Jastrzębia (czytaj: nie nadaje się w ogóle). Tak więc zestaw można użyć jak kto w potrzebie, ale trzeba go trochę poprawić.

N4TKDG9.jpg

Małe podsumowanie: nie ukrywam że najbardziej podoba mi się zestaw grecki, choć trochę mnie rażą zbyt grube linie podziału na CFT. Ale detale i różne smaczki to jest to co lubię w takich zestawach. Tuż za nim w rankingu jest Attack Squadron, na poziomie detali bardziej finezyjny (szczególnie CFT), z drobnymi błędami. Na 3 miejscu wypada produkt AWC Models, który zbiorniki CFT ma po prostu do poprawienia i to koniecznie, nie byłoby źle gdyby drobne detale poprawiono także na podstawie statecznika. Na samym końcu mamy nie dość że ubogi (brak CFT) to jeszcze z kilkoma poważniejszymi błędami (anteny i podstawy świateł) zestaw WolfpackDesign.
Najgorsze w tym wszystkim jest zaś to, że wszystkie wspomniane zestawy są trudnodostępne. AS można czasami trafić, ale już ich CFT trafić jest dużo trudniej, głównie z drugiej ręki. AWC niby jest, ale nie widziałem go nigdzie w sklepach, więc możliwe że premiera sklepowa tego zestawu dopiero przed nami. Grand Models jest do kupienia, ale trzeba sprowadzać z Grecji i kosztuje całkiem sporo dewiz. Zestaw Wolfpacka też za bardzo dostępny nie jest, chyba tylko za granicą da się go trafić, co swoje kosztuje.
Acha, na koniec orientacyjne ceny:
- Attack Squadron (podstawa plus CFT): 37 + 43 = 80 zł
- AWC Models: ja słyszałem o cenie 75 zł (nie wiem jaka będzie finalnie w sklepach)
- Grand Models: 27 dolarów z transportem do Polski, wyszło ok. 126 zł
- Wolfpack: powinien kosztować jakieś 9 dolarów, czyli w okolicach 40 zł, zależnie od kursu.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Mój ostatni post z 17 czerwca..... W tych kilka miesięcy wydarzyło się tyle, że mógłbym tym obdzielić kilka lat.... I w życiu rodzinnym, zawodowym, modelarskim. Chyba nam wszystkim się nieźle poprzewracało w życiu. Cóż trzeba walczyć...

 

W końcu udało mi się skończyć zestaw waloryzujący do F-16 C BLOCK 52 - poniżej zdjęcie wszystkich części

AWC_MODELS_F_16_C_D_7

teraz zacząłem odlewać już duże ilości. Mam przygotowaną instrukcję i jutro ją wrzucę.

 

Solo mnie podpuścił z pylonami no i słowo się rzekło... Przygotowałem komplet składający się z 4 pylonów podskrzydłowych ( bomby, zbiorniki, rakiety ) oraz 4 pylonów dla AIM-120 - 2 podskrzydłowe i 2 na końcówkach skrzydeł. Zestaw rozbudowany - pylony posiadają osobne zamki i będą miały śruby ustalające - analogicznie jak w moich pylonach do Su-22

F_16_C_D_PYLONY_1

 

do testów odlewam w barwionej na żółty kolor żywicy.  Potem wash i dobrze widać wszystkie linie podziałów i nity. Pylony do rakiet AIM-120 posiadają od spodu prowadnice ze wszystkimi elementami - nawet nie porównuję z wyrzutnią z modelu....

F_16_C_D_PYLONY_2

 

F_16_C_D_PYLONY_3

 

przygotowuję wszystkie pylony aby wkleić w model - będzie dobrze wszystko widać.

 

i tak siłą rozpędu zrobiłem jeszcze wlot powietrza do silnika - ale jako cały.  Stwierdziłem, że jest to tak upierdliwa robota, że z miłą chęcią zdejmę to z barków innych :)

AWC_MODELS_F_16_C_D_9

znowu żółta żywica..... szare elementy to części z modelu TAMIYA. Bałem się, że będzie problem z ich spasowaniem ale się miło zdziwiłem - po oczyszczeniu i rozwierceniu otworów wszystko pasuje :) :) :) 😉

AWC_MODELS_F_16_C_D_8

 

AWC_MODELS_F_16_C_D_10

 

AWC_MODELS_F_16_C_D_11

 

AWC_MODELS_F_16_C_D_12

 

AWC_MODELS_F_16_C_D_13

 

części plastikowe luźne - tylko na wcisk...  dlatego szpary i niedokładności

 

AWC_MODELS_F_16_C_D_14

 

i masowa produkcja już ruszyła. Para buch... koła w ruch....

 

AWC_MODELS_F_16_C_D_15

 

Taki sam wlot do BLOCK 32/42/52 robię do modelu z KINETICa. O ile w TAMIYA wlot po sklejeniu jest niezły ( z zewnątrz idealny ) ale w środku wymaga sporego nakładu czasu to jego odpowiednik z KINETICa to po prostu masakra i to bez piły łańcuchowej!!! Nie wiem jak w dobie projektowania 3D można tak to spi....lić. Wiem. Jak firma zatrudnia grafików do projektowania którzy nie są modelarzami i przychodzą tylko do roboty aby zarobić na życie to mają na to wyrąbane.....

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam obiecane instrukcje do zestawu

 

AWC_A48-34_1_INSTRUCTION

 

AWC_A48-34_2_INSTRUCTION

 

AWC_A48-34_3_INSTRUCTION

 

i zdjęcie kompletnego zestawu

 

AWC_MODELS_F_16_C_D_16

 

Cieszę się, że zestaw Was zainteresował. Gdyby ktoś był zainteresowany to proszę o kontakt na:

 

office@awc-models.pl

 

Jeśli chodzi o pylony i o wlot powietrza to teraz pracuję nad instrukcjami i produkcją masową..... Będę wrzucał zdjęcia i informacje w trakcie dalszych prac :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Raist napisał:

Do którego konkretnie zestawu są te żywice?

ten zestaw pasuje do wszystkich F-16 w 1/48 z TAMIYA ale ze względu na inne silniki i różne wloty to właściwie jedynym modelem jest agresor

 

F-16 N

 

gdzieś czytałem, że jeszcze THUNDERBIRD pasuje ale nie ma tego modelu i nie mogę tego potwierdzić....

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KP.Taurus napisał:

Piękne są te żywice. Są szanse na powiększenie do zestawu Tamiya w 1:32?

Myślałem o tym, żeby taki zestaw zrobić w 1/32 ale stwierdziłem, że nie moja skala no i szkoda było mi zainwestować prawie 700 zł w ten model.... ja te wszystkie elementy robię ręcznie i tak łatwo się nie da powiększyć, niestety...... Teraz kończę te zestawy w 1/48 + Mi-24 do ZVEZDY i wracam do konwersji na dwumiejscowe F-16 D BLOCK 52 ... może trzeba pomyśleć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.