Skocz do zawartości

F 16


rob-2020

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, bart207skw napisał:

widzę, że dyskusja bardzo merytoryczna. dla mnie aż za bardzo :)

ale mam inne pytanie czy na dziś poza zestawami kinetic (niedostępne) są takie w 1/72 aby zrobić nasze jaszczembie? i aby w nim nic nie przerabiać , lub przerobić z dostępnych zestawów.

Jak Cię interesuje Kinetic w 72 to mam wersje dwumiejscowa, z tym że jutro sorawdzil bym kompletność zestawu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też Academy (model KF-16C), który już ma całkiem wszystko (poza CFT i odpowiednimi AMRAAMami), ale ma problem z kształtem nosa. Też się trzeba przyglądać, ale jak postawisz dwie szesnastki obok siebie to trochę będzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Matys napisał:

Jest też Academy (model KF-16C), który już ma całkiem wszystko (poza CFT i odpowiednimi AMRAAMami), ale ma problem z kształtem nosa. Też się trzeba przyglądać, ale jak postawisz dwie szesnastki obok siebie to trochę będzie widać.

 Gdyby nie ten nieszczęsny nos i inne drobne... To zaryzykuję stwierdzenie, że byłby to NAJLEPSZY F-16C w 72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirage3 napisał:

 Gdyby nie ten nieszczęsny nos i inne drobne... To zaryzykuję stwierdzenie, że byłby to NAJLEPSZY F-16C w 72.

Hej,

Gdzieś tam czytałem, że oprócz nosa, model Academy, ma zwalony profil wlotu powietrza.

Co z tym wlotem jest nie tak?

 

Najlepiej jednak byłoby namówić Tamiya'ę na dorobienie jednej małej ramki do swojego Block 50 🙏.

Pozdrawiam,  Przemek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A modele Revela F16 w standardzie MLU?

pobieżnie porównałem ramki, a że jestem ,,typowym gospodyniem domowym"  🙂 i nie mam zbytniego pojęcia o tych wszystkich czujnikach i cyplach na kadłubku, to cała resza jest podobna do SoloTurka....a wiki pisze że modernizacja była wzorowana na blocku 52..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F-16E/F dość wyraźnie różni się od naszych - są to głównie różnego rodzaju owiewki i anteny, ale jednak różnic jest sporo. Często jest tak, że w miejscach, w których u nas są jedne anteny na E/F są inne. Nie jestem przekonany, że w zestawie hasegawy są podwójne części - oni czasem lubią nawet zwyczajnie pociąć ramki, żeby w pudełku nie było części do innych wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DTG napisał:

Pozwoliłem sobie sprawdzić co się znajduje w pudełku F-16D z polskim Jastrzębiem i co jest w tym F-16F. W pudełku z F-16F są wszystkie wypraski jakie znajdują się w pudełku z naszym, za wyjątkiem wypraski z garbem. Zasadniczo na zdjęciach ten garb do F-16F różni się od naszego kilkoma wystającymi sensorami które łatwo będzie usunąć plus rzecz jasna inną podstawą statecznika, bez spadochronu, ale podejrzewam że łatwo się da do niego przeszczepić żywice Attack Squadron czy też AWC. Pytanie tylko czy to jest jedyna różnica?
Bo jeśli ten garb to nie problem, to w pudel jest cała reszta potrzebna do zrobienia klasycznego F-16D Block 52+.

E/F mają też silnik GE a nie PW - inny wlot powietrza i dysza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nie było mnie trochę ale pojawiają się rewolucje!!! Skończyłem pylony - ostatnim elementem jest belka pod SNIPERa ale do kompletu EDUARDa. Ten zestaw ma już także sam element mocujący a ja stwierdziłem, że lepszego nie zrobię a kopiowaniem czyichś rozwiązań się lekko brzydzę... Wrzucam kilka zdjęć pokazujących wszystkie części. 

Dziękuję za liczne @ i chcę przeprosić wszystkich, że jeszcze ten zestaw nie jest w sprzedaży ale dzięki firmie MASTER postanowiłem wprowadzić zmianę, która może jest mała ale strasznie upierdliwa. Nie będzie żywicznych śrub ustalających tylko wytoczone rewelacyjne elementy przez MASTERa!!! W każdym zestawie będzie 17 szt. śrub ustalających (  jedna dodatkowa bo wiem, że zawsze coś znika z blatu.... ) a w zamku są już zadeklowane otwory więc nie będzie żadnego problemu z ich mocowaniem.

Sam długo się nad tym głowiłem - już w pylonach do Su-22 do HOBBY BOSS/KITTY HAWK/KP/MASTERCRAFT walka z tymi częściami to masakra a te dwa pylony demo do F-16 tylko to potwierdziło, że trzeba wprowadzić zmiany. Obecnie czekam na prototypy śrub, które zrobi MASTER i jak tylko się pojawią to od razu wrzucę zdjęcia na post.

Niestety ta zmiana wprowadza ponad miesięczne przesunięcie w sprzedaży, ponieważ hurtowo będę miał śruby pod koniec stycznia...Myślę jednak, że warto będzie poczekać zwłaszcza, że te części będą z MASTERa.

 

F_16_C_D_PYLONY_11

 

F_16_C_D_PYLONY_12

 

F_16_C_D_PYLONY_13

 

F_16_C_D_PYLONY_14

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, awc-models napisał:

Zakładam, że MASTER przygotuje swoje elementy do końca stycznia albo na początku lutego. Jak tylko je dostanę to od razu zacznę sprzedaż.

To może do kompletu dorzucić jeszcze rurkę pitota,  sondy AOA i  elementy odprowadzające  ładunki elektrostatyczne.  Jak wypas to wypas :D 

 

Cały czas postuluję o podjęcie prac na DB-110 :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.